Výsledky turnaje ve stolním tenisu

Zpátky
Výsledky turnaje ve stolním tenisu

Značnému zájmu především dospělých sportovců se těšil turnaj ve stolním tenisu, který na svých ping-pongových stolech uspořádal v tradičním termínu v sobotu 14. února 2015 Sokol Líšeň.
Jako by se dospělí v počtu účastníků chtěli vyrovnat dvaceti mladým z podzimního turnaje, sešel se jich v malém sále Líšeňské sokolovny stejný počet. Mnozí z nich s sebou přivedli i své potomky, a tak se do naší herny vtěsnalo kromě dvacítky mužů také 12 žáků z různých, především však líšeňských škol. Opět se ukázal být účinný osvědčený způsob, jak se přilákat navzájem ke sportu. Nejčastěji otcové se syny, ale také sourozenecké dvojice naplnili prezenční listinu přihlášených. Tito všichni se pak ve dvou kategoriích utkali o celkové vítěze.  Vzhledem k nadprůměrnému počtu dospělých účastníků a touze příchozích zahrát si co nejvíce, se všechny zápasy hrály na dva vítězné sety. Celý turnaj měl dobrý spád a mnozí z účastníků se mohli zastavit na náměstí Karla IV. a stihnout odpolední ,,Líšeňské ostatky“.  V kategorii mládeže do 15 roků byli hráči rozlosováni do dvou skupin, ve kterých hrál každý s každým. Postupující z prvních tří míst utvořili šestičlennou finálovou skupinu, ve které po odehrání všech zápasů bylo toto pořadí: 

1.  David Procházka ZŠ Horníkova
2.  Ondřej Maršík                                                ZŠ Arménská
3.  Martin Walsberger                                         ZŠ Masarova
4.  Martin Smutný                                               ZŠ Novolíšeňská
5.  Hynek Nespěšný                                              ZŠ Novolíšeňská
6.  David Smutný                                                ZŠ Novolíšeňská

Největší zastoupení měla tentokrát ZŠ Novolíšeňská, celkem ji reprezentovalo 8 hráčů. Mezi startujícími bylo mnoho mladých nových tváří, někteří byli za stolem sotva vidět.
Všichni dospělí byli rozlosováni do čtyř základních skupin, ve kterých hrál každý s každým. Postupem prvních tří hráčů ze skupin pokračoval turnaj vyřazovacím pavoukem a po jeho odehrání  bylo toto pořadí:

1.  Ivo Prokeš
2.  Martin Slavíček
3.  Robert Koudelka
4.  Michal Slezák 
5.  Petr Frišhans
6.  Jan Koláček st.
7.  Patrik Šimončík 
8.  Zbyněk Janda

 

Ve dvacetičlenném poli dospělých se objevila nejen řada známých jmen z minulých ročníků, ale dobrou polovinu tvořili noví účastníci. První příčku v turnaji obhájil Ivo Prokeš, který dlouhodobě vévodí této kategorii, ale tentokrát mu soupeři vydatně šlapali na paty.  I když bylo v malém sále velké množství žen, mezi hrajícími se bohužel žádná neobjevila. Všechny plnily pouze roli doprovodu svým malým ratolestem.  Hráči na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích obdrželi diplomy a věcné ceny.
Pořadatelé ze Sokola Líšeň ve spolupráci se sportovní komisí MČ Brno-Líšeň zvládli celou akci i přes velký zájem účastníků tradičně velmi dobře a připravili všem dobrou zábavu.

Partnerem akce bylo Kulturní centrum Líšeň.

Ladislav Breicetl

 

Fotogalerie

Související články

Silvestrovský pochod 2015 - vzpomínka 11. 1. 2016 Sport - archiv
Vyhodnocení turnaje neregistrovaných ve stolním tenisu 23. 11. 2015 Sport - archiv
Výsledky tenisového turnaje ve dvouhře 2015 15. 6. 2015 Sport - archiv
Výsledky přehazované žáků 2. a 3. tříd 11. 5. 2015 Sport - archiv
Zhodnocení akce "Spalování tuků" 4. 5. 2015 Sport - archiv
Silvestrovský pochod 2015 - silvestrovská ohlédnutí 12. 1. 2015 Sport - archiv
Prosincové cvičení pro ženy 7. 1. 2015 Sport - archiv
Smeč svatého Mikuláše 5. 1. 2015 Sport - archiv
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 20. 2. 2015.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: