Dětský turistický a vodácký oddíl Expedice nově v Líšni

Zpátky

Do lesa a dál! Dětský oddíl Expedice si klade za cíl trávit s dětmi co nejvíce času v přírodě. Jak náš název napovídá, budeme zažívat všední i nevšední dobrodružství. Budeme spolu objevovat vše od péče o přírodu kolem nás, klasické tábornické dovednosti až po modernější outdoor. 

Jsme parta kamarádů, kteří vyrostli v oddílech napříč republikou a sdruženími. Osud nás všechny zavál do Brna, daleko od měst, kde jsme vyrostli. A my se rozhodli, že bez oddílového života a táborů prostě nedokážeme žít. Slovo dalo slovo a tady jsme oddíl Expedice zaštítěný sdružením dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi Duha.

 

Za cíl si klademe trávit co nejvíce času v přírodě a naučit děti, že zábava je venku skoro za každDětský turistický a vodácký oddíl Expedice nově v Líšniého počasí. Budeme se společně učit ty nejklasičtější tábornické dovednosti, jako luštění šifer, práci se dřevem a uvařit si polévku v kotlíku na ohni. Zároveň si děti osvojí modernější outdoorové aktivity: co a jak si uvařit na malém plynovém vařiči a jak si přefiltrovat vodu. Kromě lesa a hor, nás to táhne i k vodě. Hlavní vedoucí Pavel Havelka vyrůstal ve vodáckém oddíle a těší se, jak využije své zkušenosti průvodce vodní turistiky. Záběr tedy máme široký a společná dobrodružství budou pestrá a různorodá. Budeme děti učit vše, co je k táboření a pobytu v přírodě potřeba. Chceme spojovat skrze věk a dovednosti a podporovat kamarádství.

Oddílová vedoucí Tereza “Cupi” Cupáková říká: “Ne každé dítko, které v oddíle vyroste, v něm zůstane až do dospělosti a vstoupí do řad vedoucích. Moc bych si ale přála vést oddíl tak, aby v dětech zůstala láska k přírodě a k cestování. Aby i přes nové koníčky a kamarády nezapomínaly trávit čas venku. Aby, až opustí oddíl, nám přišel pohled třeba z Rumunských hor, kam se vydaly objevovat svět.”

 

Chceš nás lépe poznat? Od 12. září máme schůzky každé pondělí 16:3018:30 v zázemí LMŠ Divočina na konci ulice Střelnice. Ty budou do konce měsíce seznamovací a nezávazné. Přijďte se podívat, jak to u nás bude vypadat. Oddíl je vhodný pro děti ve věku 7-11 let. U mladších nebo starších dětí záleží na individuální domluvě. Více informací naleznete na webových a facebookových stránkách oddílu:

 

www.oddil-expedice.cz 

Facebook: Oddíl Expedice Brno

Související články

Silvestrovský pochod 24. 12. 2022 Spolky a sdružení Život v Líšni
Salesko začalo nový školní rok s novými kroužky 3. 10. 2022 Spolky a sdružení Salesko
Ženské týmy SK Líšeň vyhlížejí novou sezonu 19. 9. 2022 Spolky a sdružení SK Líšeň
Divočina otevírá dívčí klub Rozmarýnky 12. 9. 2022 Spolky a sdružení
Tréninky florbalu v Líšni 5. 9. 2022 Spolky a sdružení Sport
Web Líšně se otevře školám, spolkům a dalším organizacím 23. 5. 2022 Spolky a sdružení
DO TANCE? JEDINĚ S RADOSTÍ! 16. 5. 2022 Spolky a sdružení LN-Kultura LN-Spolky a sdružení
Holky a kluci přijďte si vyzkoušet fotbal 4. 5. 2022 Spolky a sdružení SK Líšeň
1 2 3 4
Poslední úprava: 5. 9. 2022.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů