Park Houbalova – zase o kousek blíž…

Zpátky

Milí Líšňáci,

rád bych vás informoval o situaci kolem parku Houbalova. Poté, co jsme si v minulém roce velkou většinou odhlasovali, že zdejší park zrevitalizujeme, jsme učinili několik kroků, díky kterým jsme blíže k cíli.

Pojďme se na jednotlivé kroky podívat podrobněji. V předchozím článku, ve kterém jsme rekapitulovali výsledky ankety, jsem vás informoval o tom, že v nejbližší době bude zapotřebí připravit ideovou, projektovou i realizační dokumentaci. Vzhledem k tomu, že jde o velký a komplexní projekt, který vyžaduje mimo jiné například i stavební povolení, oslovili jsme 3 kanceláře architektů, z nichž vyhrála dvojice Markéta Zajíčková a Michal Pôbiš.

Voda a kamerový systém

S oběma architekty proběhla velmi efektivní schůzka, na které jsme si vyjasnili naše představy o tom, jak by měl park v budoucnu vypadat. Prioritou, na kterou bude brán speciální zřetel, bude práce s vodou. Ta se zde bude vyskytovat jak v podobě tůní a rybníčků, tak i jako potok, protékající severní částí plochy. Celý park tak bude sloužit jako jakási velká houba, zadržující a postupně uvolňující dešťovou vodu z panelových domů na ulici Houbalova a z přilehlých chodníků.

V ideovém projektu je park Houbalova rozdělen do několika zón, které nesou různé funkce. Od těch pro aktivní trávení času, jako jsou přírodní hřiště a kavárna, přes relaxační plochy ve stínu vysokokmenného sadu a odpočinkové louky, až po plochy komunitních zahrádek.

Při setkání vyšla na povrch i jedna zásadní otázka – měl by být park pod kamerovým dohledem? Jasná odpověď zatím neexistuje. Musíme dobře promyslet, jestli má pro nás větší prioritu dohled kamer, díky kterému by se bezesporu zvýšil pocit bezpečí, nebo naše soukromí, které s kamerovým systémem ztrácíme. Oba architekti nyní mají za úkol připravit již zmíněnou projektovou dokumentaci, na kterou mají lhůtu devíti měsíců. Nejbližší schůzka proběhne v březnu.

Poslední soukromý pozemek jsme získali koncem roku 2021

Kromě podpisu smlouvy s oběma zmíněnými architekty se nám podařila ještě jedna velká věc. V prosinci se povedlo nabýt poslední soukromý pozemek, což byla jedna z věcí, proč jsme nemohli začít s projektovými pracemi již dříve. Nyní je tento pozemek v majetku naší městské části a my se tak můžeme opět posunout o velký kus vpřed a rozpracovat všechny dílčí studie, které jsou pro celkový projekt nezbytné.

Tohle je tedy krátká rekapitulace dění kolem parku Houbalova. Už se všichni těšíme, až se poprvé kopne do země a také na to, jak se nám před očima bude měnit ráz tohoto parku. Věřím, že s výsledkem budeme spokojeni my všichni.

Váš starosta
Mgr. Břetislav Štefan

Park Houbalova 1Park Houbalova 2

Park Houbalova 3Park Houbalova - Zelená zahrada

Související články

Park Houbalova - park podle Vašich představ 12. 9. 2022 Starosta Park Houbalova
Fakta o výstavbě mezi ulicemi Zikova - Elplova 29. 8. 2022 Bydlení Starosta Stavební řízení Životní prostředí
Komu zvoní hrana!? Územnímu plánu… 1. 6. 2022 Starosta Život v Líšni LN-Životní prostředí a veřejný prostor
Územní studie Holzova 19. 5. 2022 Starosta
Pozvánka na diskuzní setkání ke Strategickému plánu rozvoje MČ Brno-Líšeň 2024–2033, na den 18.5.2022 5. 5. 2022 Propagace Líšně Starosta Život v Líšni
Blíží se komunální volby a politici dostávají volební horečku 4. 5. 2022 Starosta
Novinky v lokalitě Jedlého parku 9. 12. 2021 Životní prostředí Starosta Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 5
Poslední úprava: 11. 2. 2022.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů