Líšeňský klub seniorů získal ocenění Nadace Charty 77

Zpátky

Klub seniorů Brno – Líšeň, jeho předsedkyně, paní Blanka Tuscherová si dne 1. 10. 2016 k příležitosti oslav Dne seniorů převzala z rukou významných osobností naší vlasti

Tušerová

Čestné uznání ceny Seniora roku v kategorii Nejlepší klub.

Soutěž již tradičně vyhlašuje Nadace Charty 77 v rámci projektu SenSen - Senzační senioři pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí. Do této krásné akce, která je příležitostí k poděkování a také velkou motivací, nominovalo Klub seniorů Kulturní centrum Líšeň v rámci projektu Réva.

Naši senioři byli oceněni spolu s osobnostmi, jako jsou zakladatelé tělovýchovné jednoty pro zlepšení rehabilitace kardiaků, gastronomického muzea nebo provozovatelé nízkoprahového centra. Uspěli v konkurenci téměř 200 seniorských klubů z celé republiky.

Celý program probíhal ve výjimečné atmosféře Pražské křižovatky, bývalém kostele Svaté Anny, Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Seniorům přišli blahopřát a podpořit paní Dagmar Havlová, ministryně práce a sociálních věcí, paní Michaela Marksová, ředitelka Nadace Charty 77, paní Božena Jirků. Slavnostní odpoledne moderoval pan Karel Voříšek a svými tóny ji umocňoval swingový band Melody boys s Dájou Šimíčkovou. Do Zlaté síně SenSenu byl uveden pan Olbram Zoubek.

Dovolte prosím, abych touto cestou pogratulovala celému Klubu k této ceně a popřála do další práce mnoho sil, inspirace a zejména radosti ze života.
Paní Blanka Tuscherová se s námi podělila o své zážitky a odpověděla na několik otázek. Jak jste prožívala toto slavnostní odpoledne a jak vítězství oslavíte v klubu?
Byla jsem překvapená naším úspěchem, naším vítězstvím. Když zaznělo naše jméno,
vlastně své emoce ani neumím přesně slovy vyjádřit. Byla to směsice radosti s pocity
zodpovědnosti a sounáležitosti s členy Klubu seniorů. Toto ocenění chápu jako
poděkování, odměnu a podporu pro všechny naše seniory.

Jaký byl průběh slavnostního odpoledne?
Pražská křižovatka je duchovní prostor s odkazem prezidenta Václava Havla, kde byla vzpomínka k jeho nedožitým 80. narozeninám. Z částečně odkrytých fresek Vás prostorem provází umění starých časů a torzo bývalého oltáře, u kterého se ceny předávaly, výjimečnou atmosféru ještě zesiluje. Po vstřícném uvítání paní ředitelky Nadace Charty 77, následovala milá slova paní ministryně a paní Dagmar Havlové, která uvedla mistra Olbrama Zoubka do Zlaté síně SenSenu. Poté následovalo slavnostní a důstojné vyhlášení vítězů ceny Seniora roku a krátký raut.

st

Kdo Vás doprovázel ?
V těchto mimořádných chvílích nás doprovázel a byl oporou pan starosta Břetislav Štefan, který naši činnost dlouhodobě podporuje a účastní se významných klubových akcí. Za výbor našeho Klubu se účastnila paní Váňová, paní Číhalová a paní Široká. Zanominujícího paní Dražanová, koordinátorka projektu Réva. A v neposlední řadě pan Prodělal z Líšeňských novin, který naši cestu dokumentoval.

Dražanová Silvie
Brno, dne 5. 10. 2016

Související články

Setkání a gratulace líšeňským jubilantům v roce 2022 6. 4. 2022 I. místostarostka Život v Líšni Senioři
Právo pro seniory I. 16. 3. 2022 Senioři
Čtvrtletník pro brněnské seniory Senior Žurnál 15. 2. 2022 Senioři
Novoroční koncert - skvělý dárek k Vánocům pro držitele Senior pasu 13. 12. 2021 Kultura Senioři
Pozvánka na kurzy pro seniory - Právní minimum 2. 9. 2021 Senioři
Seniorská obálka - I.C.E. karta 19. 5. 2021 Aktuality Senioři
Setkání Líšeňských jubilantů 2021 28. 3. 2021 I. místostarostka Senioři
Program Klubu seniorů na 1. čtvrtletí 2021 6. 1. 2021 Senioři
1 2 3 4 5 6 8
Poslední úprava: 18. 10. 2016.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů