Park Trnkova I. etapa - stavební úpravy

Zpátky

PARK TRNKOVA - stavební úpravy, oznámení o výběru dodavatele

Celková projektová dokumentace

I. etata realizace

Oznámení o výběru dodavatele

V roce 2018 na jaře začala dlouho připravovaná obnova a modernizace parku Trnkova. Park samotný je na původním pietním místě starého hřbitova, jehož historii nově připomene informační tabule.

V parku bude zbrusu nové dětské hřiště. Budou obnoveny a doplněny cestičky a hlavní chodníky – v tzv. baťovském stylu, to znamená tam, kde lidé skutečně chodí. Doplněn bude mobiliář, odpadkové koše a pohodlné lavičky. A v neposlední řadě získá park nové osvětlení, které zvýší bezpečnost a užitný komfort. Úprava se v této etapě nedotkne zeleně, která až na tři výjimky bude zachována. Každý strom je pro nás velmi cenný a nechali jsme zpracovat více dendrologických posudků, jak na výsadbu, tak velmi omezené vykácení několika dřevin.

Vím, jak důležitou roli hraje v obci komunikace mezi lidmi, proto jednotlivé úpravy a kroky revitalizace byly opakovaně projednávány s veřejností na radnici. Po zapracování připomínek a návrhů od občanů byl finální projekt představen veřejnosti v parku samotném za přítomnosti zkušené architektky Evy Wágnerové, která projekt revitalizace připravila a prezentovala veřejnosti (viz QR kód).

Jsem velmi rád, že se nám podařilo projekt zahájit, neboť dětské hřiště a park samotný si obnovu zaslouží, stejně tak jako připomenutí pamětní hodnoty místa samotného pro mnoho generací Líšňáků. Projekt bude zahájen na jaře tohoto roku a dokončen k 31. červenci. Celkové finanční náklady dosáhnou částky sedmi milionů korun.

Věřím, že se nám podaří park prozářit a zpříjemnit pobyt dětem, rodinám a seniorům.

Břetislav Štefan, Váš starosta

Srovnejte současný stav s tím budoucím

1 PŘED Park Trnkova1 PO Park Trnkova

2 PŘED Park Trnkova2 PO Park Trnkova

3 PŘED Park Trnkova3 PO Park Trnkova

Debata o budoucnosti parku Trnkova ze dne 19. 5. 2016

 

Související články

Průvodce pro nájemníky pro V. etapu modernizace 24. 6. 2024 Projekty MČ Úřad Regenerace obecních bytů
Průzkum ptactva v Brně-Líšni v hnízdní sezóně 2023 28. 2. 2024 Životní prostředí Starosta
Silvestrovský pochod. 42. ročník s 836 účastníky 19. 2. 2024 Kultura Starosta Život v Líšni
Nadějní studenti architektury představí moderní koncepty bydlení pro seniory v Líšni 8. 1. 2024 Dům pro seniory Bydlení Starosta Senioři
Studie nového domu pro seniory na ulici Poláčkova 8. 1. 2024 Starosta Reportáže a videa o Líšni
Investice a efektivní finanční plán: Klíčové prvky pro rozvoj Líšně 3. 1. 2024 Starosta Investice
Projekt Parku Houbalova byl oceněn jako chytré řešení 19. 12. 2023 Život v Líšni Starosta Park Houbalova Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 5 6 8

Seznam reakcí na článek

Napsal(a) Ing. Jaromír Talpa26. 10. 2018 08:53:08
Vážený pane.
Střechou na MŠ Trnkova se zabýváme. Do rozpočtu na rok 2019 je navržená částka 4 mil. Kč na celkovou rekonstrukci střechy. Tuto průběžně opravujeme ale její stav je nutno řešit ne po kouskách, ale celkově. Proto návrh na kompletní rekonstrukci. Vchody do MŠ zabezpečíme stříškou a stav střechy budeme průběžně sledovat a opravovat.
Napsal(a) Lada26. 10. 2018 01:28:52
Park se otevřel s prioritou bezpečnosti .Ale vloudila se chybička.Střecha ZUŠ a MŠ Trnkova je již 3 roky po revizích v havarijním stavu a čeká se až padající taška někoho zabije třeba dítě před očima rodiče.Kamarád soudní znalec si prohlédl střechu a jeho názor je ihned zajistit vchody do budovy provizorními stříškami a zákaz vstupu na zahradu Mš a Parku do opravy střechy.3roky je pro MU krátká doba?mrtvé dítě by to vyřešilo hned.Kdo má zodpovědnost za tuto situaci.
Napsal(a) Monika5. 9. 2018 18:05:51
Dobrý den,v parku se nepocita s piskovistem pro deti??? Dekuji za odpověď.
Napsal(a) Libuše Axmannová7. 9. 2018 08:56:45
V parku se s pískovištěm nepočítá

S pozdravem
Ing. Luboš Věrný
Investiční technik
Městské části Brno - Líšeň
Napsal(a) Pavel Zábrša15. 8. 2018 17:38:08
Dobrý den, prosím, rychle než stavební firma skončí, NECHTE OPRAVIT HRBATOU DLAŽBU. Je to hrbatější než ve středověku, i zdravý člověk s tím bude mít potíže, což teprve důchodce s kolečkovou taškou. Je to ta "umělecká" dlažba z kamení na křížení hladkých betonových cest. Prosím, dejte místo hrbatého kamení pruhy hladké dlažby / betonu, ať je to aspoň tak široké, aby se 2 lidé minuli.
Dále prosím, atˇ aspoň u hlavní úhlopříčné cesty NEjsou LAVIČKY jako dříve, aby člověk nemusel chodit špalírem NEslušných osob ( plivají, kouří ), někdy přímo opilců a dívat se na jejich odpadky ( cigarety, papíry a lahve všude kolem ) !
V parku NEbýval POŘÁDEK. Bývaly tam 1-2(?) koše, nestačily na množství odpadků ( i když NEslušné osoby odpadky do nich nedají ). Možná bude lepší ušetřit peníze a koše tam vůbec nedat - místo toho tam dát cedule, že prázdné obaly si odnášejte ( jak to bývá na horách ). Také by tam mohlo být, že odhazování odpadků se trestá výpraskem pendrekem. To by ovšem vyžadovalo namátkové a časté pochůzky-zátahy ozbrojené policie ( v přesile, aby jim neutekli ) !
Děkuji za vyřízení.
Napsal(a) Libuše Axmannová22. 8. 2018 08:32:26
Bylo odpovězeno - odpověď projektanta.

S pozdravem
Ing. Luboš Věrný
Investiční technik
Městská část Brno - Líšeň
Jírova 2
628 00 Brno
Napsal(a) Jan Hlavsa30. 7. 2018 08:36:50
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je reálný termín dokončení úprav parku Trnkova 31. 7. 2018. Každý den jezdím kolem a s dětmi jsme byli zvyklí dětské hřiště využívat, zatím to ale vypadá, že se to nestihne, až v posledním týdnu se na stavbě čile pracuje, jinak se tam zhruba 3 měsíce nic nedělo...harmonogram prací stavební firmy s tímto prostojem počítal?
Děkuji
Napsal(a) Libuše Axmannová6. 8. 2018 14:50:58
Dobrý den
bohužel termín dokončení, opravdu nebude dodržen na vině je pochybení projektanta, který nezahrnul některé parcely nutné k dokončení celého projektu. Bohužel firma tohoto pochybení využila k tomu aby pracovní sily přesunula na jinou stavbu. V současné době se řeší míra viny projektanta a stavební firny a sankce se podle tohoto rozdělí. Park by měl být dokončen cca do 3 týdnů i s novým dětským hřištěm.

S pozdravem

Ing. Luboš Věrný
Investiční technik
Městské části Brno - Líšeň
Napsal(a) Dagmar Hudcová13. 3. 2018 15:36:18
Dobrý den. Při troše představivosti každý zjistíme, že se krásné obrázky "po rekonstrukci" budou velmi podobat obrázkům "před realizací". Lavičky a cestičky budou sice hezčí, ale v zimě stromy opadají, a dle vizualizací zde nezůstane ŽÁDNÝ JEHLIČNAN. Jehličnany zdobí a oživují zimní krajinu, zachovejme si je. Mnohé z nás, kteří si ještě pamatujeme starý hřbitov (začátek 70. let), by určitě potěšily i nějaké fotografie z těchto míst.
Napsal(a) Libuše Axmannová22. 3. 2018 10:12:50
Odpověď projektantky Evy Wagnerové:

jehličnany z parku nezmizí, ty, kmenné tvary ,které mají koruny nad průchodnou výškou, nejsou bezpečnostním rizikem. Podle zkušeností úřadu se v poseldních letech právě za stálezelnými keři scházely problémové skupiny mladých lidí a cesta parkem za setmění byla někdy už nebezpečná. Prioritou v městské prostoru je bezpečnost lidí. Park bude přehlednjší. Ale jehličnany, které bezpečnost neohrožují a jsou v dobrém zdravotní mstavu, budou zachovány.
ewaZde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 14. 2. 2018.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů