Kultura

  • K nejvýznamnějšímu zázemí pro kulturu na území Líšně patří Dělňák Líšeň – kulturní dům, Kotlanka, volnočasové centrum a Orlovna, společenské centrum. Uvedené budovy jsou spravovány Kulturním centrem Líšeň.

  • Dělňák byl vystavěn v roce 1928. Nachází se na ulici Klajdovská ve staré Líšni. Poloha v zástavbě není vhodná k pořádání hlasitých kulturních akcí. V nedávné době prošla rekonstrukcí jak budova, tak přilehlá zahrada. 

  •  V areálu Dělňáku se nachází multifunkční prostor se dvěma sály, zahradou a dětským hřištěm. V Dělňáku se koná řada kulturních akcí, prostory si lze i pronajmout. 

  • Volnočasové centrum Kotlanka se nachází v severní části nové Líšně v areálu multifunkční občanské vybavenosti. V Kotlance se nachází zrcadlový sál, baletní sál, klubovna a učebna (herna). Kotlanka slouží pro pořádání různorodých kurzů a částečně jako klubovna pro spolky (v současnosti zejména tábornický klub Kamzíci). Prostory Kotlanky jsou v zanedbaném stavu a potřebovaly by opravy.

  • V Orlovně byla v roce 2023 dokončena rozsáhlá rekonstrukce a v současné době se hledá její nové využití. Existují zde prostory pro spolky. Součástí areálu je rozsáhlá zahrada vhodná pro společenské akce. Orlovna má také svou zahradu. Nachází se zde 2 památné lípy velkolisté.

  • Přímo v prostorách radnice na ulici Jírova se nachází společenský sál. V budově je také volně průchozí chodba, kde je umístěna Malá galerie LíPa. Je zde možnost realizace výstavy. Exponáty je možné umístit v pasáži s vitrínami, kde lze pořádat jak samostatné, tak i kolektivní výstavy nejen líšeňských občanů.

  • V Líšni funguje na ulici Trnkova základní umělecká škola. Škole schází koncertní sál.

 

Kulturní organizace v Líšni Kulturní centrum Líšeň Knihovna Jiřího Mahena

 

Retro dance party v Líšni už 14. 6.! 10. 6. 2024 Kultura
Knihovna v Líšni se přes léto uzavře, projde kompletní modernizací 3. 6. 2024 Kultura Život v Líšni
Pozvánka na výstavu malá galerie LíPa od 1.6.2024 do 30.6.2024 - Michaela Minářová, tak trochu barevně 3. 6. 2024 Galerie LíPa Kultura
Den proti nudě 2024 23. 5. 2024 Kultura
Pálení čarodějnic v Líšeňské rokli 13. 5. 2024 Kultura Život v Líšni Reportáže a videa o Líšni
Beseda Z Líšně do Ugandy 7. 5. 2024 Kultura
1 2 3 4 6 9 11