Komise bytová

Volební období 2018 - 2022, počet členů je 7.

 e-mailová adresa:  komise.bytova@brno-lisen.cz

 Členové:

Mgr. Alena Stejskalová - předsedkyně

Mgr. Dominika Biela

Ing. Blanka Kubínková

Eva Šabatová

Kateřina Horáková

Michal Sadílek

Mgr. Tereza Vašíčková

 

Bytová komise je poradním orgánem Rady MČ Brno-Líšeň a velmi úzce spolupracuje s pracovníky majetkoprávního odboru ÚMČ Brno  - Líšeň, kteří mají na starosti problematiku obecního bydlení. Na svých měsíčních setkáních se zabývá všemi záležitostmi, které se týkají nájemního bydlení v obecních bytech.

MČ Brno – Líšeň spravuje 2323 obecních bytů. Více bytů spravuje už jen MČ Brno–střed a Brno-sever. Přidělování bytů se řídí Postupem a kritérii pro výběr žadatelů o pronájem obecních bytů v MČ Brno – Líšeň, který vychází z Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna. Pravidla pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna byla schválena v roce 2017, aktualizovaná v roce 2020 a jsou jednotná a závazná pro všechny MČ Statutárního města Brna. Pořadí žadatelů, kteří jsou zařazeni, na základě doložených dokladů, do jedné ze čtyř  skupin, je zveřejněno na našich stránkách – www.brno-lisen.cz, pod odkazem potřebuji si vyřídit, bydlení, kde také naleznete veškeré potřebné dokumenty a formuláře týkající se obecních bytů, jak pro stávající nájemce, tak i pro nájemce budoucí - https://www.brno-lisen.cz/potrebuji-si-vyridit/bydleni/c2

Komise se zabývá také záležitostmi, které se týkají zúžení, rozšíření, prodloužení nájemních smluv, dohodami o postoupení práv a povinností vyplývajících z nájemních smluv, žádostmi o slevy na nájemném a přechody nájmu. Jedním z dalších úkolů je posuzování splátkových kalendářů, ke kterým se přistupuje na základě žádosti nájemce v případě, že je nájemce v prodlení s platbou nájemného a záloh na poskytované služby spojené s užíváním obecního bytu. Ve většině případů komise splátkový kalendář doporučí RMČ ke schválení. Splátkový kalendář je cesta, jak pomoci nájemníkům překonat a vyřešit jejich problém s neuhrazenou platbou případně platbami, které jsou již po splatnosti.  Jsou ale i situace, kdy ani splátkový kalendář nepomůže a s nájemci je ukončen nájemní vztah. Naštěstí se tato situace děje v Líšni zcela výjimečně.

Z Bytové komise se dle jednacího řádu komisí pořizuje zápis, který však není vzhledem k citlivým údajům zveřejňován. Zápisy jsou v plném znění (pouze pro členy ZMČ) a v upravené formě (bez osobních údajů) uloženy na sekretariátu ÚMČ k nahlédnutí.

 

Poslední úprava: 18. 12. 2018. Přečteno: 25411x.
Jméno Libuše Axmannová
E-mail axmannova@brno-lisen.cz
Telefon 544 424 825
*
*
*
* Ochrana proti robotům
 
Akce v Líšni
říjen
Po Út St Čt So Ne
1234
56 7 891011
1213141516 17 18
1920 21 22 232425
262728293031
2020
Nejbližší akce: 21. 10. 2020