Únorové aktuality II. místostarosty

Zpátky
Únorové aktuality II. místostarosty

Vážení spoluobčané, milí Líšňáci, zima převzala vládu nad krajinou a na nějaký čas vše pokryl i sníh, což jistě ocenili zejména naši nejmenší. Na radnici jsme se tedy v lednu kromě zimní údržby věnovali hlavně přípravě projektů na tento rok.

Na zimní údržbu klademe velký důraz a jsme v permanentním kontaktu s úklidovými firmami, jejichž kontakty jsem zde zveřejnil v minulém čísle a najdete je i na webu radnice. Jsem rád, že minimálně do poloviny ledna (uzávěrka novin) vše probíhalo obstojně, i když vždy je možné se zlepšovat, zejména co se týká údržby chodníků. Dále jsme ještě více rozšířili nabídku žlutých nádob se směsí písku a soli, které najdete na více jak deseti místech, především strmých kopcích v Líšni, a můžete použít v případě nouze, např. při náledí.

Připravujeme poslední fázi renovace parku na Trnkově – retenci, závlahu a dosadbu zeleně

Zastupitelstvo města Brna schválilo žádost městské části o dotaci z EU fondů a spoluúčast města na vybudování retenční nádrže u základní umělecké školy a závlahového systému. Zadrženou dešťovku bychom chtěli využít na zavlažování části parku přiléhající k dětskému hřišti, kde by díky ní mohl vzniknout intenzivně sečený pobytový trávník. Takový trávník na rozdíl od běžného vyžaduje v letním období pravidelnou zálivku. Následovat bude vysetí trávy a dosadba dalších rostlin a stromů podle projektu. Okolo školy bude dostavěn chodník a příjezdová cesta. Celý projekt retence a závlahy by měl stát do 1,1 mil. Kč, ale díky dotacím a příspěvku města zaplatí MČ pouze 7,5% výsledné částky.

Prořez stromů provádíme pod odborným vedením

V únoru a březnu bude probíhat pravidelný prořez keřů. Abychom se vyhnuli jakýmkoliv necitlivým zásahům do zeleně a mohli si na jaře užívat co nejvíce rozkvetlé porosty, svěřili jsme dohled nad řezem našemu zahradnímu architektovi a dendrologovi, panu Ing. Foralovi, který vše odborně vysvětluje v samostatném článku. Pokud máte vlastní návrhy či připomínky k řezu keřů, můžete se obrátit na něj nebo na referenta veřejného prostoru, pana RNDr. Babáčka.

Martin Příborský, II. místostarosta

Související články

Děti ukazují cestu a my bychom jim měli naslouchat 18. 12. 2023 II. místostarostka Děti a rodina Školství
V Líšni zasedalo studentské zastupitelstvo 13. 11. 2023 II. místostarostka Základní školy Reportáže a videa o Líšni
Zprávy z líšeňských základních škol 6. 10. 2023 II. místostarostka Školství v Líšni Školství Základní školy
Ocenění nejlepších žáků a pedagogů líšeňských základních škol 2023 14. 7. 2023 Život v Líšni II. místostarostka Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 5 6
Poslední úprava: 6. 2. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů