Pohádková a filmová středa

Zpátky
Pohádková a filmová středa

Pohádková a filmová středa

Jako v pohádce nebo ve filmu si museli připadat všichni, kdo navštívili naši školu ve středu 2. 12. 2020. Potkávali totiž množství princezen a princů, rytířů, kouzelníků, pirátů, kostlivců, kovbojů a dalších postaviček, na které hned tak člověk nenarazí. Byla totiž další veselá středa, kterou vyhlásil žákovský parlament, tentokrát pohádková a filmová. I když jsme se tentokrát nemohli společně potkat o velké přestávce před ředitelnou, svoje kostýmy si všichni báječně užili. Včetně učitelů.

Mgr. Květoslava Hasoňová

 

Trojúhelníky 5.B

Aby žáci 5.B nemuseli v rámci offline práce do matematiky pořád jen počítat, dostali úkol, který měli splnit na čerstvém vzduchu. Stačilo jen zajít ven, ať už před dům, na zahradu nebo do přírody, vytvořit z čehokoliv trojúhelník a změřit jeho rozměry. Výmluvy jako “ale my nemáme doma metr” nebyly potřeba – děti mohly trojúhelník změřit v jakýchkoliv jednotkách, takže někteří měřili i ve stopách, jak je vidět z několika fotek. Bylo to snad poprvé, kdy nevadilo, že nemají ostrouhanou tužku a mají tupé kružítko a okousané pravítko, protože tyto pomůcky konečně k sestrojení trojúhelníku nepotřebovali. Stačilo vzít křídu, nasbírat listy, kamínky nebo zašpinit si boty hlínou nebo pískem, a už se mohlo tvořit.

Co příště? Že by pyramidy?

Mgr. Lenka Svobodová

 

Od počítačů do lesa

Počasí je velmi proměnlivé. Většinou jsou mlhy a zataženo, ale občas vysvitne sluníčko a ukáže nám úžasnou paletu barev listí na stromech i toho už spadaného na zem. Je škoda nevyužít tyto dny k vycházkám do přírody.

A aby ta vycházka měla nějaký cíl a směr, nachystali učitelé z 1. stupně naší školy dětem z prvních až čtvrtých tříd výukovou stezku. Nad Mariánským údolím vyznačili sedmikilometrovou trasu s deseti stanovišti, na kterých děti plnily úlohy z matematiky, českého jazyka a prvouky. Své odpovědi zasílaly třídním učitelkám a ty jim za to vystavily diplomy.

Podle pozitivních e-mailů od rodičů se tento projekt i přes bláto na trati moc líbil.

Mgr. Alena Benešová

Související články

ZŠ Horníkova - 30. let - Retro den 20. 5. 2024 Život v Líšni Základní školy ZŠ Horníkova
Horníci vyrobili přání pro seniory 6. 2. 2021 Základní školy ZŠ Horníkova
Distanční Halloweenská středa 19. 11. 2020 Základní školy ZŠ Horníkova Školství
Poslední úprava: 4. 1. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů