My tři králové jdeme k Vám...

Zpátky
My tři králové jdeme k Vám...

Projekt Tři králové probíhal ve spolupráci dvou tříd. Projekt jsme zahájili vzpomínkami na prožité Vánoce. Děti plné dojmů sdělovaly své zážitky. Na děti čekalo ve třídách překvapení v podobě stříbrného poklopu a třech korunek. Kolem právě procházeli tři „muži.“ Byli to tři králové. Protože ale děti nezastihli ve třídě, podnos byl prázdný a bez darů.

Děti si vyslechly legendu o třech králích. Formou rozhovoru jsme si ověřili, jestli děti zachytily hlavní myšlenku příběhu a zároveň jsme si vysvětlili pojmy: zlato, kadidlo, myrha a hvězda. Děti si vyrobily papírové koruny a označily si je písmeny K+M+B.

Na projektu jsme pracovali průběžně 3 dny. Vymýšleli jsme slova na K+M+B, pracovali na pracovních listech, seznámili se s různými významy slova koruna a naučili se text k písni „My tři králové.“

Vyvrcholením projektu byla dramatizace návštěvy tří králů v Betlémě. Děti chodily ve skupinkách po třech a spolu s první slokou písničky chodily a obdarovávaly zaměstnance naší školy. Nechyběla návštěva ani v ředitelně či školní jídelně. Alespoň tak si zažili naši malí „králové” krátkou cestu do Betléma.  Odměnou všem malým králům byl poklad, který jim tři králové při cestě zpět z Betléma zanechali pod stříbrným podnosem. Konečně! Doma si pak děti zahrály ve spolupráci s rodiči tzv. Únikovku, kde mohly uplatnit všechny své získané znalosti.

Cílem projektu bylo přiblížit dětem tradici tří králů a rozvíjet kulturně-estetické cítění a prožívání.

Mgr. Damborská Jana, Mgr. Jitka Časarová

Související články

Slavnost Slabikáře 6. 2. 2021 Základní školy ZŠ Masarova
Zvýšení kvality vzdělávání na ZŠ Novolíšeňská, Škola bez překážek 2. 9. 2020 Školství Základní školy ZŠ Novolíšeňská ZŠ Masarova
Poslední úprava: 6. 2. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů