Starosta: Spolu postavme domov pro seniory v Líšni

Zpátky
Starosta: Spolu postavme domov pro seniory v Líšni

Je pravda, že město vyzvalo Líšeň k vytipování vhodných lokalit, případně objektů k využití pro výstavbu či rekonstrukci pro domovy seniorů. Není ovšem pravda, že Líšeň pozemky a budovy nenavrhovala. Paní inženýrka zřejmě zapomněla, že sama v zastupitelstvu i radě Líšně schvalovala několik nabídek a návrhů na změnu Územního plánu pro Brno, které by výstavbu domovů pro seniory umožnily.

Je pravda, že byty s pečovatelskou službou a běžné byty se neliší. Všechny mají okna, dveře, podlahy, elektriku a platí se za ně nájemné. Zásadním rozdílem, který paní inženýrka uvádí, ale zároveň ignoruje, je výrazně nižší nájemné a bezbariérovost. Dále bych rád doplnil, že jsou pro mne důležité další faktory jako výborná dopravní dostupnost, dostupná zdravotní péče a minimalizace dopadů na další občany a životní prostředí v Líšni.

Samozřejmě si všichni přejeme dožít své dny v kruhu blízkých a doma. Tam, kde to známe, což je pro nás pochopitelně Líšeň. Ne vždy je možné vystačit si s asistenčními službami. Nedostatek míst v pobytových zařízeních způsobuje vykořenění seniorů, kteří získají místo nejen v jiné městské části, ale dokonce i mimo Brno. Rád bych, aby naši senioři zůstali doma v Líšni. Dle pravidel města Brna je toto možné v případě, že si daný objekt postaví městská část sama. Také pak může sama rozhodovat o tom, komu byty přidělí.

Před tím, než jsme byli nuceni vzít situaci do vlastních rukou, jsme učinili více pokusů, aby Brno situaci řešilo a začalo plánovat výstavbu domova pro seniory v Líšni, nebo hledalo jiné varianty pro líšeňské seniory.

Nyní máme zpracovanou studii na přestavbu objektů na Poláčkově. Naším cílem je tyto budovy udělat bezbariérové, s komfortními byty, s dostatečnou kapacitou a zázemím pro zdravotnický personál, případně pečovatelskou službu, která nebyla nikdy v Líšni zřízena.

Uvědomuji si, že bez spolupráce, podpory představitelů města Brna a dotačních programů, o které budeme usilovat, nebude možné, aby domov pro seniory v Líšní vznikl. Přiložili jsme ruku k dílu, abychom pomohli s přípravou projektu a urychlili tím i následnou výstavbu.

Je mým velkým snem a cílem, aby líšeňští senioři mohli trávit své stáří doma v Líšni v kruhu lidí, které mají rádi.

Nechme malicherné spory stranou, spojme své síly pro dobrou věc a spolu vybudujme domov pro líšeňské seniory.

Břetislav Štefan, starosta

Související články

top Zapojte se do strategického plánu rozvoje Líšně 7. 9. 2023 Život v Líšni Starosta Reportáže a videa o Líšni
Brněnské dny pro seniory 2023 21. 8. 2023 Kultura Senioři
Zrušení pošty - Ondráčkova 24. 4. 2023 Starosta Rada Úřad
Moudrost kráčívá s věkem 11. 4. 2023 II. místostarostka Život v Líšni Senioři
Plodná veřejná diskuze k parku Houbalova 27. 2. 2023 Život v Líšni Veřejný prostor a údržba Starosta Park Houbalova
Park Houbalova – přijďte nám poradit, jak má park vypadat 2. 1. 2023 Starosta Park Houbalova
Sál líšeňské radnice slouží pro setkání jubilantů ale i pro hráče taroků 10. 10. 2022 I. místostarosta Senioři
1 2 3 4 7 10 13
Poslední úprava: 1. 10. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů