Parkovací dům Vlkova – pozvánka na debatu

Zpátky
Parkovací dům Vlkova – pozvánka na debatu

Vážení spoluobčané, milí Líšňáci, zvu Vás na představení projektu nízkonákladového parkovacího domu, který bychom chtěli postavit na ploše stávajícího parkoviště na rohu Vlkovy a Sedláčkovy ulice. Veřejná debata se uskuteční ve středu 30. června od 17h ve velkém sále radnice a bude přenášena také online.

SLEDUJTE DEBATU ONLINE

V lokalitě západní části sídliště v okolí Sedláčkovy dnes podle propočtů chybí asi 400 parkovacích míst. Navíc v poslední době v okolí ubylo mnoho ploch pro neomezené parkování. Placené či časově omezené je nyní parkoviště u Zetoru, kde vzniklo P+R, i u Billy. V lokalitě není prostor pro nová parkoviště a zastavovat zeleň bych považoval až za poslední možné řešení.

Naopak řešením nejen zde, ale i v jiných lokalitách, by mohly být tzv. nízkonákladové parkovací domy, jejichž výstavbu podporuje i současné vedení města. Jedná se zpravidla o jednoduchý betonový skelet bez nákladných technologií. Ideálně je situován v mírně svažitém terénu a do každého podlaží se vjíždí samostatným nájezdem z jiné úrovně. Tím odpadá potřeba nájezdových ramp, jež ubírají parkovací místa a objekt prodražují.

Plocha velkého parkoviště na rohu Vlkovy a Sedláčkovy takové podmínky splňuje. Dnes pojme zhruba 90 aut. Podle studie, kterou jsme nechali zpracovat, by zde mohly vzniknout dvě podlaží parkoviště o celkové kapacitě 200 míst, z toho 20 pro motocykly. Spodní patro domu by bylo mírně zahloubeno pod terén a horní patro tvořící střechu objektu by zůstalo v úrovni komunikací ulice Vlkovy. Tím by v místě nevznikla žádná výrazná bariera.

Co se týká provozu, naše představa je taková, že by horní patro zůstalo otevřené pro veřejné parkování, čímž by zůstal zhruba stejný počet neplacených míst jako dnes. Ve spodním patře počítáme s placeným hlídaným parkovištěm, kde by si místní obyvatelé mohli předplatit dlouhodobé stání. O tento počet vozidel by se pak uvolnilo více míst v okolí. Do spodní části objektu by byl přístup přes bránu pouze s rezervační kartou a parkoviště by bylo hlídané kamerovým systémem. Několik míst převážně v horní otevřené části by bylo vybaveno nabíječkami pro elektromobily.

Anketa k tématu

HLASUJTE ZDE

Děkujeme za odpovědi!

Martin Příborský, II. místostarosta

Související články

Změny jízdních řádů od 12. prosince a investice DPMB v roce 2022 13. 12. 2021 Doprava
Adventní darování krve u sv. Anny, dne 6.–17.12.2021 2. 12. 2021 Zdravotnictví II. místostarosta
Informace z očkovacího centra Brno Slatina 15. 11. 2021 Zdravotnictví II. místostarosta
Daruj krev u sv. Anny, zachraň život , dne 1.–12.11. 2021 29. 10. 2021 Zdravotnictví II. místostarosta
Nové nabíjecí stanice pro elektromobily - Kotlanova a Masarova 7. 10. 2021 Doprava
Začíná druhá etapa rekonstrukce zahrady Dělňáku 12. 7. 2021 II. místostarosta Rekonstrukce zahrady Dělňáku
Vybudujeme nová parkovací místa v sídlišti 28. 6. 2021 Doprava II. místostarosta Parkovací dům Vlkova
Vernisáž výstavy soutěžních návrhů na novou podobu Náměstí Karla IV. 4. 6. 2021 Náměstí Karla IV. II. místostarosta Životní prostředí
1 2 3 4 5 6
Poslední úprava: 28. 6. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: