Život na radnici COVID19 nezastavil….

Zpátky
Život na radnici COVID19 nezastavil….

Vážení Líšňáci, není lehké v polovině října, kdy je uzávěrka Líšeňských novin, psát o situaci, která bude v listopadu – tehdy budou noviny doručeny do Vašich schránek.  Jedno je ale skoro jisté, epidemiologická situace nebude dobrá, strmá křivka nakažených virem COVID 19 a matematické modely vývoje situace ukazují, že počet nakažených bude dynamicky stoupat. Možná pomůže uzavření škol, ale co je nesmírně důležité, je odpovědnost nás všech za své zdraví ale i za zdraví ostatních. Proto přestaňme nadávat, nasaďme si roušky, dodržujme nařízení epidemiologů a vlády a především se snažme udržet si dobrou náladu. Doufám, že počet nakažených, kteří budou mít lehký nebo bezpříznakový průběh bude co největší. 

V době uzávěrky zůstaly otevřené pouze mateřské školy, proto  jsme jim přispěli z rozpočtu alespoň dalším příspěvkem na zvýšené náklady v oblasti ochranných prostředků. Bohužel , vzhledem k tomu, že nákaza se nevyhýbá nikomu, některé školky musí omezovat provoz . Proto apeluji především na maminky , které nechodí do zaměstnání , aby  si v případě nutnosti snížení stavu  nechaly děti doma. 

I když epidemie útočí na všech stranách, život na radnici se nezastavil. Ačkoli zatím nikdo není schopen vyčíslit dopady COVID 19 na ekonomiku, pracujeme na sestavení rozpočtu naší městské části na rok 2021, který by měl být schvalován na prosincovém zastupitelstvu. Před tím, 10. listopadu, se bude schvalovat rozpočet Statutárního města Brna, ze kterého by již mělo být jasné, jaká částka bude naší městské části poskytnuta. 

Co se týká letošních investic, minulé vedení  Jihomoravského kraje v čele s představiteli hnutí ANO2011 nám přispělo dotací na rekonstrukci elektroinstalace v prostorách ZUŠ, která by měla začít v prosinci. Odstranění nevyhovujícího stavu rozvodů v budově postavené v období mezi dvěma světovými válkami doplní zabezpečovací systém a úprava sociálního zařízení.

Zimní měsíce prověří, zda oprava střechy ZŠ Holzova, při které byly odstraněny konstrukční a technologické chyby zlepší pohodu v podkrovních učebnách. Účinnější tepelná izolace a odvětrání podstřešního prostoru by mělo i snížit náklady na vytápění. 

V zimě začneme s  další etapou modernizace polikliniky, v současné době probíhají jednání s lékaři a úprava projektové dokumentace.

Závěrem bych Vám chtěla popřát především pevné zdraví .

Iva Kremitovská, místostarostka

Fotogalerie

Související články

top Jak městská část přistoupila k ochraně našich zelených obrů: Za oponou zpracování znaleckých posudků na stromy, které si zaslouží naši pozornost (zveřejnění znaleckých posudků) 4. 3. 2024 I. místostarosta Život v Líšni Životní prostředí
Zeleň nás v Líšní provází na každém kroku. 8. 1. 2024 Život v Líšni Životní prostředí I. místostarosta
Likvidace černých skládek stojí Líšeň nemalé peníze 29. 11. 2023 I. místostarosta Život v Líšni Odpady Reportáže a videa o Líšni
Největší sběrný dvůr odpadů na Moravě 11. 9. 2023 Samospráva I. místostarosta Odpady LN-Zprávy z radnice
Sál líšeňské radnice slouží pro setkání jubilantů ale i pro hráče taroků 10. 10. 2022 I. místostarosta Senioři
Velké stavební akce byly ukončeny a předány, další začínají 12. 9. 2022 I. místostarosta
1 2 3
Poslední úprava: 1. 11. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů