Nový horkovod ze spalovny zahřeje Líšeň a Vinohrady

Zpátky

I v letošním roce pokračuje přestavba parních tepelných sítí v Brně na horkovodní. Postupná modernizace rozvodné sítě je jedním z nejvýznamnějších projektů společnosti Teplárny Brno, jehož cílem je zvýšit efektivitu rozvodů tepelné energie. S rekonstrukcí parovodů úzce souvisí i řešení koncepce nasazení velkých teplárenských zdrojů. Tím je mimo teplárenských provozů i spalovna komunálních odpadů SAKO Brno.

V rámci postupného přechodu na horkovodní síť bude proto také letos vybudována horkovodní výměníková stanice v areálu spalovny a její následné propojení prostřednictvím nových horkovodních napáječů do stávajících teplárenských horkovodů Juliánov a Líšeň – Vinohrady.

Délka trasy napáječe Vinohrady a Líšeň je celkem 2750 metrů. Teplárny Brno vybudují zhruba kilometrový úsek tohoto napáječe končící v Líšni. Stavební práce jsou naplánovány od letošního dubna do listopadu. Náročná stavba si také vyžádá i některá omezení pro motoristy. Na ulici Sedláčkova a Novolíšeňská bude provoz krátkodobě zúžen na jeden jízdní pruh, po celou dobu stavby však bude zajištěn v obou směrech. Řidiči budou moci využít objízdné trasy přes ulice Jedovnická, Sedláčkova, Novolíšeňská a Trnkova.

Souběžně s výstavbou teplárenské části trasy napáječe pro Vinohrady a Líšeň se uskuteční navazující výstavba napáječe a výměníkové stanice ze strany SAKO.

Další stavbou Tepláren v této oblasti je výstavba napáječe Juliánov, která proběhne bez omezení dopravy.

Brněnské domácnosti, které mají dodávku tepla zajištěnou v horké vodě, šetří proti páře až 1000 korun v ročních nákladech na teplo. Od 1.1.2017 Teplárny Brno navíc snížily cenu tepla snížena o 5 %, což znamená pro odběratele tepla další úsporu. (tb)

 

Související články

Letní příměstské tábory 1. 8. 2022 Aktuality
top Jak vidíte budoucnost městské části? Zapojte se do dotazníkového šetření! 22. 7. 2022 Život v Líšni Aktuality
Oznámení o vyhlášení výběrového řízení pro vznik pracovního poměru úředníka - stavební technik Stáhnout soubor 18. 7. 2022 Aktuality
Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na potřebu ořezu, příp. odstranění dřevin 12. 1. 2022 Bezpečnost Bydlení Život v Líšni Aktuality
Údržba veřejných ploch - kontakty 29. 11. 2021 Aktuality
Aktuálně ke koronaviru 15. 6. 2021 Zdravotnictví Aktuality Bezpečnost
Mimořádné opatření aktualizovaná - účast na sňatečném obřadu 1. 6. 2021 Aktuality
Seniorská obálka - I.C.E. karta 19. 5. 2021 Senioři Aktuality
1 2 3 4 5 6 8

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 19. 4. 2017.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů