Divočina zve veřejnost do areálu na Střelnici

Zpátky
Divočina zve veřejnost do areálu na Střelnici

Lesní školka Divočina zahájila svůj druhý školní rok a na letošní podzim připravila řadu aktivit pro širokou veřejnost.

Areál na konci ulice Střelnice přes léto obohatil přístřešek pro řemeslný kroužek Dřevák. Ten je určen dětem z prvního stupně základních škol. „Je zaměřený na rozvoj manuální zručnosti dětí při práci se dřevem a kovem,” přibližuje kroužek ředitelka školky Eva Kotyzová. „Děti se naučí zacházet se základním nářadím, s jehož pomocí budou vytvářet vlastní výrobky. Seznámí se jak se světem tradičních řemesel, tak se současnou technikou.”

Školním dětem je určeno také setkávání s názvem Divočáci, v němž mají každý týden možnost vyřádit se po dni stráveném ve školních lavicích. „Děti prozkoumávají les, dozvídají se mnoho nového o zvířatech, ptácích, květinách a stromech. Hrají hry, aby protáhly tělo, pocvičily hlavu a užily si společnou radost,” vysvětluje Kotyzová.

Přípravkou pro pobyt v lesní školce je kroužek Divočákův pelíšek, který navštěvují děti ve věku dvou až tří let v doprovodu rodičů. „Zpíváme, tvoříme a objevujeme svět. Pozorujeme přírodu, její proměny a taky to, jak se měníme my,” uvedla vedoucí Divočákova pelíšku Lenka Vyzourková.

Na letošní podzim Divočina chystá i workshopy pro dospělé s dětmi. V plánu jsou řemeslné aktivity, minikrejčovský kurz či adventní tvoření. „Jsme otevření všem lidem, našich tvůrčích dílen se může zúčastnit kdokoli, nejen členové spolku. Je dobré sledovat náš web nebo Facebook,” zve veřejnost do Divočiny Kotyzová.

Související články

Web Líšně se otevře školám, spolkům a dalším organizacím 23. 5. 2022 Spolky a sdružení
DO TANCE? JEDINĚ S RADOSTÍ! 16. 5. 2022 Spolky a sdružení LN-Kultura LN-Spolky a sdružení
top Pozvánka na diskuzní setkání ke Strategickému plánu rozvoje MČ Brno-Líšeň 2024–2033, na den 18.5.2022 5. 5. 2022 Propagace Líšně Starosta Život v Líšni
Holky a kluci přijďte si vyzkoušet fotbal 4. 5. 2022 Spolky a sdružení SK Líšeň
Setkání a gratulace líšeňským jubilantům v roce 2022 6. 4. 2022 I. místostarostka Život v Líšni Senioři
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na potřebu ořezu, příp. odstranění dřevin 12. 1. 2022 Bezpečnost Bydlení Život v Líšni Aktuality
Participativní rozpočet Dáme na Vás 5. 11. 2021 Starosta Život v Líšni
1 2 3 4 6 9 11
Poslední úprava: 2. 12. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů