Parkovací dům Vlkova – pozvánka na debatu

Zpátky
Parkovací dům Vlkova – pozvánka na debatu

Vážení spoluobčané, milí Líšňáci, zvu Vás na představení projektu nízkonákladového parkovacího domu, který bychom chtěli postavit na ploše stávajícího parkoviště na rohu Vlkovy a Sedláčkovy ulice. Veřejná debata se uskuteční ve středu 30. června od 17h ve velkém sále radnice a bude přenášena také online.

SLEDUJTE DEBATU ONLINE

V lokalitě západní části sídliště v okolí Sedláčkovy dnes podle propočtů chybí asi 400 parkovacích míst. Navíc v poslední době v okolí ubylo mnoho ploch pro neomezené parkování. Placené či časově omezené je nyní parkoviště u Zetoru, kde vzniklo P+R, i u Billy. V lokalitě není prostor pro nová parkoviště a zastavovat zeleň bych považoval až za poslední možné řešení.

Naopak řešením nejen zde, ale i v jiných lokalitách, by mohly být tzv. nízkonákladové parkovací domy, jejichž výstavbu podporuje i současné vedení města. Jedná se zpravidla o jednoduchý betonový skelet bez nákladných technologií. Ideálně je situován v mírně svažitém terénu a do každého podlaží se vjíždí samostatným nájezdem z jiné úrovně. Tím odpadá potřeba nájezdových ramp, jež ubírají parkovací místa a objekt prodražují.

Plocha velkého parkoviště na rohu Vlkovy a Sedláčkovy takové podmínky splňuje. Dnes pojme zhruba 90 aut. Podle studie, kterou jsme nechali zpracovat, by zde mohly vzniknout dvě podlaží parkoviště o celkové kapacitě 200 míst, z toho 20 pro motocykly. Spodní patro domu by bylo mírně zahloubeno pod terén a horní patro tvořící střechu objektu by zůstalo v úrovni komunikací ulice Vlkovy. Tím by v místě nevznikla žádná výrazná bariera.

Co se týká provozu, naše představa je taková, že by horní patro zůstalo otevřené pro veřejné parkování, čímž by zůstal zhruba stejný počet neplacených míst jako dnes. Ve spodním patře počítáme s placeným hlídaným parkovištěm, kde by si místní obyvatelé mohli předplatit dlouhodobé stání. O tento počet vozidel by se pak uvolnilo více míst v okolí. Do spodní části objektu by byl přístup přes bránu pouze s rezervační kartou a parkoviště by bylo hlídané kamerovým systémem. Několik míst převážně v horní otevřené části by bylo vybaveno nabíječkami pro elektromobily.

Anketa k tématu

HLASUJTE ZDE

Děkujeme za odpovědi!

Martin Příborský, II. místostarosta

Související články

Sídliště protkne nová cyklostezka 3. 6. 2024 Doprava Bydlení Samospráva I. místostarosta
top Autocentrum Renault Opportunity, Brno-Líšeň, ul.Sedláčkova 29. 5. 2024 Bydlení I. místostarosta Život v Líšni Doprava
Pojďme společně posunout vzájemnou komunikaci ještě o kousek dál 8. 4. 2024 Propagace Líšně II. místostarostka Život v Líšni
Oslava 40. narozenin MŠ Neklež 19. 3. 2024 II. místostarostka Reportáže a videa o Líšni
top Blokové čištění v Líšni 2024 13. 3. 2024 Doprava Životní prostředí
Děti ukazují cestu a my bychom jim měli naslouchat 18. 12. 2023 II. místostarostka Děti a rodina Školství
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 28. 6. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů