Aktuality II. místostarosty - září 2020

Zpátky
Aktuality II. místostarosty - září 2020

Zlepšujeme komunikaci s občany – zavádíme mobilní rozhlas

Od počátku volebního období jsem si vytkl za cíl zlepšit komunikaci s občany a modernizovat radniční média. V červenci jsme představili novou podobu Líšeňských novin a pracujeme na modernizaci internetových stránek městské části. Už nyní ale představujeme zcela nový nástroj, kterým je Mobilní rozhlas. Jedná se o moderní elektronický systém pro oboustrannou komunikaci mezi radnicí a občany, přes který budete získávat aktuální informace o dění v obci, ale také sami radnici informovat o vašich požadavcích a názorech. Do systému je integrován nástroj pro hlášení poruch či potřeb oprav veřejného majetku. Bude možné se ptát lidí na jejich názory na konkrétní problémy, pořádat ankety apod. Velkou výhodou je, že komunikaci lze zacílit na ty, kterých se přímo týká podle místa bydliště. Každý tedy bude dostávat jen informace, které ho zajímají. Systém funguje nejlépe přes počítač nebo mobilní aplikaci, ale zprávy je možné dostávat také pouze emailem nebo sms. Je tedy přístupný úplně všem občanům.

Do systému se zaregistrujte online na adrese lisen.mobilnirozhlas.cz nebo vyplňte formulář, který najdete uprostřed tohoto čísla novin, a doručte jej na Úřad městské části. Při registraci zadáte svoji adresu, vyberete si, jaké informace vás zajímají, a dáte souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Ty jsou pochopitelně chráněny podle zákona. Najdete tam i odkaz pro stažení aplikace do mobilu. Budu rád, když se do systému zapojí co nejvíce Líšňáků. Čím více nás totiž bude, tím bohatší a zajímavější bude naše komunikace.

Posilujeme spoje trolejbusu do Líšně

V minulém čísle jsem informoval o změně jízdního řádu trolejbusu a navýšení spojů do Líšně. Od září si během celého dne budeme moci vybrat mezi spoji, které jedou závlekem přes Starou osadu a spoji, kterou jedou rovnou do centra. Změny se zatím nedotknou autobusů. Dopravní podnik chce nejdříve vyzkoušet, jak se posílení trolejbusu projeví na celkovém vytížení spojů v Líšni. Nicméně myslím si, že samotné posílení spojů do Líšně je úspěchem, protože v současné době krácení veřejných rozpočtů musí i DpmB snižovat náklady a spoje v celém Brně plošně škrtat.

Pokračujeme se svozem bioodpadu

Minulý rok jsme obnovili praxi svozu bioodpadu a letos jsme ji zavedli jako pravidelnou každý třetí víkend v jarních a podzimních měsících. Na podzim budou velké modré kontejnery firmy FCC Environment přistaveny ve dnech 18.-21. 9., 16.-19. 10. a 20.-23. 11. 2020. Pozor však na změnu! Kvůli rekonstrukci ulice Ondráčkova bude v těchto termínech kontejner umístěn na parkoviště u fotbalového hřiště na ulici Kučerově. Další dvě místa: roh ulic Kubelíkova a Samoty (u Broďáku) a roh ulic Klicperova a Bodlákova (odstavná plocha) zůstávají beze změny. Kontejnery jsou přistaveny vždy v pátek během dne a odváženy v pondělí, obvykle ráno. 

Martin Příborský, II. místostarosta

foto: Lukáš Karnet

Související články

Na neudržované stezce mezi Líšní a Podolím proběhl Mikulášský úklid včera, 7. 12. 2022 Životní prostředí
Aktuality II. místostarosty 31. 10. 2022 Propagace Líšně II. místostarostka Život v Líšni
Povolení vstupu do plochy veřejné zeleně (zvláštní užívání zeleně) 21. 9. 2022 Životní prostředí
Aktuality II. místostarosty 12. 9. 2022 II. místostarostka
Debata o náměstí Karla IV. - územní studie  30. 8. 2022 II. místostarostka Náměstí Karla IV.
Fakta o výstavbě mezi ulicemi Zikova - Elplova 29. 8. 2022 Bydlení Starosta Stavební řízení Životní prostředí
Upozornění na zvýšené riziko požárů 25. 7. 2022 Životní prostředí Ochrana přírody
1 2 3 4 8 11 14
Poslední úprava: 10. 9. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů