Program pro seniory? Jen pravidelné scházení, zní kritika

Zpátky
Program pro seniory? Jen pravidelné scházení, zní kritika

Z původních plánů na bohatý program je jen nepodporované scházení seniorek. Tak zní stížnosti na současnou podobu líšeňského projektu Réva. Kritikům se nelíbí také malá podpora pravidelného setkávání seniorů od zástupců Kulturního centra Líšeň.

Se současným vývojem letos čtyřletého projektu Réva nesouhlasí opoziční zastupitelka Eliška Vondráčková. „Projekt měl velký potenciál k propojení neziskových i příspěvkových organizací a vytvoření seniorského centra. Nyní se ale scvrkl na klub seniorů a nepodporované scházení,“ řekla.

Podle ní se tam navíc seniorky, které se v líšeňském kulturním centru schází, necítí vítané. Situaci chtěla proto Vondráčková už dříve řešit s nyní už bývalým ředitelem Kulturního centra Líšeň Romanem Buriánem. „Nabízela jsem mu, že mu dám připomínky k fungování projektu a jeho původní myšlence, ale to nakonec neproběhlo. Projekt jsme projednávali na začátku roku také na zasedání sociální komise. Jejím členům by se i líbila obnova Révy,“ dodala.

Burián se k tématu ještě před svým odchodem z vedení centra nechtěl vyjadřovat. „Myslím, že už nemá smysl, abych to komentoval,“ poznamenal jen. Další pokračování projektu proto bude úkol pro nového ředitele centra.

Pro Silvii Dražanovou, která se projektu Réva v centru dlouhodobě věnuje, je nejdůležitější, aby se senioři na Kotlance cítili dobře. „Směřování a rozvoj Révy určovalo vedeni KCL v rámci své koncepce. Setkání rozhodně nelze považovat za neorganizovaná, jinak by nebylo možné uvítat hosty na besedě, uspořádat exkurzi nebo procházku s průvodcem, tvořit pro Klokánek nebo dělat vánoční dílničky,“ uvedla.

U vzniku projektu stáli zástupci Kulturního centra Líšeň, Rodinného centra Pastelka a Klubu seniorů Líšeň. „První myšlenka na jeho vyzkoušení přišla v roce 2015. Měl velkou podporu a ocenění i od zástupců Jihomoravského kraje a města. Měl to být pilotní projekt v rámci celého Brna,“ dodala Vondráčková.

Projekt Réva vznikl původně jako nabídka volnočasových aktivit pro seniory zabývající se programy kondičními i vědomostními. Jeho cílem bylo také při volnočasových aktivitách propojovat mezi sebou různé generace. Součástí programu například bylo také vytvoření místa pro seznámení dětí s folklorními tradicemi nebo pletení a háčkování členek Révy šesti patchworkových dek, třiceti polštářů a třiceti hraček, které předaly Fondu ohrožených dětí Klokánek.
 

Související články

top Jak městská část přistoupila k ochraně našich zelených obrů: Za oponou zpracování znaleckých posudků na stromy, které si zaslouží naši pozornost (zveřejnění znaleckých posudků) 4. 3. 2024 I. místostarosta Život v Líšni Životní prostředí
Zápis do MŠ v MČ Brno-Líšeň pro školní rok 2024/2025 – seznam termínů a míst 29. 2. 2024 Život v Líšni Školství v Líšni Školství Mateřské školy LN-Školství
Silvestrovský pochod. 42. ročník s 836 účastníky 19. 2. 2024 Kultura Starosta Život v Líšni
top Umístění kontejnerů na bioodpad 2024 19. 2. 2024 Život v Líšni Životní prostředí Odpady
Mladí architekti představili veřejnosti návrhy bydlení pro seniory v Poláčkově ulici 5. 2. 2024 Senioři Dům pro seniory
Životní podmínky 2024 - výběrové šetření v domácnostech 29. 1. 2024 Bydlení Život v Líšni Aktuality
Zeleň nás v Líšní provází na každém kroku. 8. 1. 2024 I. místostarosta Život v Líšni Životní prostředí
1 2 3 4 7 13 18 24
Poslední úprava: 1. 7. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů