Fotbalisté skončili čtvrtí. Hráčům patří obdiv, říká trenér

Zpátky
Fotbalisté skončili čtvrtí. Hráčům patří obdiv, říká trenér

Fotbalisté SK Líšeň skončili ve své třetí druholigové sezóně na čtvrtém místě. Těsně jim unikl postup do baráže o účast v nejvyšší soutěži. V ní týmy ze druhé a třetí pozice druhé ligy hrají s prvoligovými mužstvy, která uzavřela soutěž na druhém, respektive třetím místě od konce. "Čtvrté místo je krásné, celkově je sezóna velmi úspěšná," komentoval to Karel Hladiš, předseda klubu. "V konkurenci sedmi mužstev, která hrála v minulosti první ligu, B mužstva Sparty Praha a také Vlašimi, která je neoficiálním B mužstvem Slavie, jsme před sezónou takový výsledek neočekávali."

Jisté zklamání však hráči cítit mohou. Vždyť na pozici zaručující baráž se hřáli od jedenáctého do dvaadvacátého kola a kdyby zvítězili v posledním kole na hřišti už jistě sestupujícího Žižkova, zápas s prvoligovým soupeřem by je neminul. "Konec nám zhořkl, jinak byla sezóna perfektní. Zápas na Žižkově jsme nezvládli, možná i v hlavách, byli jsme nervózní," řekl záložník Jaroslav Málek, s jedenácti góly nejlepší střelec týmu.

Líšeň do ročníku vstoupila rozpačitě, v prvních pěti kolech zvítězila jedenkrát a měla jen pět bodů. Pak ale přišla série devíti zápasů bez porážky, během nichž tým sedmkrát vyhrál a v tabulce se vyšvihl do špičky. "Mužstvo semklo a nastartovalo, dobré výsledky ale přinesly zájem o naše hráče ze strany prvoligových klubů. V zimě nám odešli Silný, Kučera a Rolinek, což byla kostra týmu. To byl velký zásah a s Honzou Silným nám zmizelo spoussta gólů," připomněl trenér Milan Valachovič sedmadvacetiletého útočníka, který v zimě posílil Jablonec. Přestože odehrál jen čtrnáct zápasů, byl s osmi trefami druhým nejúspěšnějším střelcem týmu. Další hrotoví útočníci Zikl (dvě branky) a Toutou (tři), jenž přišel v zimě ze Zlína, jej nedokázali nahradit. "S útočníky je problém všude. Vždyť i Trpišovský ze Slavie říká, že v celém Česku jsou jen dva," řekl Valachovič.

Z jarních odvet nejvíc zaujala historicky první soutěžní výhra Líšně nad Zbrojovkou, kterou na Srbské vidělo více než šest tisíc diváků. "Paradoxně nám to uškodilo, v dalších zápasech se týmu už tak nedařilo," uvažoval Hladiš. Z posledních desíti utkání zvítězila Líšeň pouze třikrát. "Sezónu přesto hodnotím jako vydařenou," povídal Valachovič. "Bod ztráta na baráž znamená z mého pohledu obrovský obdiv a uznání pro kluky i jejich rodiny. Vždyť my jsme jediní v soutěži, kdo kromě fotbalu chodí do práce. Přesto kluci trénují šestkrát týdně a celé víkendy jsou pryč. Lidi by si měli uvědomit, jaký úspěch je mít takové výsledky, když chodíte do práce," zdůraznil kouč.

20. června Líšeň začne s přípravou na nový ročník, svůj čtvrtý ve druhé nejvyšší soutěži. Tak dlouho v ní žádný tým z Brněnska nevydržel, po revoluci hrály druhou ligu s výjimkou Zbrojovky už jen LeRK Brno, Dolní Kounice a Bystrc. LeRK se však po třech letech přestěhoval do Prostějova, zbylé dva kluby dokonce po jediné sezóně sestoupily a následně prožily pád - Bystrc dnes hraje krajský přebor, Dolní Kounice jen v okresních soutěžích. Líšeň se naopak stala respektovanou adresou. "Musíme být pokorní a vděční za to, co jsme dokázali. Já jako trenér jsem s Hrušovany jezdil do Líšně na 1.B třídu," usmál se Valachovič. "Dnes je o Líšeň zájem i pro přípravné zápasy, hrát budeme s Baníkem Ostrava, Zlínem, Skalicou či béčkem Sparty. Musíme ale dál zapracovat i na mládeži a být trpěliví."

Cíle pro příští sezónu zatím konkrétní nejsou. Podle Hladiše je důležité hrát co nejlépe tak, aby do Líšně chodili na fotbal diváci rádi. "Po devátém, druhém a čtvrtém místě je laťka postavena hodně vysoko a bude těžké ji udržet," sdělil předseda klubu. Jaké změny čeká hráčský kádr, zatím neupřesnil. "Neočekáváme žádné početné změny ani dovnitř ani ven, ale situace se může vyvinout během přestupního období jakkoliv."

Smlouvu na další rok má i kanonýr Málek, který dal během posledních dvou sezón celkem dvacet čtyři gólů a vloni byl v tomto ohledu nejlepší v celé soutěži. "Letos jsem kopal jen dvě penalty, loni devět, takže letos si cením jedenácti tref víc než loňských třinácti."

Nový ročník druhé ligy začíná poslední víkend v červenci.

Tomáš Hložánek

Související akce

Akce Pozvánka na živý betlém na farním dvoře u kostela svatého Jiljí dne 17.12.2023 17. 12. 2023 Kultura Život v Líšni

Související články

Rozsvícení vánočního stromu včera, 6. 12. 2023 Život v Líšni Reportáže a videa o Líšni
Finanční úřad pro Jihomoravský kraj provozuje od 1. 12. 2023 do 2. 2. 2024 INFOLINKU  1. 12. 2023 Úřad Život v Líšni Aktuality Potřebuji si vyřídit
Likvidace černých skládek stojí Líšeň nemalé peníze 29. 11. 2023 I. místostarosta Život v Líšni Odpady Reportáže a videa o Líšni
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie ( Brno-Líšeň, Za Klášterem 2 až 16, sudá) 28. 11. 2023 Bydlení Život v Líšni
UPOZORNĚNÍ VLASTNÍKŮM ČI UŽIVATELŮM NEMOVITOSTÍ (POZEMKŮ) NA POTŘEBU OŘEZU, PŘÍP. ODSTRANĚNÍ DŘEVIN 7. 11. 2023 Ochrana přírody Bezpečnost Život v Líšni Životní prostředí
Pozvánka na LATINO dance pro ženy všeho věku 6. 11. 2023 Sport
Umístění kontejnerů na bioodpad 2023 2. 11. 2023 Životní prostředí Odpady Život v Líšni
1 2 3 4 6 12 17 22
Poslední úprava: 31. 5. 2022.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů