Největší sběrný dvůr odpadů na Moravě

Zpátky

Na hranici Líšeňského a Židenického katastru, v prostorách firmy SAKO, byl zahájen od 1.8.2023 provoz nového sběrného střediska odpadů.  Středisko se pyšní svojí kapacitou, ročně pojme až 15 tisíc tun odpadů. Pro představu toto množství by se dalo naložit na 750 velkých nákladních aut-kamionů. Tato udávaná sběrná kapacita odpadu řadí sběrný dvůr na první místo na Moravě. 

Líšeň tak získala mezi brněnskými městskými částmi tu výjimečnou pozici, že má k dispozici hned 2 sběrné dvory. Zrekonstruovaný, všem dobře známý dvůr na ulici Josefy Faimonové a nyní nový sběrný dvůr na ulici Jedovnická. 

Do obou těchto sběrných dvorů mohou ukládat odpad obyvatelé z Líšně 7 dnů v týdnu, s výjimkou dvoru na ul.J. Faimonové, který funguje v pondělí až odpoledne od 13,00 hodin, Út-Pá 9,00-13,00 ; 14,00-18,00, So-Ne  9,00-12,00 a13,00-17,00 hodin. Přesto ale nikdo neudělá chybu, když si před návštěvou sběrného dvora telefonicky ověří, že je otevřeno.

Co je možné všechno do sběrných dvorů zdarma odložit:

Sběrná střediska jsou budována za účelem třídění odpadů (nábytek, dřevo, ořezané větve stromů, keřů, staré televizory a vůbec všechny vysloužilé elektrospotřebiče. Je možné zde odložit i nebezpečné odpady, zbytky barev, oleje i staré autobaterie, a i všechny ostatní baterie. Dvůr na Jedovnické přijímá i ojeté pneumatiky z osobních automobilů. 

Jediný materiál, který je odebírán na obou představovaných sběrných dvorech za úhradu je stavební suť.

Budu rád, když si všichni naši spoluobčané uvědomí, že starost o životní prostředí je věcí nás všech a všichni chceme bydlet a žít ve zdravém a pěkném prostředí. Proto vítám možnost ukládat odpady všeho druhu na vybrané sběrné dvory, doufám že nám v Líšni zmizí nelegální černé skládky. Na likvidaci černých skládek investujeme potom nemalé finanční prostředky, které by se určitě daly užít smysluplněji, třeba ke zkrášlení veřejného prostoru, doplnění laviček, dovybavení dětských hřišť apod.

Jan Skotal

Související články

Sídliště protkne nová cyklostezka 3. 6. 2024 Doprava Bydlení Samospráva I. místostarosta
top Autocentrum Renault Opportunity, Brno-Líšeň, ul.Sedláčkova 29. 5. 2024 Doprava Bydlení I. místostarosta Život v Líšni
Jak městská část přistoupila k ochraně našich zelených obrů: Za oponou zpracování znaleckých posudků na stromy, které si zaslouží naši pozornost (zveřejnění znaleckých posudků) 4. 3. 2024 I. místostarosta Život v Líšni Životní prostředí
Umístění kontejnerů na bioodpad 2024 19. 2. 2024 Odpady Život v Líšni Životní prostředí
1 2 3 4 8 14 21 27
Poslední úprava: 11. 9. 2023.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů