SALESKO - Stalo se .... , program na duben 2019

Zpátky

salesko logo

Stalo se

Ohlédnutí za zimní sezónou bruslení v Líšni 2018-2019

Již třetí zimní sezonu vás, spolu s městskou částí Brno-Líšeň, zveme na ledovou plochu v areálu Saleska. Letos přišlo během 75 dnů provozu kluziště celkem 19 071 osob. Děkujeme za takovou návštěvnost! Průměrná návštěvnost je vyšší než minulou sezonu.

Nejvíce bruslařů přišlo na Rodinné vstupné, celkem 7 210 členů rodin. Když k tomu přidáme 1 406 dětí do pěti let, které mají vstup zdarma, tak je vidět, že jeden z cílů Saleska – podpora rodiny, je naplněn. Další cíl při provozu kluziště – umožnit co nejvíce dětem naučit se bruslit – jsme naplnili také: 2 437 dětí přišlo bruslit v rámci bruslení pro školy. Žáci ZŠ měli v rámci tohoto programu vstupné za 30 Kč a půjčení bruslí zdarma, aby se mohly všechny děti bez rozdílu naučit tuto zimní radovánku. Nejčastěji nás navštívili žáci ze ZŠ Masarova a hned za nimi v počtu návštěv ZŠ Holzova a překvapivě ZŠ Čejkovická. Celkem nabídku využilo 17 školských zařízení. Jsme rádi také za několik návštěv diagnostických ústavů pro mládež Jihomoravského kraje.

K bolestem patří časté zneužívání naší sociální nabídky v rámci bruslení pro školy – půjčení bruslí zdarma. Proto od ní musíme na příští roky ustoupit a brusle i pro školy půjčovat s poplatkem.

Salesko duben 19Salesko duben 19Salesko duben 19

K radostem patří velmi dobré chování všech účastníků bruslení. Počet konfliktů by se dal spočítat na prstech rukou jednoho člověka. Při takové návštěvnosti to svědčí, že v Líšni žijí dobří a slušní lidé a je tu radost bydlet. Naší starostí byla bezpečnost účastníků a prevence úrazů (těch bylo naštěstí opět méně jako loni). Letos se také návštěvnost rozprostřela rovnoměrně do všech provozních hodin.

Všechny velké investice do areálu kluziště v posledních třech letech naplnily smysl, včetně té největší – oprava mantinelů. Nyní považujeme areál za vybavený. Všechny opravy a úpravy nás stály hodně sil a peněz. Doufám, že vše bude sloužit mnoho let a my všechny náklady brzy splatíme. Potřebujeme zaměřit síly na naši hlavní činnost: zájmové kroužky, prázdninové tábory a Klub rodičů a dětí, aby tato činnost nebyla narušena či zanedbána.

Poděkování rád rozšiřuji také na své kolegy v Salesku, protože naše hlavní činnost proběhla během otevírací doby kluziště bez problémů a v plné šíři. A že to bylo někdy hodně náročné, to mi věřte. Ještě jednou chci poděkovat za vaši přízeň, za dobrou spolupráci s městskou částí Brno-Líšeň. Přestože se již všichni těšíme na teplé letní dny, tak vás zveme na další zimní sezónu.                                                                      

Petr Kopřiva, ředitel Saleska

Chystá se

Hrajeme si na závodníky- již tradiční jarní akce pro všechny milovníky odrážedel, motorek a koloběžek.

Zveme všechny malé děti a jejich rodiče ve čtvrtek 11. dubna od 9.30 hodin v Salesku na hřišti.
Nastartujte svoje odrážedla, motorky, tříkolky, koloběžky či kola a přijeďte do Saleska.
Můžete se těšit na nejrůznější disciplíny pro vás i vaše „vozidla“, závodní dráhu i medaili pro vítěze.

Vstupné 30 Kč a doporučujeme helmu.
V případě vytrvalého deště se akce nekoná!!!

4. 4.  9.30-12.00 Klub maminek - Velikonoční věnce

13. 4. Velikonoční florbalový turnaj Praha-Uhříněves - velikonoční florbalový turnaj, určený pro tři věkové kategorie: kategorie A) 3-5 třída, kategorie B) 6-9 třída, kategorie C) 1-2 třída. Čeká nás sobotní celodenní turnaj, prohlídka centra města, návštěva Karlova mostu, nedělní bigbítová pašijová mše v Kobylisích a mnohá další dobrodružství.

17. 4. – 18. 4. SPORTnight 2- proběhne další z nočních sportovních přespávaček. Připomeneme si velikonoční zvyky a tradice a hlavně pořádně protáhneme tělo ve všedních i nevšedních aktivitách. 

25. 4. 9.30-12.00 Klub maminek - Pečení kváskového chleba + zdravé recepty pro děti 

 27. 4. ,,Páskování“  Capoeiry -děti dostanou nový pásek odpovídající jejich technickému stupni. O barvě pásku rozhoduje vždy trenér a to podle technické vyspělosti, snahy a píle.

 

 

 

Související články

Salesko začalo nový školní rok s novými kroužky 3. 10. 2022 Spolky a sdružení Salesko
Salesiánské středisko mládeže - DDM Brno - Líšeň 1. 8. 2022 Salesko
Únorové novinky ze Saleska 6. 2. 2021 Salesko
Salesko: lednové novinky 6. 1. 2021 Salesko Školství
Salesko: Jsme tu pro vás i v době covidu 1. 12. 2020 Salesko Školství
Čtvrtstoletí Saleska v Líšni 1. 10. 2020 Život v Líšni Salesko
Salesko bavilo a slavilo 1. 10. 2020 Život v Líšni Salesko
SALESKO - Stalo se .... , program na březen 2019 19. 2. 2019 Salesko
1 2

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 13. 3. 2019.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů