Mladí architekti představili veřejnosti návrhy bydlení pro seniory v Poláčkově ulici

Zpátky

Studující ústavu architektury Fakulty stavební VUT v Brně představili na radnici městské části Brno-Líšeň vedení i občanům své vize bydlení pro seniory. Zadáním bylo navrhnout pod vedením docenta Juraje Dulenčína řešení lokality na ulici Poláčkova.  

“Chtěli jsme vědět co nejvíce o praktickém provozu bydlení pro seniory, proto jsme navštívili podobné zařízení v Lošticích u Mohelnice, kde nám pan ředitel ukázal vše potřebné. Mluvili jsme také s obyvateli domova, kteří by si přáli více společenských aktivit a prostor pro trávení společného času. Toho se snažíme docílit v našich návrzích,” vysvětluje Andrea Bartáková, studentka Fakulty stavební VUT v Brně.  

Každý z prezentujících měl na představení projektu deset minut. Všichni přítomní pak měli možnost se zapojit do podnětné a otevřené debaty, která postupně zamířila k obecným otázkám problematiky bydlení pro seniory. Občany Líšně nejvíce zaujaly možnosti společenských, sportovních, duchovních a dalších aktivit v navrženém objektu. Kladně hodnotili prostory wellness s bazénem a zajímali se také o řešení zeleně v okolí. 

“Studující pracovali na reálném zadání, měli možnost si vyzkoušet jednání se zadavatelem a veřejnou prezentaci občanům městské části,” zhodnotil přínosy spolupráce s městskou částí pro mladé architekty docent Dulenčín. Starosta Břetislav Štefan ocenil nasazení mladých tvůrců a po prezentacích odpovídal na spoustu dotazů ohledně konkrétních záměrů a strategie radnice v záležitostech bydlení pro seniory. 

doc. Ing. arch. Juraj Dulenčín, Ph.D.

Fotogalerie

Související články

Nadějní studenti architektury představí moderní koncepty bydlení pro seniory v Líšni 8. 1. 2024 Dům pro seniory Bydlení Starosta Senioři
Seniorbus Brno 2. 11. 2023 Senioři
Poradna Socio Info Point (SIP) 1. 11. 2023 Senioři Sociální služby
Senior žurnál 27. 10. 2023 Senioři
Sendvičový senior 27. 10. 2023 Senioři Sociální služby
Domov pro seniory a studenty - představení záměru - veřejná debata (video) 18. 10. 2023 Senioři Bydlení Starosta Diskuze s občany Dům pro seniory Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 6 8 10
Poslední úprava: 5. 2. 2024.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů