Únorové novinky ze Saleska

Zpátky
Únorové novinky ze Saleska

Milí čtenáři, coronavirus nás už trápí dlouhou dobu, všichni netrpělivě čekáme, kdy už se posuneme blíže k normálnímu životu. S mnohými z vás jsme stále v kontaktu, a tak bychom chtěli shrnout jaké aktivity i v této „zamknuté“ době pro vás neustále připravujeme.
Výuka většiny kroužků probíhá online – nahráváme pro vás videa, která prezentujeme na youtube, webu a FB. Kroužky i Klub rodičů spolupracuje jak s dětmi, tak s rodiči distančně v týdenních tématech.

Nabídka pro všechny

Od začátku zavření (říjen 2020) až do otevření probíhá Salesková hra aneb cesta za úkoly, kterou najdete na našem webu. V Salesku jsme před Vánoci nahráli videoklip jako výzvu pro rodiny, aby tvořily přáníčka. Shromáždili jsme přes sto přání a předali je do domova pro seniory.

V rámci celosaleskového adventního putování jsme nachystali akci Půjdem spolu do Betléma. Rodiče s dětmi prošli fáborkovou cestu od líšeňské radnice přes rokli do Saleska. Plnili úkoly a hledali poklad, ozdobili vánoční stromeček před Saleskem a podívali se k betlému. Rozdávání betlémského světla proběhlo na Štědrý den ve vstupním prostoru střediska.


Od 11. prosince jsme spustili venkovní kluziště a hledali jsme nové způsoby, jak vyjít vstříc veřejnosti. Podle daného stupně PES jsme nejprve museli omezit počet lidí na jeden blok bruslení (z 200 na 50 lidí ve 3 stupni), při stupni PES 4 jsme museli znovu přehodnotit celý systém (pouze 6 lidí na jeden blok místo 200 lidí). Donutilo nás to hledat a zprovoznit úplně novou aplikaci na rezervaci kluziště (sami návštěvníci si zarezervovali nebo zrušili rezervaci, před příchodem na kluziště pak prokázali svou rezervaci QR kódem a byl jim prodán lístek). Rezervační systém jsme použili i při stupni PES 5, kdy na vyhrazeném sportovišti – kluzišti mohli být jen dva lidé. Snažili jsme se dodržet logiku všech vládních opatření a sladit to s úspornými opatřeními pro provoz kluziště. Děkujeme všem za pochopení nastavených omezení. V této složité době jsme vám chtěli nabídnout alespoň to málo, co nám dovoluje opatření.

Bohoslužby

V první vlně pandemie jsme dva měsíce streamovali mše svaté z kaple Saleska. S ohledem na nemožnost mít pravidelné aktivity a kroužky pro děti se domluvila spolupráce s farním kostelem a nedělní bohoslužby ze Saleska se přesunuly tam (přidaly se dvě mše svaté). Farníci v Líšni se trochu více znovu propojili. S druhou vlnou začalo omezení počtu účastníků bohoslužeb, kdy se opět nedělní bohoslužby přesunuly do farního kostela sv. Jiljí.

Bruslení mezi covidem! 

Již pátým rokem pro vás připravujeme kluziště ve spolupráci s Městskou částí Brno-Líšeň a s podporou statutárního města Brna a Jihomoravského kraje. Po loňské nejvydařenější sezóně přišla sezóna zcela jiná. Po počátečních technických problémech s mrazící jednotkou, které se podařilo úspěšně vyřešit, přišla omezení spojená s pandemií coronaviru. Aktuální informace o bruslení jsou na webu a facebooku Salesko kluziště. Děkujeme za podporu i pochopení všech omezení. Těšíme se na vás.        
Petr Matula SDB, ředitel Saleska

Saleskové tábory 2021

Přihlašování na tábory bylo spuštěno v pátek 8. 1. a je v plném proudu. Neváhejte si co nejdříve zajistit místo na: https://www.salesko.cz/aktivity/tabory/ . Při přihlášení a zaplacení tábora do 14. dubna máte tábor za zvýhodněnou cenu. Tábory je možné přihlašovat do 31. května. V nabídce jsou příměstské i pobytové, pro malé i velké, výtvarné či sportovní.

Plánované aktivity se uskuteční podle epidemiologické situace. Aktuální přehled najdete na www.salesko.cz.

Renata Lorencová

Související články

Salesko začalo nový školní rok s novými kroužky 3. 10. 2022 Spolky a sdružení Salesko
Salesiánské středisko mládeže - DDM Brno - Líšeň 1. 8. 2022 Salesko
Salesko: lednové novinky 6. 1. 2021 Salesko Školství
Salesko: Jsme tu pro vás i v době covidu 1. 12. 2020 Salesko Školství
Čtvrtstoletí Saleska v Líšni 1. 10. 2020 Život v Líšni Salesko
Salesko bavilo a slavilo 1. 10. 2020 Život v Líšni Salesko
SALESKO - Stalo se .... , program na duben 2019 13. 3. 2019 Salesko
SALESKO - Stalo se .... , program na březen 2019 19. 2. 2019 Salesko
1 2
Poslední úprava: 6. 2. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů