Zrušení pošty - Ondráčkova

Zpátky

Starosta a radní Líšně odmítají zrušení pobočky České pošty na ulici Ondráčkova ve Staré Líšni. Tento požadavek byl odeslán k rukám ministra vnitra ČR Víta Rakušana a pověřeného zástupce generálního ředitele České pošty Miroslava Štěpána s argumenty a žádostí o zachování pobočky České pošty ve Staré Líšni.

Vážený pane ministře,

obrátili jsme se na Vás s žádostí o přehodnocení rozhodnutí o rušení pobočky České pošty na Ondráčkově ulici v Líšni. Toto rozhodnutí by mělo vážné dopady na více než 6 tisíc obyvatel, z nichž mnozí jsou senioři, a znamenalo by ztrátu komfortu a dostupnosti služeb pro naše občany. Proto Vás důrazně žádáme o zachování této pobočky.

Chtěli bychom také poukázat na nedostatečnou metodiku při plánování rušení poboček a rozhodnutí o zrušení naší pobočky bez znalosti reálného prostředí dané lokality. Jako starosta městské části Brno-Líšeň musím zdůraznit, že naše městská část má 26 tisíc obyvatel a je jednou z největších v Brně.

Podle návrhu, který jsme se dozvěděli prvně z médií a teprve poté oficiální cestou, zůstane v Líšni pouze 1 pobočka, která svými službami pokrývá lokalitu s více než 50 000 obyvateli i v okolních částech Brna. Z informací, které jsme získali, lze usuzovat, že kapacity na této pobočce jsou již vyčerpány, a zrušení pobočky na Ondráčkově ulici by bylo krajně nekoncepční a nevhodné řešení. Navíc pobočka Vlkova zajišťuje služby pro obyvatele okolních městských částí a je pro občany ze Staré Líšně hůře dostupná.

Dovoluji si zdůraznit, že již dnes jsou ve špičkách na obou poštách dlouhé fronty, často do desítek minut. Zrušení by znamenalo kolaps s mnohahodinovými frontami. 

Pokud dojde k zrušení pobočky na Ondráčkově ulici, bude jedna pošta v Líšni obsluhovat 24 836 obyvatel bez započtení a zohlednění služeb, které jsou poskytovány dalším obyvatelům okolních městských částí. Tato situace by především pro seniory, ale i pro další uživatele, znamenala ztrátu komfortu a dostupnosti služeb, které stát skrze státní podnik Česká pošta zajišťuje.

Chtěli bychom také upozornit, že například v Českých Budějovicích bude fungovat jedna pobočka pro 12 574 obyvatel, v Olomouci pro 15 046 obyvatel, v Karviné pro 13 113 obyvatel.

Rovněž nesouhlasíme se způsobem, jakým jste se rozhodli postupovat. Neprojednat rušení pošt v dostatečném předstihu se zástupci obcí považujeme za velmi nevhodné řešení.


Vážený pane ministře,

důrazně Vás jménem občanů Líšně žádáme, aby Česká pošta zachovala pobočku na ulici Ondráčkova, protože plánované zrušení této pobočky je nepřijatelné a povede k omezení dostupnosti služeb České pošty.

S pozdravem

Mgr. Břetislav Štefan, starosta

Jan Skotal, místostarosta

Mgr. Alena Stejskalová, místostarostka

PhDr. Ludvík Belcredi, radní

Tomáš Bláha, radní

Ing. Šárka Zemanová, radní

Oldřich Lupečka, radní

pošta

Související články

top Zapojte se do strategického plánu rozvoje Líšně 7. 9. 2023 Starosta Život v Líšni Reportáže a videa o Líšni
Plodná veřejná diskuze k parku Houbalova 27. 2. 2023 Starosta Život v Líšni Veřejný prostor a údržba Park Houbalova
Park Houbalova – přijďte nám poradit, jak má park vypadat 2. 1. 2023 Starosta Park Houbalova
Park Houbalova - park podle Vašich představ 12. 9. 2022 Starosta Park Houbalova
Fakta o výstavbě mezi ulicemi Zikova - Elplova 29. 8. 2022 Bydlení Starosta Stavební řízení Životní prostředí
Komu zvoní hrana!? Územnímu plánu… 1. 6. 2022 Starosta Život v Líšni LN-Životní prostředí a veřejný prostor
1 2 3 4 6 7
Poslední úprava: 24. 4. 2023.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů