Líšeňské hody v novém kabátě

Zpátky
Líšeňské hody v novém kabátě

Letošní Líšeňské hody proběhly v novém kabátě a to především přesunem předhodové zábavy, sobotních hodů a nedělního pohodového koncertu na nádvoří zámku Belcredi s laskavým svolením rodiny Belcredi, jíž děkujeme za její velkorysost.

Ze stavění máje za doprovodu Cimbálové muziky Líšňáci se již stal zvyk, bez kterého si Líšeňské hody umíme jen těžko představit. Podobným typickým aspektem se v následujících letech možná stane zvaní na hody Národopisného souboru Líšňáci, které pátečnímu úvodnímu večeru předcházelo.

Líšeňská hodová lidová slavnost zůstává jednou z nejnavštěvovanějších akcí roku. Vděčíme za ni všem organizátorům a spolupracovníkům, kteří se na ní podílejí, stejně jako všem návštěvníkům, kteří na akci chodí, činí ji tím, čím je, a bez jejichž účasti by nemělo smysl hody organizovat.

Přátelská atmosféra letos přilákala přes 800 lidí, což je v dnešní koronavirové době příslib do budoucna a také důkaz toho, že lidé stále více chtějí žít, než propadat strachu, který přináší více negativ než pozitiv.

K tomuto velkému dni nám letos hrála dechová hudba Šohajka, která roztančila parket i v nočních deštivých hodinách.

Tradiční hodová mše (letos před kostelem) a předání hodového práva starostou Líšně Břetislavem Štefanem odstartovala hodovou veselici v čele s Moravskou besedou na nádvoří zámku Belcredi. Vyvrcholením večerní zábavy je jako každý rok krásné stárkovské sólo, a poté již doprovod dechové hudby Šohajka, cimbálové muziky Líšňáci a nově také cimbálové muziky Řícmanica.

Odpolední zábava pro děti byla rozmanitá a bohatá. Pro menší děti byly připraveny balónky RC Pastelka, nechybělo oblíbené malování na obličej a program na pódiu i mimo něj. Na pódiu se vystřídalo divadlo Andromeda s pohádkou O chytré kmotře lišce a divadlo Chůdadlo, které dětem předvedlo cirkusácké kousky, žongléry a dílny, ve kterých si děti mohly tyto kousky vyzkoušet. Bez pódia se obešly postavy na chůdách Dell Arte, které procházely Pohankovou ulicí a lákavě svolávaly návštěvníky k dětskému programu na loučku pod zámkem Belcredi.

Hodům předcházela páteční předhodová zábava určená především mladým, jež se setkala s nebývalým zájmem. Vystoupily skupiny Golden Delicious a Pekař a hlavní hvězda večera Berenika Kohoutová.

V pořadí čtvrtý rok pohodového koncertu se přes deštivé počasí uskutečnil v líšeňském Dělňáku, kde jsme letos přivítali kapelu BUTY. Koncert se nesl v příjemné atmosféře dokreslené největšími hity dnes již legendární kapely.

Poděkování není nikdy dost, a tak ještě jednou děkujeme všem návštěvníkům, partnerům a především rodině Belcredi za více než laskavé svolení k využití prostranství celého zámku Belcredi včetně nádvoří.

Eva Svobodová, Denisa Sobolová

 

Fotogalerie

Související články

Svět očima Líšňáků 11. 10. 2021 Kultura
Pozvánka na výstavu malá galerie LíPa od 1.10.2021 1. 10. 2021 Kultura Galerie LíPa
Revize katastru nemovitostí. 4. 5. 2021 Život v Líšni
Okna Kotlanky ožila fotografiemi 30. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
Zastavme se v ulicích pojmenovaných po přírodovědcích 29. 3. 2021 Kultura Historie
Spustili jsme pro vás modernizovaný web radnice 26. 3. 2021 Život v Líšni Líšeňské noviny
Letní provoz mateřských škol a příměstských táborů v Líšni 26. 3. 2021 Život v Líšni Děti a rodina Školství
Oprava Orlovny? Hotovo může být už příští rok 20. 3. 2021 Oprava Orlovny Život v Líšni
1 2 3 4 6 9 11
Poslední úprava: 15. 9. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: