ZŠ Masarova - sportovní aktivity

Zpátky

Brněnský pětiboj všestrannosti - 3. místo ZŠ Masarova
Ve čtvrtek 2.10. 2014 se v hale na ulici Vodova  konal Brněnský pětiboj všestrannosti. Soutěže se zúčastnila smíšená družstva chlapců a dívek z brněnských škol. Pro soutěžící byly připraveny nejen atraktivní ceny a pro vítěze poháry, ale i doprovodná soutěž učitelů proti olympionikům a autogramiáda sportovních  osobností Brna. V pěti obtížných a vyčerpávajících disciplínách reprezentovala naši školu děvčata – Nikol Svobodová, Natálie Hianiková, Barbora Hudcová a Magda Noštinská; chlapecká skupina byla složena z Martina Slavíčka, Patrika Hájka, Arbena Bobaje a Antonia Karáska. Ve třech z pěti disciplín se soutěžilo vždy dvě minuty: jednalo se o lehy-sedy, dribling mezi kužely 10 m vzdálenými, závodník musel střídat ruce a běžet po dráze, jako by  psal velkou osmičku. Přeskoky přes švihadlo byly velkým oříškem pro všechny, vždy po 30 vteřinách se měnil způsob přeskoků (snožmo vzad, snožmo vpřed, vajíčko s jedním meziskokem a střídnonož). Zbývající dvě disciplíny byly limitovány třemi pokusy: trojskok snožmo z místa  a hod 2 kg medicinbalem přes hlavu vzad. Jednotlivé výkony byly bodovány, a tak o konečném pořadí škol rozhodl součet bodů jednotlivých závodníků ze všech pěti disciplín. Soutěžilo se však také mezi jednotlivci. Díky obrovskému nasazení získali naši závodníci 18 856  bodů, což znamenalo 3. místo. V soutěži jednotlivců stanula na stupni vítězů Natalie Hianiková, která získala stříbrnou medaili.
Celému týmu patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a obdiv za výkony a bojovnost.
PaedDr. A. Chludová

zs_mas_11_14c

Orientační závod podzimní část
Pravidelně na podzim zahajujeme sportovní soutěže dvěma koly orientačního běhu. První kolo se odehrávalo v obtížném a nepřehledném terénu kolem sportovní haly Rosnička 18.9.2014. Do soutěže se tentokrát ze ZŠ Masarova zapojilo i 18 závodníků z 1. stupně. Mezi žáky  druhého stupně je tato soutěž velice oblíbená, a tak bylo nutné provést výběr běžců. Zúčastnilo se 25 dívek a chlapců ze 7.-9. tříd a kromě dvou účastníků se hned prvním kolem nominovali do finálového kola.  Druhé kolo se běželo 7.10. 2014 v okolí Čertovy rokle na Lesné. První stupeň tentokrát do soutěže nezasáhl, ale o to početnější byla účast starších žáků. Zúčastnilo se 39 běžců. Pro mnohé z nich to byla první zkušenost s orientačním během. I v tomto kole zkušení závodníci obstáli velice dobře a svoji účast ve finále potvrdili. Mnozí nováčci byli překvapeni obtížností soutěže, jiní byli nadšeni a stali se z nich příznivci orientačního běhu.

zs_mas_11_14a
Závodníci z 1. stupně

zs_mas_11_14b
Závodníci z 2. stupně

Házená městské finále - hoši
Ve středu 15.10. se konalo v krásné hale Tatranu Bohunice finále v házené chlapců 8.- 9. tříd. Ačkoliv podmínky pro házenou jsou díky rozměrům tělocvičen na naší  škole nevyhovující, zařazujeme házenou s omezenými  pravidly do hodin  TV. Podařilo se vybrat dobrý tým, ve kterém však chyběli hráči vybavení házenkářskými návyky. Úsilí bylo veliké, emoce vybičované do krajnosti, ale vytoužený výsledek se nedostavil. Mezi házenkářsky lépe vybavenými soupeři jsme neobstáli a skončili na 6. místě. Nutno poděkovat klukům, že se v závěrečných bojích nenechali strhnout k neférovému jednání a porážku od lepších soupeřů přijali.

Okresní kolo družstev ve stolním tenise chlapců 6.-9. tříd
Chlapeckou soutěž ve stolním tenise pořádala v pondělí 20.10.2014 ZŠ Vejrostova, Bystrc. Do soutěže se za mladší kategorii nominovali ze školního kola Michal Sedláček, Jakub Kouřil, Josef Ježek a Nam Vu Duc. Hoši hráli bojovně, se zápalem, ale na soupeře nestačili a vypadli v základní skupině. Družstvo starších chlapců ve složení Martin Slavíček, Arben Bobaj, Lukáš Marušinec a Patrik Hájek svoji skupinu s přehledem vyhráli a probojovali se hladce až do finále. V posledním napínavém utkání si sáhli na dno. Při stavu utkání 3:3 byla veškerá zodpovědnost na jediném hráči. Přes podporu týmu se nepodařilo zvládnout psychický tlak, a tak na naše tenisty připadla stříbrná medaile. Nutno podotknout, že na výsledcích se podepsala velká únava, neboť soutěž začínala nezvykle brzy a soutěžící ze vzdálených míst, jako například Líšeň, museli opravdu vstávat velice časně. O to větší uznání a dík si hoši zaslouží.