Modernizujeme Líšeňské noviny a připravujeme také nový web

Zpátky
Modernizujeme Líšeňské noviny a připravujeme také nový web

Na začátku tohoto volebního období jsme si vytkli cíl zkvalitnit a zmodernizovat všechna radniční média. A Líšeňské noviny (LN) přišly na řadu jako první. Současně dokončujeme modernizaci radničního webu, který představíme po prázdninách. Připravili jsme projekt nové elektronické úřední desky a čekáme na schválení evropské dotace. A také spustíme aplikaci pro chytré telefony, která nejen zlepší Vaši informovanost, ale také zpříjemní způsob komunikace mezi občany a radnicí městské části.

Od července 2020 můžete číst Líšeňské noviny v novém hávu. Ovšem to je jen vnějšková změna. Možná jste si všimli, že již zhruba rok pracujeme na zkvalitnění obsahu novin. Kromě tradičních přispěvatelů z řad politiků a zástupců líšeňských institucí, spolků či klubů, dáváme více prostoru skutečným novinářům, kteří pro vás každý měsíc zpracovávají nějaké téma. Stanovili jsme jasnou strukturu a rozsah jednotlivých rubrik a zpracovali příručku (e-book) pro jednotlivé přispěvatele, jak svoje články psát. Velký kus práce na těchto změnách odpracovali členové Komise pro LN, která plní i roli redakční rady novin, ve složení Stanislav Karafiát (předseda), Jan Spěšný (místopředseda), Renata Lorencová, Petra Švehlová, Antonín Přichystal, Tomáš Hložánek a Kryštof Látal, kteří si zaslouží velké poděkování za hodiny a hodiny práce, kterou v komisi odvádějí. 

Hlavním architektem nového designu novin je Tomáš Hložánek. Měl by dělat noviny modernějšími a přehlednějšími, příjemnějšími ke čtení a vizuálně atraktivnějšími. Avšak současně zachovává některé tradiční znaky. Inspirovali jsme se u radničních zpravodajů některých jiných městských částí města nebo okolních obcí. Věřím, že málokomu budou chybět zeleně podbarvené první a poslední stránky s hnědým lemováním. Mnohem diskutabilnější však může být třeba logo LN. Snažili jsme se ponechat tradiční symboly, ale změnili jsme písmo, abychom ušetřili prostor na první straně. Zajímá mě, jak tyto změnu vnímáte, a těším se na vaše reakce, které mi můžete posílat na email. Nevylučuji, že třeba logo se bude ještě vyvíjet a upravovat. Naše práce na novinách v žádném případě nekončí a věřím, že se budeme dále zlepšovat.

Přeji příjemné čtení!

Martin Příborský, II. místostarosta

Související články

Podchod u ZŠ Novolíšeňská v novém kabátě 22. 7. 2024 Samospráva II. místostarostka Život v Líšni
Technicko-ekonomické posouzení budov městské části Líšeň 18. 6. 2024 Bydlení II. místostarostka Život v Líšni
Pojďme společně posunout vzájemnou komunikaci ještě o kousek dál 8. 4. 2024 Propagace Líšně II. místostarostka Život v Líšni
Oslava 40. narozenin MŠ Neklež 19. 3. 2024 II. místostarostka Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 6 8 10
Poslední úprava: 1. 7. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů