Regenerace a modernizace polikliniky Horníkova pokračuje

Zpátky
Regenerace a modernizace polikliniky Horníkova pokračuje

Polyfunkční dům, mezi lidmi známý jako Poliklinika na ulici Horníkova je zařízením v městské části Brno-Líšeň, které slouží především místním občanům. Ti zde najdou zastoupení praktických i odborných lékařů a také různé služby, ať již komerční kanceláře, kadeřnictví, sportovní aktivity atd. Tento dům byl včetně pozemků svěřen v roce 1996 do správy naší městské části. Od té doby prochází výraznými změnami.

Bylo zde například provedeno  zateplení budovy včetně nové folie na střešním plášti , byla osazena nová plastová okna. V roce 2018-2019 proběhla 1. etapa regenerace  z plánovaných patnácti - tou byla rekonstrukce toalet, letos v létě byla ukončena 2. etapa - rekonstrukce kolektoru a vodovodních stoupaček. Nyní je vypsáno výběrové řízení na dodavatele další etapy, také bude zpracována dokumentace pro provedení elektronického požárního systému. Vzhledem k tomu, že 3.etapa již řeší mimo jiné interiéry společných chodeb a čekáren, budeme se snažit o to, aby byli občané co nejméně obtěžováni pracemi, které budou probíhat opět za provozu. O všech případných omezeních Vás budeme včas informovat na webových stránkách.

 Celá regenerace je plánována v cenách roku 2017 na cca 122 milionů korun, což samozřejmě předpokládá rozložení investic do několika následujících let. Budeme se snažit nejdříve odstranit problémy, které nejvíce trápí jak lékaře tak i správu polikliniky a doufáme, že nám i Statutární město Brno, které je vlastníkem budovy ,bude finančně nápomocno.

 V rámci přípravy rozpočtu na rok 2021 , která nyní probíhá , bych chtěla část peněz opět investovat do oprav a vybavení školních kuchyní. V dnešní nelehké době, poznamenané epidemiologickou hrozbou je samozřejmě lepší jídlo tepelně upravovat ( vařit ) až přímo ve škole, kde je dětem nebo žákům vydáváno. Zařízení  kuchyní je mnohdy zastaralé, přímo archaické za hranicí životnosti. V duchu investic do školních kuchyní jsem také koncipovala požadavky na Odbor školství MMB, který nám vloni přispěl na rekonstrukci kuchyně MŠ Synkova. Jejich dotace by nás velice potěšila i když je již zřejmé, že finanční transfery do MČ zřejmě budou v návaznosti na ekonomickou situaci a výpadky příjmů do magistrátní pokladny nižší.

Vám všem přeji opět pevné zdraví .

Iva Kremitovská, 1.místostarostka

Související články

Velké stavební akce byly ukončeny a předány, další začínají 12. 9. 2022 I. místostarostka
Výzkumné centrum RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity připravuje jubilejní výstavu o populační studii CELSPAC - 10.9.2022 2. 8. 2022 Zdravotnictví
Oprava budovy SZŠ EA pokračuje 30. 5. 2022 I. místostarostka
Dejte o sobě vědět, oprava Orlovny finišuje! 16. 5. 2022 I. místostarostka Oprava Orlovny
Setkání a gratulace líšeňským jubilantům v roce 2022 6. 4. 2022 I. místostarostka Život v Líšni Senioři
Hledáme ročníky 91 a 92 narozené v Brně do studie CELSPAC: Young Adults Celoevropská studie 25. 3. 2022 Zdravotnictví
Kontakty pro pomoc Ukrajině 28. 2. 2022 Bezpečnost I. místostarostka
1 2 3 4 5
Poslední úprava: 1. 10. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů