Masarykova univerzita otevírá dveře seniorům

Zpátky
Masarykova univerzita otevírá dveře seniorům

Seniorské vzdělávání má své pevné místo na řadě veřejných vysokých škol.

V současné době studuje na univerzitách třetího věku (dále jen U3V) přibližně 2 % seniorské populace České republiky (cca 40 000 osob). Přijďte i Vy rozšířit jejich řady!Vzdělávání v seniorském věkunapomáhá k udržení kvality života přívětivým a důstojným způsobem.Základním úkolem U3V je zprostředkovat seniorům nové poznatky, vědomosti, dovednosti, obory a technologie.  Posláním kurzů U3V je též stimulace k aktivitě.

Pilířem Univerzity třetího věku na Masarykově univerzitě je Všeobecně zaměřený kurz, který trvá osm semestrů a je zaměřen na otázky zdravého a smysluplného životního stylu ve vyšším věku. Přednášky v tomto kurzu mají víceoborový charakter a na jejich obsahu se podílí všech 9 fakult MU.  Tahákem je tříletý kurz jehož název Dějiny umění hovoří za vše. Ve spolupráci s  Moravským zemským muzeem organizujeme jednoletý přednáškový cyklus týkající se výsledků bádání v oboru přírodních a společenských věd. Pro účastníky U3V jsou nad tento rámec pořádány tematické krátkodobé kurzy zaměřené na informační technologie, cizí jazyky, pohybově-relaxační aktivity, otázky a problémy z oblasti humanitních i přírodních věd.V programu nechybí ani jednodenní exkurze vztahující se k obsahu přednášek či tematických kurzů.

Vzdělávání na U3V na Masarykově univerzitě má formu přednášek, cvičení, seminářů a exkurzí, účastníci mohou využívat studovny a knihovny. Přednášky trvají 2 vyučovací hodiny a konají se jednou za čtrnáct dnů (od října do května). Účastníkem programu U3V může být osoba, která dosáhla věku potřebného pro přiznání starobního důchodu a má úplné středoškolské vzdělání s maturitou. Vzdělávání je bezplatné, každoročně se hradí pouze zápisné, které bylo pro akademický rok 2014/2015 stanoveno na 800 Kč. Absolvent U3V obdrží osvědčení na slavnostní promoci.

Další podrobnosti o Univerzitě třetího věku Masarykovy univerzity včetně fotografií a videoukázek našich aktivit najdete na www.u3v.muni.cz

 

Fotogalerie

Související články

Seniorbus Brno 2. 11. 2023 Senioři
Poradna Socio Info Point (SIP) 1. 11. 2023 Senioři Sociální služby
Senior žurnál 27. 10. 2023 Senioři
Sendvičový senior 27. 10. 2023 Senioři Sociální služby
Domov pro seniory a studenty - představení záměru - veřejná debata (video) 18. 10. 2023 Starosta Diskuze s občany Dům pro seniory Senioři Bydlení Reportáže a videa o Líšni
Brněnské dny pro seniory 2023 21. 8. 2023 Kultura Senioři
Moudrost kráčívá s věkem 11. 4. 2023 Život v Líšni Senioři II. místostarostka
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 30. 4. 2014.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: