Společnost SAKO modernizuje vozový park

Zpátky
Společnost SAKO modernizuje vozový park

Tisková zpráva

Společnost SAKO Brno, a.s. pořídila v rámci modernizace svého vozového parku sedm nových vozidel značky Mercedes-Benz, která splňují nejpřísnější normy a požadavky na šetrnost k životnímu prostředí i bezpečnost provozu.

Do vozového parku nově přibude třístranný sklápěč, jejž využije divize Spalovna k odvozu škváry. Zbylých šest vozů nalezne uplatnění na středisku svozu velkoobjemových kontejnerů divize Svoz. Všechny jsou dvounápravové, mají automatizovanou převodovku a splňují podmínky pro přepravu nebezpečných odpadů (ADR).

Dva valníky se začnou používat pro rozvážení nových odpadových nádob a k výměně za poškozené a také pro odvoz televizorů, monitorů či dalších vyřazených elektrozařízení z 37 brněnských sběrných středisek odpadů. Čtyři hákové nosiče budou využívány na dopravu velkoobjemových kontejnerů. Dva z nich mají nosnost 10 tun a zbylé 6 tun.

„Všechny nové vozy již splňují požadavky emisní normy Euro 6, jsou tak maximálně hospodárné a současně šetrné vůči životnímu prostředí,“ uvedl Ing. Jiří Kratochvil, ředitel společnosti SAKO Brno. Firma podle Jiřího Kratochvila klade důraz na to, aby vozidla pohybující se v ulicích města byla bezpečná, s nízkými emisemi a hlučností. Současně proběhla optimalizace svozových tras, tak aby vozidla jezdila efektivně a respektovala provoz ve městě.

SAKO Brno je česká akciová společnost, jejímž stoprocentním vlastníkem je Statutární město Brno. Společnost poskytuje komplexní služby v oblasti odpadového hospodářství pro města, obce, obchodní společnosti, živnostníky a občany. Disponuje moderním vozovým parkem se 30 specializovanými vozidly, která se starají o svoz komunálního a tříděného odpadu. Všechny vozy určené pro svoz odpadu mají nástavby s lineárním stlačováním, které pojmou až 22 m3.

Společnost SAKO zajišťuje na území města Brna svoz z téměř 55 tisíc sběrných nádob na směsný komunální odpad a přes 4 tisíce nádob určených k odkládání separovaného odpadu.

Bc. Martin Drozd, vedoucí oddělení komunikace
SAKO Brno, a.s.
Jedovnická 2, 628 00 Brno
 www.sako.cz

 

 

Fotogalerie

Související články

Umístění kontejnerů na bioodpad 2024 19. 2. 2024 Životní prostředí Odpady Život v Líšni
Likvidace černých skládek stojí Líšeň nemalé peníze 29. 11. 2023 I. místostarosta Život v Líšni Odpady Reportáže a videa o Líšni
Umístění kontejnerů na bioodpad 2023 2. 11. 2023 Životní prostředí Odpady Život v Líšni
Největší sběrný dvůr odpadů na Moravě 11. 9. 2023 Samospráva I. místostarosta Odpady LN-Zprávy z radnice
Prodej dotovaných kompostérů v roce 2016 19. 9. 2016 Odpady
Kontejnery na tříděný odpad 18. 1. 2016 Odpady
Poplatky za komunální odpad v roce 2016 4. 1. 2016 Odpady
1 2
Poslední úprava: 1. 4. 2015.
Kontakt:

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: