"ZÁVĚREČNÁ" 2013

Zpátky

Každoročně pořádá náš oddíl na závěr sezóny akci, která nese název „ZAVĚREČNÁ“. Ne jinak tomu bylo i letos, i když se tak stalo o něco později než bývá obvyklé. Účelem této akce je seznámit všechny přítomné s výsledky, dosaženými v uplynulé sezóně, a to jak v soutěžích jednotlivců, tak i v soutěži družstev. Tradicí se stalo vyhlašování nejlepších hráčů a hráček uplynulé sezóny.

Letošní akce byla přeci jen trochu jiná než ty předešlé. To, o čem se mluvilo již několik měsíců, se stalo skutečností. V úvodu večera byli všichni přítomní obeznámeni se skutečností, že od příští sezóny bude tenisový oddíl TC-MJ TENIS i tenisová škola působit v tenisovém areálu u ZŠ Novolíšeňská. Na tomto místě chceme znovu najít pohodu pro všechny hráče, trenéry, rodiče, zkrátka pro ty, kteří se chtějí tenisem bavit. Chceme zde naplňovat myšlenku tenisu pro všechny.

Pro všechny, kteří čtou tyto řádky a nemohli se z různých důvodů této akce zúčastnit, oznamuji, že tenisový oddíl ani tenisová škola nekončí. Do Líšně přicházíme s myšlenkou nejen pokračovat ve vysoké výkonnosti svých hráčů, ale vytvořit zde místo, kam se budou chodit všichni rádi bavit nejen tenisem.

Po úvodu, ve kterém zaznělo vše, co zaznít mělo, jsem předal slovo Petru Ulrychovi. Petr Ulrych je nejen skvělý člověk, ale i výborný písničkář. Od letošního podzimu se stal spolumajitelem tenisového areálu. Důvodem tohoto spojení nebyl jen fakt, že jeho syn Petr se dal na dráhu tenisového trenéra. Petr senior je zapálený rekreační tenista a myšlenka „tenis pro všechny“ se mu zalíbila natolik, že se stal její součásti. Asi by večer nebyl úplný, kdyby v něm nezazněly jeho pohodové písničky. Spolu se svou sestrou Hanou a s doprovodem líšeňské rodačky Kateřiny Štruncové zahráli a zazpívali - půlhodinka krásné muziky dala všem zapomenout na starosti všedních dnů. Po odeznění poslední písničky „Javory“ a utišení potlesku, se večer vrátil ke své sportovní části.

 ulrychovi

               Hana Ulrychová                        Kateřina Štruncová                            Petr Ulrych

Náš oddíl se stejně jako v předešlých sezónách zapojil do soutěží družstev. Výsledky, kterých dosáhlo deset družstev od mini tenisu až po kategorii dospělých, byly opět výborné. Druhá místa mini tenistů a staršího žactva, třetí místa mladších žáků a baby tenistů a čtvrté místo dorostenců v jihomoravských ligách jsou skvělé. Za neúspěch letošní sezóny považujeme sestup družstva dospělých z II.ligy do Divize.

Závěrem tohoto bloku bylo vyhlášení nejlepšího družstva v rámci oddílu. Tím se stalo družstvo mini tenistů. Na podium si přišli přebrat medaile: Josef Sedlář, Standa Kovář, Jan Růžička a Miroslav Beneš.

benes_ruzicka

                                        Miroslav Beneš       Jan Růžička      Stanislav Kovář

Po vyhodnocování družstev přišli na řadu jednotlivci. Kondičním trenérem oddílu TC-MJ TENIS v sezóně se stal Michal Pozdenkov. Cenu obdržel za celkový přístup ke kondiční přípravě a za výsledky, kterých dosáhl u svého bratra Petra.

Pohár za vítězství v brněnském okruhu si z rukou Petra Ulrycha přišel převzít Evžen Holiš.

Hráčem a hráčkou oddílu se stali Vojtěch Prokop a Kateřina Mandelíková. Cenu jim předal starosta městské části Líšeň Mgr. Břetislav Štefan. V krátké řeči popřál nejen Katce a Vojtovi, ale celému oddílu a myšlence, která zde byla představena, hodně úspěchů.

prokop_mandelikova

                                             Vojta Prokop                 Kateřina Mandelíková

Letos poprvé byla vyhlašována kategorie hráč (ka) tenisové školy. Důvod je jasný. V tenisové škole trénují nejen hráči našeho oddílu, ale i hráči Prostějova. V této kategorii zvítězil díky svým výborným výsledkům v průběhu celé sezóny Evžen Holiš. Pohár pro vítěze Evženovi předal předseda Jihomoravského tenisového svazu Jiří Veselík. I on popřál oddílu ve staronovém působišti hodně úspěchů.

holis_pazdenkov

                                 Evžen Holiš               Michal Pozdenkov                 Jiří Veselík

Pevně věřím, že spolu se mnou měla z tohoto večera pěkné pocity i téměř stovka zúčastněných. Byl to povedený závěr letošní sezóny, složité nejen po sportovní stránce. Pohodu, která se nesla tímto večerem, bych chtěl vnést do fungování celého našeho oddílu.

judas

 Michal Juda

Více fotografii na : www.judatenis.com

Související články

Silvestrovský pochod 2015 - vzpomínka 11. 1. 2016 Sport - archiv
Vyhodnocení turnaje neregistrovaných ve stolním tenisu 23. 11. 2015 Sport - archiv
Výsledky tenisového turnaje ve dvouhře 2015 15. 6. 2015 Sport - archiv
Výsledky přehazované žáků 2. a 3. tříd 11. 5. 2015 Sport - archiv
Zhodnocení akce "Spalování tuků" 4. 5. 2015 Sport - archiv
Výsledky turnaje ve stolním tenisu 20. 2. 2015 Sport - archiv
Silvestrovský pochod 2015 - silvestrovská ohlédnutí 12. 1. 2015 Sport - archiv
Prosincové cvičení pro ženy 7. 1. 2015 Sport - archiv
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 21. 10. 2013.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: