Horníci vyrobili přání pro seniory

Zpátky

Žákovský parlament Horníci JEDE DÁL! Členové se scházejí on-line každou středu a snaží se realizovat úkoly z celoročního plánu.

Poslední úkol letošního kalendářního roku byl splněn. Parlamenťáci vyrobili vánoční přání pro klienty z domova seniorů na ulici Věstonická. Nejstarší členky parlamentu pak dohodly schůzku s pracovníkem na recepci a přáníčka předaly. Věříme, že tato drobnost udělala seniorům radost a přesvědčila je, že na ně stále někdo myslí.

A snad příští rok zase předají žáci naší školy přáníčka za zpěvu školního sboru Pavouček.

Naše Veselé dny nezastaví ani COVID

Tentokrát byla první lednová veselá středa dnem bláznivých účesů. Sedm tříd prvňáčků a druháčků ve škole a někteří nadšení žáci i učitele u obrazovek si zpříjemnili den svéráznými účesy.

Edukativně stimulační skupiny v MŠ a výběrové třídy
Letos neorganizujeme Edukativně stimulační skupinky pro předškoláky. Ve školním  roce 2021/2022 opět budeme otevírat 6. výběrovou třídu a ve spolupráci se Světem vzdělání 1. výběrovou třídu. Bližší informace o těchto třídách a podmínkách přijímání žáků budeme v závislosti na vývoji situace na našich webových stránkách zveřejňovat.

Turnaj v sudoku

Turnaj v sudoku na ZŠ Horníkova

V posledním týdnu před Vánocemi byl uspořádán v rámci SBOŠ tradiční turnaj v sudoku v netradičním hávu. Vzhledem k současné situaci se školní kolo konalo po předchozím přihlášení žáků přes internet. Vítězové jednotlivých kategorií pak postoupili do městského kola, které se jako každý rok konalo na ZŠ Sirotkova. Ale pozor, poprvé se nesoutěžilo v papírové podobě, ale byla využita výpočetní technika.

Abychom jen nekritizovali, musíme naše žáky pochválit, protože, i přes tyto ztížené podmínky, vzorně reprezentovali naši školu. Eliška Strýčková z 8.V se umístila v kategorii 8. a 9. tříd na krásném 5. místě a Vojta König z 9.B na 9. místě.

Související články

ZŠ Horníkova - 30. let - Retro den 20. 5. 2024 ZŠ Horníkova Život v Líšni Základní školy
Pohádková a filmová středa 4. 1. 2021 Základní školy ZŠ Horníkova
Distanční Halloweenská středa 19. 11. 2020 Základní školy ZŠ Horníkova Školství
Poslední úprava: 6. 2. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů