Spustili jsme pro vás modernizovaný web radnice

Zpátky
Spustili jsme pro vás modernizovaný web radnice

Na konci března byl spuštěn web Líšně v novém kabátě. Na adrese brno-lisen.cz najdete modernizovaný portál s informacemi z nejen ze světa politiky, ale také zprávy a zajímavosti z oblasti zdravotnictví, školství, kultury, sportu a řady dalších. Společným jmenovatelem všeho je pochopitelně naše městská část.

Web není zcela nový, s ohledem na rozpočtové možnosti došlo k modernizaci svrchní slupky, kterou vidí uživatelé. Na pozadí dál běží původní redakční systém, který byl obohacen o drobné funkce, které umožnily lepší práci s obsahem. Na projektu se podílela Komise pro Líšeňské noviny spolu s lidmi z úřadu pod vedením místostarosty Martina Příborského. Vše je vedeno snahou radnici více otevřít veřejnosti a sdílet s občany maximum informací.

Nově si web bez potíží zobrazíte na mobilu či jiném zařízení, zatímco dříve byl uzpůsoben jen pro stolní počítače a notebooky. Najdete v něm řadu článků a témat z Líšeňských novin či od radních a zastupitelů. Vše je členěno do několika sekcí a články jsou štítkovány tak, aby bylo možné snadno procházet související obsah.

Zpřehlednili jsme rovněž informace o hlavních projektech, na kterých radnice pracuje, jako je např. rekonstrukce náměstí Karla IV., oprava Orlovny nebo dům pro seniory. Na jednom místě najdete všechny informace a také do budoucna budete informováni o postupu v těchto investičních akcích.

Web pochopitelně přináší potřebné informace z úřadu a jednotlivých odborů. Na jednom místě teď najdete veškeré kontakty na úředníky i čelní představitele vedení radnice. Nepřijdete ani o obvyklé informace z Rady městské části a Zastupitelstva, jehož zasedání můžete sledovat  online. Videozáznamy pak na webu snadno najdete i zpětně.

Součástí webu je kalendář akcí, který bude přinášet přehled událostí v jednotlivých dnech. Bohužel aktuálně je tato oblast s ohledem na vládní restrikce prázdná. Propagace akcí a jejich provázanost s pořádajícími organizacemi je však jednou z priorit. Rádi bychom dále prohloubili spolupráci se školami, spolky či lékaři, aby se mohli do tvorby webového obsahu sami aktivně zapojit.

Plánujeme více využívat ankety, které by měly vtáhnout občany do aktuálního dění a umožnit jim zapojit se do rozhodování o jednotlivých tématech. Hledáme ještě optimální způsob autorizace občanů, aby bylo jisté, že hlasují jen lidé s trvalým bydlištěm v Líšni. Chtěli bychom rovněž dělat místní průzkumy, které budou zaměřeny na otázky v jednotlivých lokalitách.

Anketa nám pomohla vybrat barevnost pro modernizovaný web. Zapojilo se do ní přibližně tři sta občanů, kteří většinově rozhodli o tom, že web bude pracovat s tradičními barvami vycházejícími z historického znaku Líšně. Tento názor převážil i při průzkumu na  Facebooku. Za vyjádření názoru všem děkujeme.

Do budoucna se budeme snažit ještě více zpřístupnit informace z úřadu, aby byly snadno dohledatelné a srozumitelné pro lidi všech generací, vzdělání i zkušeností. Vnímáme, že v tomto směru je prostor pro zlepšení. A tato oblast není rozhodně jedinou, možností posouvat web kupředu je stále dost i jinde. Jedná se o živé médium a nikoli knížku, kterou jednou vytisknete a nemůžete do ní zasáhnout. Proto rádi vyslechneme vaše podněty a web budeme na jejich základě dále vylepšovat. Ozvěte se nám na noviny@brno-lisen.cz.

Tomáš Hložánek, člen Komise pro Líšeňské noviny (a web)

Související články

top Participativní rozpočet Dáme na Vás 5. 11. 2021 Starosta Život v Líšni
První lize bychom se nebránili, říká čerstvě sedmdesátiletý Karel Hladiš 1. 11. 2021 Život v Líšni Sport
Revize katastru nemovitostí. 4. 5. 2021 Život v Líšni
Okna Kotlanky ožila fotografiemi 30. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
Výsledek ankety o barevnosti webu 29. 3. 2021 Líšeňské noviny
Letní provoz mateřských škol a příměstských táborů v Líšni 26. 3. 2021 Děti a rodina Školství Život v Líšni
Oprava Orlovny? Hotovo může být už příští rok 20. 3. 2021 Život v Líšni Oprava Orlovny
Knihovna v Líšni má návratový box 10. 3. 2021 Kultura Život v Líšni
1 2 3 4 6 9 11
Poslední úprava: 26. 3. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: