Park Houbalova. Vy rozhodnete o jeho budoucnosti

Zpátky
Park Houbalova. Vy rozhodnete o jeho budoucnosti

Názor občanů je pro obec velmi důležitý. Nemyslím, tím jednotlivé hlasy, ale součet či průnik názorů a hlasů všech, kteří vytváří obec a jsou její součástí. Je věky osvědčenou pravdou, že nejhlasitější nemusí mít vždy pravdu. Ale zde nehledáme pravdu, ale podobu území pod ulicí Houbalovou, která má sloužit občanům. Proto chceme znát Vaše názory na budoucnost této lokality.

Každý projekt vyžaduje rozhodnutí, odhodlání, trpělivost a čas nutný pro realizaci. Obdobně jsem postupoval před 14 lety, kdy se rozhodovalo o budoucí podobě Líšeňské rokle a hrozilo, že bude zastavěna soukromým investorem. Rozhodl jsem se oslovit občany a s kolektivem nadšenců jsme zjišťovali názory Líšňáků. Tehdy v anketě odpovědělo více než 400 občanů a 73% bylo pro zachování „lesoparku“. Následně jsme připravili projekt, zajistili financování, prosadili zahájení realizace a Rokli zásadním způsobem zvelebili. Ostatně v tom zvelebování a v drobných úpravách pokračujeme průběžně až do dnešních dnů. 

Podobná je situace i v lokalitě Park Houbalova – či eufemisticky označované jako „Jedlý park“. Chceme znát Vaše názory, neboť výsledná podoba má sloužit nám všem. Území je složité, prozatím není Líšni svěřené. Dobíhají majetkové změny, které umožní proměnu území. Zároveň jsem požádal společně se zastupiteli, aby území nebylo stavební, ale v novém územním plánu se z něj stala zeleň – tedy nezastavitelné plochy.  

Lokalita má také za sebou pestrou minulost od nedávné navážky stavební sutě, která za velmi zvláštních okolností probíhala zároveň s nepovolenou výsadbou stromů. Tehdejší aktivitu organizoval místní občan pan Sejkora. Čas plynul a šest let je dostatečná doba, abychom se podívali na území znovu. Zhodnotili, co pozitivního se událo a jak by se mělo rozvíjet do budoucna.

K tématu je vydán speciální Zpravodaj, který shrnuje základní fakta z pohledu odborníků. Dává prostor samosprávě a samozřejmě také zainteresovaným občanům z řad veřejnosti. Jsou nastíněny možnosti rozvoje. Cílem je získat, co nejvíce odpovědí, jak rozvinout toto místo se zajímavým potenciálem pro Líšeň a jeho občany. Elektronickou podobu Zpravodaje a možnost vyjádřit Váš názor naleznete na webových stránkách radnice, včetně odborných podkladů, názorů a vyjádření ( QR CODE ).

Váš názor je pro mě důležitý. Vy rozhodnete, kterým směrem se vydáme…

Břetislav Štefan, Váš starosta

Související články

top Přijďte vyjádřit svůj názor na Líšeň 31. 5. 2023 Téma Život v Líšni O Líšni Diskuze s občany
top Zrušení pošty - Ondráčkova 24. 4. 2023 Úřad Starosta Rada
top Slavnostní otevření Kavárny 31. 3. 2023 Starosta Život v Líšni Rokle
Plodná veřejná diskuze k parku Houbalova 27. 2. 2023 Starosta Život v Líšni Veřejný prostor a údržba Park Houbalova
Práce na Strategickém plánu rozvoje městské části Brno-Líšeň pokračují 27. 2. 2023 Životní prostředí Život v Líšni O Líšni Líšeňské noviny Diskuze s občany
Nový Jedlý park na ulici Houbalova 3. 2. 2023 Park Houbalova Reportáže a videa o Líšni
Park Houbalova – přijďte nám poradit, jak má park vypadat 2. 1. 2023 Starosta Park Houbalova
Park Houbalova - projektová dokumentace 7. 12. 2022 Park Houbalova
1 2 3 4 6 8 10
Poslední úprava: 1. 3. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů