Sál líšeňské radnice slouží pro setkání jubilantů ale i pro hráče taroků

Zpátky

V září proběhlo v sále radnice další setkání líšeňských jubilantů. Skoro padesát líšňáků, kteří oslavili v letošním roce kulaté nebo půlkulaté narozeniny , přijalo mé pozvání a přišlo navzdory dešti  a nevlídnému počasí. V sále vládla dobrá nálada, každý oslavenec dostal drobné občerstvení, kávu  a večeři. Milým překvapením pro všechny bylo určitě vystoupení výborného herce Městského divadla  Brno, rozhlasového  moderátora a baviče, pana Zdeňka Junáka.  Se svou kytarou skoro hodinu bavil historkami a zpěvem celý sál. Na konci setkání jsme každému předali dárek - tradičně to byla meteostanice, bonboniéra a keramické kytičky.   S organizací a v průběhu setkání pomáhala usměvavá děvčata ze STAR coffe, večeři uvařili v Potrefené Huse a kytičky vyrobily paní učitelky ZŠ Pohankova.  Jim patří velký dík a doufám, že v tradici se bude pokračovat i v příštích letech.

Další akcí , která teprve proběhne je tradiční, již 13. ročník tarokového turnaje nazvaného. Memoriál MUDr. Josefa Holze. Turnaj se uskuteční v sobotu 15.10.2022 , prezence začíná v 8 hodin, hrát se bude od  9.30 hodin.

Proč o těchto dvou akcích píšu v jednom článku? Loňského ročníku se účastnilo 44 hráčů – nejmladšímu bylo 51 roků a nejstaršímu (i když jen podle kalendáře) neuvěřitelných 87 let a umístil se na 18. místě. Průměrný věk hráčů byl sedmdesát let  - takže si dovolím je nazvat seniory - a předváděli neuvěřitelné výkony. Taroky jsou velice složitou ale pro trénink paměti nesmírně cennou hrou. Přeji všem účastníkům ještě mnoho dalších turnajů a určitě letos i další roky zase na shledanou.

Iva Kremitovská

Místostarostka

senioři

Související články

Sídliště protkne nová cyklostezka 3. 6. 2024 Doprava Bydlení Samospráva I. místostarosta
top Autocentrum Renault Opportunity, Brno-Líšeň, ul.Sedláčkova 29. 5. 2024 Doprava Bydlení I. místostarosta Život v Líšni
Jak městská část přistoupila k ochraně našich zelených obrů: Za oponou zpracování znaleckých posudků na stromy, které si zaslouží naši pozornost (zveřejnění znaleckých posudků) 4. 3. 2024 I. místostarosta Život v Líšni Životní prostředí
Mladí architekti představili veřejnosti návrhy bydlení pro seniory v Poláčkově ulici 5. 2. 2024 Senioři Dům pro seniory
1 2 3 4 7 10 13
Poslední úprava: 10. 10. 2022.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů