Ochrana kvetoucích konikleců v přírodní rezervaci Kamenný vrch.

Zpátky
Ochrana kvetoucích konikleců v přírodní rezervaci Kamenný vrch.

Vážení občané, letos, jako každý rok na jaře, opět  začínají kvést  koniklece na Kamenném vrchu v Brně. Jedná se světový unikát, který přitahuje každý rok tisíce návštěvníků a láká k procházkám. Letos je situace o to složitější, že vzhledem k pandemickým opatřením nemůžeme navštěvovat jiné přírodní lokality mimo město a Kamenný vrch společně s novou rozhlednou na Holedné se tak stává jednou z nejatraktivnějších a nejnavštěvovanějších lokalit Brna. To s sebou, bohužel, přináší i zvýšené ohrožení konikleců. Pohyb v přírodní rezervaci je v době kvetení umožněn pouze po úzkých pěšinách, které ale nestačí obrovskému náporu návštěvníků. Dochází proto k plošnému sešlapávání porostu až na holou zem a to už koniklece, kterým během roku občasné pošlapání tolik neublíží, může zcela zničit.  Prosíme vás tedy o maximální ohleduplnost, dbejte pokynů dobrovolných strážců a nevoďte do rezervace psy, je to zakázáno vyhláškou. Velmi bychom si přáli, abyste z návštěvy rezervace měli pěkný zážitek, proto prosím pravidla dodržujte nejen kvůli sobě, ale i kvůli budoucnosti krásného, celosvětově unikátního  území, které v Brně máme. V okolí rezervace je navíc spousta míst pro procházky, lesopark na Raisovou ulicí, Kohoutovické lesy, okolí  Myslivny. Děkujeme za pochopení.

Jana Drápalová, starostka Nového Lískovce a Rezekvítek

rozkvetlé koniklece

Související články

Vernisáž výstavy soutěžních návrhů na novou podobu Náměstí Karla IV. 4. 6. 2021 II. místostarosta Životní prostředí Náměstí Karla IV.
Výsledky architektonické soutěže o návrh náměstí Karla IV. 6. 5. 2021 II. místostarosta Životní prostředí Náměstí Karla IV.
Představení výsledků architektonické soutěže pro rekonstrukci nám. Karla IV. 30. 4. 2021 II. místostarosta Životní prostředí Náměstí Karla IV.
PROGRAM PODPORY OKRASNÝCH ZÁHONŮ V BRNĚ-LÍŠNI 2021 7. 4. 2021 II. místostarosta Životní prostředí
Kontejnery na bioodpad - svoz bioodpadu ze zahrad v roce 2021 20. 3. 2021 Životní prostředí
Blokové čištění v Líšni 2021 17. 3. 2021 Doprava Životní prostředí
1 2 3 4 6 7

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
*
*
E-mail nebude zveřejněn
*
Ochrana proti robotům
 
Poslední úprava: 17. 3. 2021.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: