Jak se co nejlépe postarat o seniory?

Zpátky
Jak se co nejlépe postarat o seniory?

V Rajhradě u Brna se v prosinci 2014 otevřel nový domov pro seniory Akátový dům.

  

Jedná se o nadstandardní domov pro seniory, který poskytuje kvalitní bydlení se sociální péčí. Všechny byty jsou bezbariérové a uzpůsobené potřebám seniorů. Umístěním v centru Rajhradu je zajištěná výborná dostupnost veškeré občanské vybavenosti (obchod, pošta, autobus, knihovna, vlakové nádrží, cukrárna, lékař, lékárna, atd.).O výhodách a přínosech Akátového domu pro seniory jsme si povídali s paní Mgr. Večeřovou z vedení domova pro seniory:

 Na začátek otázka, která mne osobně zajímá – proč se domov pro seniory jmenuje Akátový dům?
Ve vnitřním areálu Akátového domu se nachází nádherný vzrostlý akát, který tak dal domovu pro seniory jméno. Při výstavbě bylo pečlivě dbáno na to, aby strom nebyl nijak poškozen, a tak se mohou senioři těšit na to, že jim strom v letních dnech poskytne příjemný stín.

Proč by měli senioři, popř. jejich rodiny, uvažovat o bydlení v Akátovém domě?
Akátový dům není jen obyčejný dům pro seniory. Jedná se o místo, které umožní vést seniorům aktivní a nezávislý život (díky své výborné poloze a poskytovaným službám) a zároveň je zaručeno, že o seniory bude výborně postaráno i při zhoršujícím se zdravotním stavu. 

Co si mám představit pod pojmem „pomáháme vést aktivní a nezávislý život“
„S.E.N. Bydlení“ se při budování a provozování domovů pro seniory se opírá o 3 základní pilíře, které definují přístup k péči o seniory: starostlivost, empatie, nezávislost.
Akátový dům se vyznačuje výbornou dostupností veškeré občanské vybavenosti a proto si senioři mohou nakoupit, zajít na poštu či do lékárny a vyřídit spoustu věcí sami, bez pomoci druhých, bez pocitu, že jsou na někom pořád závislí. V okamžiku, kdy se zdravotní stav seniora zhorší, nastupují hospodyně a pečovatelky, které jsou připraveny se vším pomoci. Primárně se ale snažíme o to, abychom seniory podporovali v zachování si vlastní nezávislosti až do pozdního věku. 

Tzn., že je určený převážně pro aktivní a samostatné seniory?
Ne, jak jsem zmínila výše, v Akátovém domě budou k dispozici hospodyně a pečovatelky, jejichž služby senioři mohou, ale nemusí využívat. Nabízíme ubytování se základní péčí a intenzivní péčí. Akátový dům je tedy určen jak pro soběstačné seniory, tak pro seniory, kteří denně potřebují využívat služeb hospodyň a pečovatelek. 

Máte zkušenosti s péčí o seniory?
Ano, již řadu let provozujeme nestátní zdravotní zařízení lázně Bechyně a Jupiter Bechyně, které jsou zaměřeny na nemoci pohybového ústrojí, a jejich klienty jsou převážně senioři. Jako bonus pro klienty Akátového domu nabízíme 15% slevu na pobyty v našich lázních.
Také je důležité zmínit, že sociální služby jsou poskytovány registrovaným subjektem a péče je poskytována v souladu se standardy kvality Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Je Akátový dům něčím výjimečný?
Nejlépe lze asi odpovědět slovy našich nových klientů, kteří oceňují nejen klidnou lokalitu s výbornou dostupností veškeré občanské vybavenosti, ale také skutečnost, že čerpají a platí pouze takové služby, o které má zájem a které skutečně potřebují. Proto poskytujeme klientům 2 druhy péče – základní a intenzivní. 

 Je pobyt pro seniora finančně náročný?
Cena ubytování s poskytováním základní péče v samostatném pokoji stojí 7 750,- Kč měsíčně plus náklady na energie, které jsou přibližně 600,- měsíčně. Podrobný ceník je k dispozici na našich internetových stránkách www.senbydleni.cz, nebo ho na vyžádání můžeme zaslat zájemcům poštou. 

A nakonec, co by jste popřála Akátovému domu a jeho obyvatelům?
Přeji všem obyvatelům Akátového domu, aby se jim jejich nové bydlení líbilo a aby si podzim života užívali plnými doušky. Akátovému domu přeji, aby byl místem, kde jsou spokojení jak jeho obyvatelé, tak zaměstnanci, kteří se o obyvatele starají. 

Akátový Dům, Městečko 52, Rajhrad; tel.: 776 479 455 ; e-mail: [obfuscate_1_|99|105|98|102|56|114|101|104|93|115|95|104|92|102|104|46|93|117] www.senbydleni.cz

ak_dum_14

Související články

Novoroční koncert - skvělý dárek k Vánocům pro držitele Senior pasu 13. 12. 2021 Kultura Senioři
Pozvánka na kurzy pro seniory - Právní minimum 2. 9. 2021 Senioři
Seniorská obálka - I.C.E. karta 19. 5. 2021 Senioři Aktuality
Setkání Líšeňských jubilantů 2021 28. 3. 2021 I. místostarostka Senioři
Program Klubu seniorů na 1. čtvrtletí 2021 6. 1. 2021 Senioři
Starosta: Spolu postavme domov pro seniory v Líšni 1. 10. 2020 Starosta Senioři Dům pro seniory
Vondráčková: Dům pro seniory v Líšni? 23. 9. 2020 Senioři Dům pro seniory Zastupitelstvo
Program pro seniory? Jen pravidelné scházení, zní kritika 1. 7. 2020 Život v Líšni Senioři
1 2 3 4 5 6 8
Poslední úprava: 5. 3. 2015.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: