Cimbal Classic - vánoční koncert

Zpátky
Cimbal Classic - vánoční koncert

Po mnoha beznadějně vyprodaných tradičních vánočních dvoukoncertech v divadle Bolka Polívky se letos Cimbal Classic přesouvá se svým jedinečným adventním programem do domovské Líšně. Máte tak unikátní možnost zažít tuhle krásnou vánoční atmosféru s Cimbal Classicem na jejich domácí půdě, ať už si s kapelou chcete zazpívat tradiční koledy nebo se jen zaposlouchat a odpočinout si v předvánočním shonu. 

- vstupenky: https://www.smsticket.cz/vstupenky/39770-vanocni-koncert-cimbal-classic-delnak-lisen-brno

Vstupné:
v předprodeji 350 až 390 Kč, na místě 450 Kč

Cimbal Classic je brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových (mj. houslistka a cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových), která patří už více než třicet let mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní hudební scény. Zastává v ní ojedinělou pozici – není tu druhé uskupení, které by bylo podobné vyspělým způsobem aranžování a hudebním projevem a současně písničkařením od „cimbálu“.Tradiční vánoční koncerty pohladí posluchače nejen svou neopakovatelnou atmosférou a původní písňovou tvorbou souboru, ale samozřejmě i moravskou a českou vánoční hudbou vycházející převážně z lidových tradic. Nové i starší písně společně s málo známými, neotřelými, ale o to krásnějšími a zemitějšími koledami převážně z Valašska budou patřit k pilířům nového adventního programu Cimbal Classiku v roce 2023.Svých „31 let laskavé hudby“ oslaví Cimbal Classic nejenom jubilejními koncerty, na nichž zazní výběr posluchačsky nejúspěšnějších písní, které se za ty roky nastřádaly na jeho jedenácti profilových, žánrově rozličných albech, ale také uvedením zpěvníku potažmo knihy s názvem 30 let (nejen) písní od cimbálu. Ta zachycuje podstatné momenty ze života kapely, tak jak na ně vzpomíná Dalibor Štrunc. Autor rovněž stopuje kořeny své hudební inspirace – od lidových tradic rodného Valašska až po osobnosti různých žánrů. V ději defilují populární postavy ze světa folkloru, folku i vážné hudby. S autorem se ocitáme i v centru jeho vlastních interpretačních aktivit, ať už se souborem Cimbal Classic či sólových.

 

Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé a vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak Vás Cimbal Classic určitě nezklame.Štruncův autorský rukopis a zpěv jeho ženy Kateřiny dělají z Cimbal Classiku nezaměnitelný soubor, který se samozřejmě opírá o další šikovné muzikanty. Všichni členové skupiny jsou součástí i dalších renomovaných, profesionálních hudebních uskupení. V kapele spolu hrají Češi i Slováci a obvykle vystupuje v šestičlenném složení: Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a pěvecké frontmany kapely doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basisté Marek Švestka či Vladimír Micenko a mandolinista Martin Krajíček.

 

Dnešní Cimbal Classic, to je hudba ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto menšinových žánrů.Snad i Vám „cimbalclassická komořinka“ učaruje a vtáhne Vás do svého laskavého světa.

Související články

Pozvánka na výstavu malá galerie LíPa od 1.3.2024 do 28.3.2024 - spolek Foto - Líšeň 27. 2. 2024 Kultura Galerie LíPa
Festival Jeden svět 21. 2. 2024 Kultura
Silvestrovský pochod. 42. ročník s 836 účastníky 19. 2. 2024 Život v Líšni Kultura Starosta
Festival Open House Brno 9. 2. 2024 Kultura
top Asi nejsem typická knihovnice, říká vedoucí líšeňské knihovny Vendula Turková. Jako první sundávala cedule „nerušit“ 5. 2. 2024 Kultura
Festival Open House Brno 29. 1. 2024 Kultura
Líšeňský ples 2024 22. 1. 2024 Kultura
Krojovaná přehlídka v Líšni 3. 1. 2024 Život v Líšni Kultura Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 6 7
Poslední úprava: 17. 11. 2023.
Kontakt: Líšeň Kulturní centrum,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů