Napsali o nás v II.pololetí roku 2013

Přehled článků o Líšni zveřejněných v denním tisku od 1.7. - 31.12.2013.

 

Řezbář a sochař Netík: Do betléma jsem přidal pankáče a zloděje (odkaz)

Uveřejněno: 22. 12. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Vysoký lučištník (obsah)
Brno-Líšeň – Od pátku zdobí žulový podstavec před líšeňskou radnicí v Jírově ulici bronzová socha Lučištník. Včera ji před lidmi slavnostně odhalil líšeňský starosta Břetislav Štefan. "Autor sochy Jiří Netík v Líšni žije už několik desetiletí. Sochou jsme mu chtěli vzdát čest. Letos totiž oslavil životní jubileum," řekl Štefan. Od osmi hodin večer proto včera začala na radnici vernisáž výstavy Netíkových soch. "Lidé si je mohou prohlédnout do konce ledna. Vstupné není žádné," řekl starosta. Na podstavci, který je před radnicí od devadesátých let, měla původně stát busta Klementa Gottwalda. "Jsem rád, že podstavec nakonec nese lučištníka, který je symbolem mládí a síly," řekl Netík. Dohromady s podstavcem socha měří šest a půl metru.

Uveřejněno: 18. 12. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Vánoční stromy z Líšně? V nové knize (obsah)
Brno-Líšeň – Historii vánočního stromu v Brně-­Líšni přibližuje v historických fotografiích i úryvcích nová publikace nazvaná Líšeň a Vánoční strom republiky. Autorkou téměř stostránkového svazku kapesního formátu je Hana Kraflová. Jednotlivé kapitoly zachycují tradici a symboliku vánočního stromu a charitativních sbírek v Líšni, která se k Brnu připojila v roce 1944, ale i původní vznik akce Vánoční strom republiky, jež Československu započala v roce 1924. Součástí knihy jsou i postřehy Rudolfa Těsnohlídka, který na slavnostech spojených s představením vánočních stromů vystupoval a každoročně psal na toto téma báseň. Knihu lze koupit v Kulturním centru Líšeň v Klajdovské ulici.
(ms)

Uveřejněno: 18. 12. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

 

"Staroslavná Líšeň" se opět prezenzuje (odkaz)

Uveřejněno: 18. 12. 2013 Zdroj: brnozurnal.cz

Dětský folklor dnes ovládne Líšeň (obsah)
Brno-Líšeň – Národopisné soubory dnes vystoupí v brněnské Líšni. Akce s názvem Za našó Rájó začne v Dělnickém domě v Klajdovské ulici ve tři hodiny odpoledne. "Na přehlídce se představí dětské národopisné soubory Líšňáček, Slováček, Relíček, Ondrášek a Orlík," sdělil vedoucí národopisného souboru Líšňáci Josef Trávníček. Akce navazuje na tradici ze sedmdesátých let. "Pod tímto názvem letos oslavíme pátý ročník. Očekáváme dvě stě návštěvníků," sdělil vedoucí. Vstupné na přehlídku je dobrovolné. Od osmi hodin večer začne Kateřinská taneční zábava. "Hlavní roli budou mít opět děti. Zábavu povedou stárky a stárci z našeho souboru. Jsou to děti ve věku do čtrnácti let. Na akci se těší celý rok," řekl Trávníček. Zájemci za zábavu zaplatí sto korun.
(vkr)

Uveřejněno: 23. 11. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Oprava polikliniky? Levnější (obsah)
Brno-Líšeň – Před nedávnem začala velká oprava polikliniky Horníkova v brněnské Líšni. Nyní má tamní radnice naději, že skoro polovinu peněz za rekonstrukci získá zpět. "Oprava stojí dvanáct milionů. Čtyřicet procent z této částky možná dostaneme zpátky. Brněnští radní nám tento týden schválili žádost o dotaci u Operačního programu Životního prostředí," řekl líšeňský místostarosta Jozef Sedláček. Záměr ještě musejí schválit brněnští zastupitelé.
Opravy, hlavně zateplení, skončí v dubnu. "Prosíme pacienty, aby dávali při průchodu stavbou pozor," vyzval Sedláček. Dodal, že stavební práce provoz polikliniky nepřeruší. Polikliniku zateplí i v Brně-severu. Za sto milionů plánuje radnice opravy fasády, sklepů a střechy polikliniky Lesná. "Tento týden měli radní přidělení dotace projednat. Kvůli administrativní chybě, ale bod ze zasedání stáhli," sdělil mluvčí radnice Brna-­severu Martin Ingr.
(vkr)

Uveřejněno: 22. 11. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

 

Mateřinky získají nové zahrady (obsah)
Brno-Líšeň – Na nové zahrady se mohou těšit tři mateřské školy v Líšni. "Podali jsme žádost o dotace z Operačního programu Životní prostředí. Mateřské školy Neklež, Sluníčko a Pohádka už peníze dostaly," řekl líšeňský místostarosta Jozef Sedláček. Každá dostane 700 tisíc korun. "Zahrady dělníci upraví v přírodním stylu. Všechny hrací prvky budou ze dřeva. Chceme, aby se děti naučily lépe vnímat přírodu," řekl Sedláček. Nyní začíná výběrové řízení na zhotovitele. "Děti si novou zahradu vyzkoušejí do začátku letních prázdnin," slíbil místostarosta. U dalších mateřských škol teď úředníci zpracovávají studie. "Čekáme, kolik peněz pro ně z operačního programu uvolní. Jde o školky Radost, Synkova, Trnkova a Puchýřova," dodal Sedláček.
(vkr)

Uveřejněno: 20. 11. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

 

Brněnské Vánoce: letos dohromady za 2,5 milionu (odkaz)

Uveřejněno: 16. 11. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Trhy nabídnou regionální potraviny (obsah)
Brno-Líšeň – Poslední předvánoční trhy v Líšni v Jírově ulici lákají lidi na rekordní počet stánkařů. "Přihlásilo se jich šestašedesát. Jsme rádi, že se naše trhy dostávají do povědomí lidí," řekl líšeňský místostarosta Jozef Sedláček. Trhy začínají dnes v osm ráno. Lidé mohou nakupovat do jedné hodiny odpoledne. "Na trhu pořídí regionální potraviny, jako vejce, jogurty, koláče nebo tvaroh. Na prodejních pultech najdou také koření, kávu nebo bižuterii," dodal místostarosta. Další trhy, které se konají čtrnáctého prosince, budou vánoční. "Společně s turistickým informačním centrem jsme připravili vánoční program. Lidé si z trhů mohou odnést i kapra," řekl místostarosta.
(vkr)

Uveřejněno: 16. 11. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Školáci už mají opravenou kuchyni (obsah)
Brno – Na obědech z nové kuchyně si od minulého pátku pochutnávají školáci v brněnské městské části Líšni, kteří navštěvují tamní Základní školu Holzova. "S opravami jsme začali začátkem prázdnin. Strávníci ale mezitím o hladu nebyli. Jídlo zajistila kuchyně Základní školy Horníkova," sdělil starosta líšeňské městské části Břetislav Štefan. Městská část za tyto opravy zaplatila dva miliony korun. Dělníci vyměnili rozvody elektřiny, plynu a vody. Položili také novou protiskluzovou podlahu. "Jako další plánujeme opravy krytého bazénu v této základní škole. Budou stát tři až čtyři miliony korun. Do pořádku chceme v budoucnu dát také Základní školu Horníkova. Pyšní se tím, že je bezbariérová, ale objevují se tam problémy s výtahy," dodal starosta.
(vkr)

 

Uveřejněno: 11. 11. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

V zetorech farmáři orají pole až v Americe (obsah)
První traktor opustil areál světoznámé firmy skoro před sedmdesáti lety. Letos brněnská továrna Zetor otevřela vlastní muzeum.
Brno – Proslavil moravské strojírenství ve světě, stal se symbolem poválečného zemědělství i kulturním pojmem. Traktor Zetor pronikl i do textu legendární písně punkové skupiny Visací zámek. Deník Rovnost mu věnuje další díl seriálu Brněnský fenomén. Traktory značky Zetor začaly psát svou historii v poválečné době. "První traktor Zetor Z 25 má v křestním listu datum patnáctého března 1946. O pět měsíců později vydala živnostenská komora ochrannou známku pro značku Zetor," přibližuje Eva Prstková z oddělení komunikace společnosti Zetor tractors. Označení Zetor vzniklo ze spojení dvou zkratek. "Je to přepis výslovnosti písmene Z, které ve svém znaku používala brněnská Zbrojovka, spojený se dvěma posledními písmeny slova traktor. Právě Zbrojovka první traktor vyrobila," vysvětluje Prstková.
Výrobní areál firmy leží v brněnské městské části Líšeň, nedaleko od Stránské skály. Území sloužilo průmyslu už za druhé světové války, kdy montéři v nově postavených halách vyráběli letecké motory pro německou armádu. "Traktory tam dělníci vyrábějí od roku 1952, kdy se produkce přesunula ze Zbrojovky," říká Prstková. Výroba pod Zbrojovku spadala až do roku 1972, kdy se Zetor osamostatnil.
Za desítky let vytvořila brněnská továrna několik rekordů. Jako první přišla například s bezpečnostní kabinou traktoru. Vyrobila také nejvíc kusů jednoho modelu traktoru na světě. Zetorů 25 vyjelo z dílen skoro 160 tisíc. Firmou prošly desítky tisíc zaměstnanců především z Brna a okolí. "Vždy jsme byli hrdí na to, že naše stroje jezdí a pomáhají lidem po celém světě," svěřuje se například Brňan Jaromír Bláha, který v Zetoru pracoval v osmdesátých letech.
Po roce 1989 patřila továrna státu, který svůj podíl prodal v roce 2002 společnosti HTC holding. Ta se zasloužila o její obnovu. Před dvěma lety pak traktory Zetor oslavily pětašedesáté narozeniny. "Za tuto dobu závod vyrobil přes milion 200 tisíc traktorů. Většinu z nich vyvezl do přibližně asi stovky zemí na pěti kontinentech," poukázal tehdy předseda představenstva společnosti Zetor tractors Martin Blaškovič.
Letos továrna pro obdivovatele zemědělské techniky připravila překvapení. V polovině června otevřela vlastní muzeum nazvané Zetor Gallery. Rozkládá se na ploše víc než dvanácti set metrů čtverečních. Lidé v muzeu spatří například všech čtrnáct modelů traktorů nesoucích označení Zetor, nebo desítky archivních fotografií a třiačtyřicet hodin historických filmů.
Velkou část z těchto materiálů Zetoru nabídli fanoušci a soukromí sběratelé. "Velmi nás těší dlouhodobý zájem o značku Zetor. Rádi jsme proto příznivcům traktorové techniky nabídli další příležitost pro setkávání a získávání dalších informací. Zetor Gallery jsme zároveň pojali tak, aby šlo o zajímavou podívanou například i pro rodiny s dětmi," tvrdí výrobní ředitel firmy Marián Lipovský.
V současnosti v Zetoru pracuje asi tisícovka lidí. Továrna nyní sklízí úspěchy na trhu zejména s letošní novinkou, modelem Zetor Major. "Poptávka po něm předčila původní očekávání o téměř šedesát procent. V Brně tak do konce roku vyrobíme čtrnáct set kusů nového modelu," vyčísluje Lipovský.
Největší zájem o stroj mají podle něj malé rodinné farmy, oblíbený je například ve Spojených státech amerických a Spojeném království.
Jan Spěšný

Uveřejněno: 8. 11. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Chtějí být řediteli. Včera se představili.(obsah)
Brno-Líšeň – Nejlepší čtyři uchazeči o místo ředitele Kulturního centra v Líšni se včera představili tamním zastupitelům a návštěvníkům zasedání zastupitelstva. Seznámili je se svojí koncepcí dalšího fungování centra. O tom, kdo nakonec nahradí Hanu Baldelli, která se místa v létě vzdala, rozhodne výběrová komise. "Nový ředitel nastoupí prvního ledna," řekl starosta Břetislav Štefan.
(pj)

Uveřejněno: 8. 11. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Hřbitovy jsou plné. Na rozšíření lidé čekají (odkaz)

Uveřejněno: 6. 11. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Nový ředitel kulturního centra: komise vybrala 11 uchazečů (obsah)
Brno-Líšeň – Konečně blízko definitivnímu řešení nejasností kolem tamního kulturního centra je brněnská Líšeň. Radní totiž už znají jedenáctku uchazečů, ze kterých vyberou nového ředitele či ředitelku centra. Tu minulou kritizovala opozice i část radnice a v létě se oficiálně ze zdravotních důvodů vzdala své funkce.
Jedenáctku nejlepších vybrala komise z jedenatřiceti uchazečů. "Zúžili jsme výběr. Rozhodovali jsme podle písemně zpracované představy o činnosti organizace a stěžejních úkolech ředitele středisek Kotlanka a Dělňák," uvedl starosta Břetislav Štefan.
Úspěšní uchazeči se musejí komisi dnes předvést i při osobních pohovorech. "Vybereme z nich pak tři až pět lidí, kteří představí svoji koncepci i na zastupitelstvu. Jeho jednání je veřejné, takže poslechnout si je a zeptat se jich může kdokoli. Po vystoupení pak dá komise poslední návrh na nového ředitele," nastínil starosta Štefan.
Svoji kůži před zastupitelstvo ponesou zájemci o místo už sedmého listopadu nebo dvanáctého prosince. "Termín nástupu je první leden příštího roku," řekl Štefan.
Bývalou ředitelku Hanu Baldelli zastupitelé kritizovali hlavně kvůli neprůhlednému hospodaření. "Má k dispozici několik milionů a nám není jasné, co za ně dělá," nelíbilo se členovi kontrolního výboru za opoziční TOP 09 Petru Štědronskému.
(jp)

Uveřejněno: 30. 10. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Noví poslanci za jižní Moravu: rektor i lékaři (obsah)
Michal Hašek ČSSD. Organizace: Drásov Preferenční hlasy: 25 531 Věk: 37 let Původní povolání: právník Dosavadní politická kariéra: místostarosta a starosta v Drásově, poslanec od roku 2002, vykonával funkci předsedy poslaneckého klubu, od roku 2008 hejtman Jihomoravského kraje, od roku 2013 statutární místopředseda ČSSD.
(zur)
Bohuslav Sobotka ČSSD. Organizace: Slavkov u Brna Preferenční hlasy: 22 175 Věk: 42 let Původní povolání: právník Dosavadní politická kariéra: Spoluzakládající člen Mladých sociálních demokratů. Od roku 1996 je poslancem za Jihomoravský kraj. V roce 2002 se stal na čtyři roky ministrem financí. Od roku 2011 je předsedou sociální demokracie.
(zur)
Jeroným Tejc ČSSD. Organizace: Brno Preferenční hlasy: 16 859 Věk: 36 let Původní povolání: právník Dosavadní politická kariéra: Členem České strany sociálně demokratické je od roku 1997. V letech 2002 – 2006 byl brněnským zastupitelem, od roku 2006 je poslancem. Je také předsedou poslaneckého klubu a stínovým ministrem vnitra.
(zur)
Jiří Petrů ČSSD. Organizace: Valtice Preferenční hlasy: 4 950 Věk: 57 let Původní povolání: stavební inženýr Dosavadní politická kariéra: Starosta města Valtice v letech 1998 až 2006, poslanec od roku 2006. Od roku 2012 je členem předsednictva České strany sociálně demokratické a předsedou Okresního výkonného výboru Břeclav.
(zur)Roman Sklenák ČSSD. Organizace: Brno Preferenční hlasy: 4 022 Věk: 43 let Původní povolání: učitel Dosavadní politická kariéra: Členem strany je od roku 1998, od roku 2002 je členem Zastupitelstva městské části Brno-Líšeň a v letech 2006 – 2010 se podílel na vedení Líšně z pozice člena rady. Je stínový ministr práce a sociálních věcí.
(zur)
Lubomír Toufar ČSSD. Organizace: Blansko Preferenční hlasy: 3 498 Věk: 59 let Původní povolání: strojní inženýr Dosavadní politická kariéra: Od roku 2002 je členem zastupitelstva města Blansko a od roku 2010 starostou města. Členem Ústředního výkonného výboru České strany sociálně demokratické je od roku 2009.
(zur)
Martin Stropnický Hnutí Ano. Organizace: Praha Preferenční hlasy: 10 203 Věk: 56 let Původní povolání: herec, diplomat Dosavadní politická kariéra: V minulosti velvyslanec v Portugalsku, Itálii a Vatikánu, bývalý ministr kultury a umělecký šéf Divadla na Vinohradech. Před vstupem do hnutí Ano nebyl členem žádné strany.
(vkr)
Rostislav Vyzula Hnutí Ano. Organizace: Brno-město Preferenční hlasy: 8 680 Věk: 60 let Původní povolání: přednosta kliniky Masarykova onkologického ústavu Brno, profesor onkologie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity Brno Dosavadní politická kariéra: Před vstupem do hnutí Ano nebyl členem žádné politické strany.
(vkr)
Karel Rais Hnutí Ano. Organizace: bez politické příslušnosti Preferenční hlasy: 6 606 Věk: 64 let Původní povolání: rektor Vysokého učení technického v Brně Dosavadní politická kariéra: V roce 2012 kandidoval do senátu za Brno-město jako nezávislý kandidát. Získal 7,96 procent a hlasů a nedostal se do druhého kola.
(vkr) Miloslav Janulík Hnutí Ano. Organizace: bez politické příslušnosti Preferenční hlasy: 2 607 Věk: 51 let Původní povolání: gynekolog – porodník, pracuje v privátní gynekologické ambulanci v Břeclavi, má pětadvacetiletou praxi v oboru a atestaci II. stupně Dosavadní politická kariéra: Doposud nikdy nebyl členem žádné strany.
(vkr)
Bohuslav Chalupa Hnutí Ano. Organizace: Brno­-město Preferenční hlasy: 2 116 Věk: 53 let Původní povolání: referent místní samosprávy na odboru radnice v městské části Brno-střed Dosavadní politická kariéra: Do roku 1990 byl členem Komunistické strany Československa. Nyní je krajským předsedou hnutí Ano na jižní Moravě.
(vkr)
Zuzka Bebarová ­Rujbrová KSČM. Organizace: Blansko Věk: 62 let Preferenční hlasy: 7 674 Původní povolání: pracovala na úrovni komunální politiky, v zastupitelstvu Blanska Dosavadní politická kariéra: Poslankyně, ve dvou stálých výborech sněmovny, meziparlamentních skupinách Česká republika – Čínská lidová republika, Mongolsko, Ukrajina, Vietnam.
(vkr)Miroslav Grebeníček KSČM. Organizace: Mikulov Preferenční hlasy: 6 672 Věk: 66 let Původní povolání: vysokoškolský učitel, historik Dosavadní politická kariéra: Ve vrcholové politice se pohybuje od roku 1990. Bývalý předseda Ústředního výboru Komunistické strany Čech a Moravy. Od roku 1996 je v Poslanecké sněmovně České republiky.
(vkr)
Vojtěch Adam KSČM. Organizace: bez politické příslušnosti Preferenční hlasy: 6 327 Věk: 63 let Původní povolání: lékař Dosavadní politická kariéra: V letech 1990–1998 a od roku 2002 opět působí jako zastupitel města Ivančice a zároveň se v roce 2002 stal starostou města, kterým je doposud. Je zastupitelem Jihomoravského kraje.
(vkr)
Ivo Pojezný KSČM. Organizace: Kyjov Preferenční hlasy: 4 259 Věk: 52 let Původní povolání: učitel Dosavadní politická kariéra: Působil jako zastupitel a předseda Výboru pro regionální středisko mládeže města Kyjov, nyní zastupitel Jihomoravského kraje, kde je také předsedou výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Jiří Mihola KDU­ČSL Organizace: Brno-­město Preferenční hlasy: 8 989 Věk: 41 let Původní povolání: vysokoškolský učitel Dosavadní politická kariéra: Členem Křesťanské a demokratické unie – Československé strany lidové se stal v roce 1995. Od roku 1998 zastupitel Brna­severu, od roku 2010 zastupitel Brna, od roku 2012 zastupitel kraje.
(mal)
Josef Uhlík KDU-­ČSL. Organizace: Hodonín Preferenční hlasy: 5 572 Věk: 50 let Původní povolání: po absolvování Vysoké školy báňské v Ostravě působil v Jihomoravský lignitových dolech Dosavadní politická kariéra: V letech 1994 až 1998 byl místostarostou obce Ratíškovice, od roku 1998 je starostou Ratíškovic. Předsedal Mikroregionu Nový Dvůr.
(mal)
Jaroslav Klaška KDU-­ČSL. Organizace: Brno-­venkov Preferenční hlasy: 5 497 Věk: 51 let Původní povolání: pracoval v projekčním ústavu Brno projekt, pak na stavebním úřadě ve Šlapanicích.
Dosavadní politická kariéra: Od roku 2002 zastupitel Šlapanic, od roku 2006 starostou. Je místopředseda Komise regionálního rozvoje Rady Jihomoravského kraje.
(mal)
Petr Fiala ODS. Organizace: bez politické příslušnosti Preferenční hlasy: 11 372 Věk: 49 let Původní povolání: vysokoškolský učitel Dosavadní politická kariéra: Od května 2012 byl jako nestraník přes rok ministrem školství ve vládě Petra Nečase. Předtím byl v letech 2004 až 2011 rektorem Masarykovy univerzity.
(zur)
Pavel Blažek ODS. Organizace: Brno­-město Preferenční hlasy: 3 109 Věk: 44 let Původní povolání: právník Dosavadní politická kariéra: Do ODS vstoupil v roce 1998. Stal se zastupitelem Brna-­středu a později předsedou brněnské organizace strany. Od června 2010 se stal celostátním místopředsedou ODS. Byl ministrem spravedlnosti.
(zur)
Anna Putnová TOP 09. Organizace: Brno-­město Preferenční hlasy: 4 820 Věk: 53 let Původní povolání: její profesní život je spjatý především s brněnskou technikou,stála u zrodu Fakulty podnikatelské a v roce 1999 se stala její děkankou Dosavadní politická kariéra: V letech 2010 až 2013 byla v poslanecké sněmovně za stranu TOP 09.
(pj)
Rom Kostřica TOP 09. Organizace: Brno-­město Preferenční hlasy: 4 183 Věk: 64 let Původní povolání: přednosta ORL kliniky, profesor Masarykovy univerzity v Brně, šest let vedl jedno z oddělení Nemocnice svatého Lukáše na Maltě Dosavadní politická kariéra: V letech 2010 až 2013 byl v poslanecké sněmovně za stranu TOP 09.
(pj)
Petr Adam Úsvit. Organizace: jižní Morava Preferenční hlasy: 1 512 Věk: 31 let Původní povolání: vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, pracoval v Centru dopravního výzkumu, pak založil v Ivančicích Technologické centrum, kde tři roky pracoval jako výrobní manažer Dosavadní politická kariéra: Žádná.
(vkr)
Poslanci za jižní Moravu, kteří v parlamentu končí, poslanci z jižní Moravy, kteří se letos nedostali do poslanecké sněmovny nebo ve volbách nekandidovali: Ivan Ohlídal (ČSSD), Ladislav Skopal (ČSSD), David Šeich (ODS), Dana Filipi (ODS), František Sivera (ODS), Václav Mencl (ODS), Pavel Suchánek (ODS), Walter Bartoš (ODS), Jaroslava Schejbalová (TOP 09), Jan Husák (TOP 09), Josef Dobeš (Věci veřejné), Michal Babák (Věci veřejné), Otto Chaloupka (Věci veřejné)

Uveřejněno: 29. 10. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Hasiči se stěhovali do nové základny (obsah)
Brno – Hasiči z brněnské Slatiny získali nové zázemí. S veškerou technikou a vybavením se včera přestěhovali na novou základnu v Líšni. "Úpravy budovy, kterou jsme získali po Státní rostlinolékařské správě, stály téměř osmadvacet milionů korun. Je to ale prostor, jaký jsme dlouho hledali," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Úpravy zaplatili hasiči částečně sami, milionem korun přispěl také Jihomoravský kraj. V areálu vzniklo deset garážových stání a zázemí pro chemickou a technickou službu. Ty dříve sídlily v požární stanici Lidická. "Výjimečné postavení stanice Líšeň je dáno jejím určením pro zásahy s výskytem nebezpečných látek a zaměřením na olejové havárie," doplnil Mikoška.
( rim)

Uveřejněno: 22. 10. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Školce přibyla skoro stovka nových míst (obsah)
Brno-Líšeň – Šestadevadesát nových míst vzniklo po rekonstrukci ve školce v Horníkově ulici v brněnské Líšni. Od včerejška jsou pro rodiče na internetu k dispozici přihlášky. "Jejich příjem ve školce je naplánovaný na osmnáctého a devatenáctého listopadu," informoval starosta Břetislav Štefan. Rozhodnutí se rodiče dozvědí pětadvacátého a šestadvacátého listopadu. Přednost v první řadě dostanou děti, které bydlí v Líšni a jejichž rodiče pracují. "Doufám, že se nám školku podaří zaplnit, přece jen je veliká," doplnil líšeňský starosta. Dodal, že noví žáci nastoupí příští rok v lednu.
(mal)

Uveřejněno: 15. 10. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Malá Maya - lamí křtiny (obsah)
Líšeňské Lamacentrum zažilo v sobotu zajímavý souboj. Maya, nebo Klea? Mezi těmito dvěma možnostmi vybírali lidé jméno, které dostane mladá samice. Organizátoři napočítali 686 hlasů. Nakonec vyhrála Maya. "Přál bych jí, ať je zdravá a aby tady zůstala co nejdéle, ať za ní můžeme ještě přijít," řekl školák Ondřej Štěpánek, který do Lamacentra chodívá na procházky.

Fotografie ze křtu malé lamy alpaky

Uveřejněno: 14. 10. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Přednášející lidem poradí, co a jak jíst (obsah)
Brno-Líšeň – Lidé, kteří vyznávají zdravý životní styl, mohou dnes zajít pro radu do Salesiánského střediska mládeže v Líšni. "Přednáška s názvem Výživa a zdravotní problémy začíná v sedm hodin večer. Je zdarma," řekla mluvčí střediska Renata Lorencová. Petr Stratil lidem vysvětlí, které složky potravy jsou pro zdraví příznivé. Prozradí také, které jídlo se významně podílí na vzniku zdravotních problémů. Přednášející se pětadvacet let věnoval výzkumu nádorových onemocnění v Masarykově onkologickém ústavu. Teď vyučuje na Mendelově univerzitě v Brně. "Je také autorem několika publikací o vzniku nádorů a knihy ABC zdravé výživy," podotkla Lorencová.
(vkr)

Uveřejněno: 8. 10. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Teplárny pokácely dvaatřicet stromů. Za ně vysadí tři (odkaz)

Uveřejněno: 30. 9. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Hazard v Brně zůstane. V pěti městských částech (odkaz)

Uveřejněno: 12. 8. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Územní plán zmátl brněnské radnice. Je složitý (odkaz)

Uveřejněno: 3. 8. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Důchodci v Brně ušetří. Na poplatcích za psy (odkaz)

Uveřejněno: 21. 7. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Moravu podpoří dvojnásobek obcí. Vyvěšením vlajky (odkaz)

Uveřejněno: 5. 7. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

Z líšeňského nádraží se mělo jezdit vlakem až do Jedovnic(odkaz)

Uveřejněno: 2. 7. 2013 Zdroj: brnensky.denik.cz

 

Poslední úprava: 3. 3. 2014.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: