Modernizujeme Líšeňské noviny a připravujeme také nový web

Zpátky
Modernizujeme Líšeňské noviny a připravujeme také nový web

Na začátku tohoto volebního období jsme si vytkli cíl zkvalitnit a zmodernizovat všechna radniční média. A Líšeňské noviny (LN) přišly na řadu jako první. Současně dokončujeme modernizaci radničního webu, který představíme po prázdninách. Připravili jsme projekt nové elektronické úřední desky a čekáme na schválení evropské dotace. A také spustíme aplikaci pro chytré telefony, která nejen zlepší Vaši informovanost, ale také zpříjemní způsob komunikace mezi občany a radnicí městské části.

Od července 2020 můžete číst Líšeňské noviny v novém hávu. Ovšem to je jen vnějšková změna. Možná jste si všimli, že již zhruba rok pracujeme na zkvalitnění obsahu novin. Kromě tradičních přispěvatelů z řad politiků a zástupců líšeňských institucí, spolků či klubů, dáváme více prostoru skutečným novinářům, kteří pro vás každý měsíc zpracovávají nějaké téma. Stanovili jsme jasnou strukturu a rozsah jednotlivých rubrik a zpracovali příručku (e-book) pro jednotlivé přispěvatele, jak svoje články psát. Velký kus práce na těchto změnách odpracovali členové Komise pro LN, která plní i roli redakční rady novin, ve složení Stanislav Karafiát (předseda), Jan Spěšný (místopředseda), Renata Lorencová, Petra Švehlová, Antonín Přichystal, Tomáš Hložánek a Kryštof Látal, kteří si zaslouží velké poděkování za hodiny a hodiny práce, kterou v komisi odvádějí. 

Hlavním architektem nového designu novin je Tomáš Hložánek. Měl by dělat noviny modernějšími a přehlednějšími, příjemnějšími ke čtení a vizuálně atraktivnějšími. Avšak současně zachovává některé tradiční znaky. Inspirovali jsme se u radničních zpravodajů některých jiných městských částí města nebo okolních obcí. Věřím, že málokomu budou chybět zeleně podbarvené první a poslední stránky s hnědým lemováním. Mnohem diskutabilnější však může být třeba logo LN. Snažili jsme se ponechat tradiční symboly, ale změnili jsme písmo, abychom ušetřili prostor na první straně. Zajímá mě, jak tyto změnu vnímáte, a těším se na vaše reakce, které mi můžete posílat na email. Nevylučuji, že třeba logo se bude ještě vyvíjet a upravovat. Naše práce na novinách v žádném případě nekončí a věřím, že se budeme dále zlepšovat.

Přeji příjemné čtení!

Martin Příborský, II. místostarosta

Související články

Informace z očkovacího centra Brno Slatina 15. 11. 2021 Zdravotnictví II. místostarosta
Daruj krev u sv. Anny, zachraň život , dne 1.–12.11. 2021 29. 10. 2021 Zdravotnictví II. místostarosta
Začíná druhá etapa rekonstrukce zahrady Dělňáku 12. 7. 2021 II. místostarosta Rekonstrukce zahrady Dělňáku
Vybudujeme nová parkovací místa v sídlišti 28. 6. 2021 Doprava II. místostarosta Parkovací dům Vlkova
Parkovací dům Vlkova – pozvánka na debatu 28. 6. 2021 Parkovací dům Vlkova Doprava II. místostarosta
Vernisáž výstavy soutěžních návrhů na novou podobu Náměstí Karla IV. 4. 6. 2021 II. místostarosta Životní prostředí Náměstí Karla IV.
Výsledky architektonické soutěže o návrh náměstí Karla IV. 6. 5. 2021 II. místostarosta Životní prostředí Náměstí Karla IV.
Představení výsledků architektonické soutěže pro rekonstrukci nám. Karla IV. 30. 4. 2021 Životní prostředí Náměstí Karla IV. II. místostarosta
1 2 3 4 6 7
Poslední úprava: 1. 7. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění: