Na neudržované stezce mezi Líšní a Podolím proběhl Mikulášský úklid

Zpátky

Do údržby lesní stezky mezi Líšní a Podolím se v sobotu pustili dobrovolníci. Stezku očistili od náletových dřevin, bahna aMezi Líšní a Podolím - Mikulášský úklid listí. Stane se tak schůdnější a bezpečnější pro chodce i cyklisty.

Očisty se dočkala dlouhodobě neudržovaná stezka vedoucí od konečné autobusové zastávky v líšeňském Mariánském údolí až k Zukalovu mlýnu v Podolí o délce jednoho kilometru, kterou každodenně využívá mnoho cyklistů a chodců. „V posledních letech cesta zarůstala náletovými dřevinami, nevzhledným plevelem a bahnem. Úzké úseky vytvářely nebezpečné situace, kdy docházelo ke střetu cyklistů s chodci, což bylo impulsem problém údržby řešit“ říká líšeňský zastupitel Michal Chaloupka (KDU-ČSL).

Mezi Líšní a Podolím - Mikulášský úklidMezi obecní úklid za účasti dobrovolníků z Podolí a Líšně spočíval především v odstranění náletových dřevin, očisty asfaltu od bahna a listí. „Předchozí vedení Podolí nemělo dostatečnou vůli, aby se údržba stezky provedla, neboť jsou zde složité vlastnické poměry a navíc se zde střetávají tři katastrální území. Jsem moc rád, že jsme se po letech dohodli a společně provedli údržbu, která povede k větší bezpečnosti,“ říká místostarosta Podolí Petr Čandrla (Podolí srdcem).

V následujících dnech budou probíhat dočišťovací práce za spolupráce Podolí a města Brna. Podolí bude na stezce dvakrát do roka provádět údržbu, tak aby se podobný scénář již neopakoval.

Mezi Líšní a Podolím - Mikulášský úklid

 

Související články

top Průzkum ptactva v Brně-Líšni v hnízdní sezóně 2023 28. 2. 2024 Životní prostředí Starosta
top Umístění kontejnerů na bioodpad 2024 19. 2. 2024 Život v Líšni Životní prostředí Odpady
top Pálící dny - nepalte kompostujte (dotované kompostéry) 7. 2. 2024 Životní prostředí
Zeleň nás v Líšní provází na každém kroku. 8. 1. 2024 I. místostarosta Život v Líšni Životní prostředí
UPOZORNĚNÍ VLASTNÍKŮM ČI UŽIVATELŮM NEMOVITOSTÍ (POZEMKŮ) NA POTŘEBU OŘEZU, PŘÍP. ODSTRANĚNÍ DŘEVIN 7. 11. 2023 Bezpečnost Život v Líšni Životní prostředí Ochrana přírody
Umístění kontejnerů na bioodpad 2023 2. 11. 2023 Život v Líšni Životní prostředí Odpady
Zveřejnění znaleckých posudků pro kácení stromů 2022/2023 2. 3. 2023 Životní prostředí Veřejný prostor a údržba
Práce na Strategickém plánu rozvoje městské části Brno-Líšeň pokračují 27. 2. 2023 Život v Líšni O Líšni Líšeňské noviny Diskuze s občany Životní prostředí
1 2 3 4 6 8 10

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 7. 12. 2022.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů