ZŠ Masarova - Stolní tenis, Banal Fatal, Recitační soutěž

Zpátky

Stolní tenis

Koncem září naše škola uspořádala školní kolo ve stolním tenise. Vítězové jednotlivých kategorií se zúčastnili městského kola, které se konalo na ZŠ Svážná v Novém Lískovci. Zastoupení jsme měli pouze v chlapeckých kategoriích, protože v těch dívčích nebyl přihlášen dostatečný počet družstev. Družstvo mladších žáků ve složení Matěj Skřivánek, David Zelinka, Šimon Tománek a Jakub Valenta obsadilo 4. místo. Družstvo starších žáků ve složení Martin Walsberger, Tomáš Kocman, Tomáš Novák a Ondřej Marušinec vybojovalo po napínavých bojích ve vyrovnané finálové skupině vítězství a postoupilo do krajského kola. Krajské kolo se konalo v Hodoníně, kam jsme odjeli v mírně pozměněné sestavě. Tomáše Nováka nahradil Lukáš Skřivánek. Chlapci postoupili jako vítězové skupiny do finále, kde si poradili i s favorizovaným domácím Hodonínem a zaslouženě se stali krajskými přeborníky starších žáků.

Mgr. Markéta Slováčková

Banal Fatal

Na počátku února proběhl na naší škole preventivní program Banal Fatal, který si kladl za cíl osvětu žáků druhého stupně ohledně úrazů páteře. Často i největší banalita může způsobit ty nejfatálnější následky a upoutat člověka na vozík. Žáci byli seznámeni s reálnými situacemi, ve kterých skutečně k takovým úrazům došlo. Celá akce vzbudila u žáků zájem, jelikož ukázky prezentované lektory byly z každodenního života. Mějme na paměti, že zdraví máme pouze jedno a měli bychom si ho patřičně vážit.

Mgr. Jan Gryc

Recitační soutěž

Žáci druhých až pátých ročníků se jako každý rok účastnili recitační soutěže, která se uskutečnila ve čtvrtek 24. ledna. Výběr básně byl na žácích. V divadelním sále zazněly verše nejen od známých autorů, ale také moderní, vážné i humorné. Všichni účinkující se velice snažili, mnozí překonávali svou trému, neboť recitovali před zaplněným sálem soutěžících a posluchačů. Porota měla nelehký úkol, aby vybrala ty nejlepší, kteří obdrželi věcnou cenu. Na předních místech druhých ročníků se umístili: Radek Makel, Jiří Kraus, Jakub Knotek a Veronika Vymlátilová. Z třetích ročníků: Vojtěch Vítek, Ema Odehnalová, Sára- Aria Hynková, Viktorie Krbková. Ze čtvrtých ročníků: Tomáš Hajda, Kristýna Pavlíková, Eliška Nechutová, Vanesa Pitruchová. Z pátých ročníků: David Hruban, Natálie Prokešová, Filip Boháček a Jakub Klouda. Někteří z nich pak budou reprezentovat naši školu v městském kole. Všem účinkujícím patří zasloužená gratulace a postupujícím přejeme hodně štěstí.