Líšeň se může jít klouzat aneb bruslení pro malé i velké

Zpátky

Stalo se

Když jde malý bobr spát…

Otevřené dveře Saleska, téměř 220 dětí a rodičů s vyrobenými oušky různých zvířátek, připravené postýlky pro zvířátka, písničky, příjemná atmosféra a spousta světýlek…. o čem že to tady píšu? O tradiční podzimní akci Uspávání zvířátek v Salesku.

Potkali jsme tady zajíčky, veverky, jezevce, medvídky a vlky, kterým nebylo jedno, že připravené postýlky jsou prázdné a vyrazili hledat svoje zvířecí kamarády. Tedy vyzval je k tomu jeden malý smutný ježeček, který nechtěl jít spát…

Děkujeme všem, kdo jste k nám přišli a pomohli nám vytvořit krásnou atmosféru s lampičkami a lampiónky. Doufáme, že jsou pro Vás tyto společné chvíle příjemným prozářením listopadových dnů.

Přejeme Vám vše dobré!

Martina Kosíková

lampioňák salesko 6lampioňák salesko 5

 

Chystáme pro vás

Líšeň se může jít klouzat aneb bruslení pro malé i velké

Po zkušenostech s teplejší zimou minulých let připravilo pro letošní rok Salesko společně s MČ Brno-Líšeň velký a dlouhodobý projekt pro veřejnost v podobě kluziště s vlastním chlazením.Bruslení tak bude možné až do příjemných +9°C. Po tři měsíce od prosince do února se tak Brňáci budou klouzat přímo v areálu Saleska. Jestli jste měli v plánu se do Saleska podívat, promyslete zimní termín návštěvy a vezměte sebou brusle, popřípadě vám je zde půjčíme. Užít zimních radovánek si budete moct na ploše 940 m2. Kapacita kluziště je až 90 bruslařů najednou, tak pozvěte i kamarády. Tak už víte, co si letos přát k Ježíškovi? Brusle a vstupenku na kluziště do Saleska v Líšni.

VSTUPNÉ na KLUZIŠTĚ pro veřejnost

Dospělí                                                          70 Kč

Děti do 14 let včetně                                   50 Kč

Rodinné vstupné  (2 dospělí + 2 děti)      150 Kč                                                                  

Provozní doba pro veřejnost:

Po – pá 14.00-19.30

Út + čt noční bruslení 20.00-21.30

So+ne, prázdniny a státní svátky – rozšířený provoz

Pro aktuální info sledujte web či facebook.

Projekt kluziště se koná ve spolupráci s městskou částí Líšeň a s podporou statutárního města Brna, a Jihomoravského kraje.  

ledová plocha salesko 2ledová plocha salesko 3ledová plocha salesko 1

                                                                                              

Advent v Salesku
Advent jako čas přípravy na Vánoce, Advent jako čas zastavení, Advent jako inspirace pro život.

Letošním Adventem nás provedou Tři králové. Každý týden přibude jedna postava s příběhem a úkolem pro vás.

Se Třemi králi doputujeme společně k Betlému. Zveme vás na Vánoční setkání 24. 12. 2016 v 15 hodin – vyslechneme čtení z Bible, shlédneme vánoční scénku, zazpíváme koledy a domů si můžete odnést Betlémské světlo. Prosíme, vezměte s sebou lucerničku. Těšíme se na vás!

Kroužky

Vánoční turnaje v kroužcích
Druhý ročník Vánočních turnajů proběhne 12.12. -16. 12.2016, střetnou se v něm sportovci, kteří navštěvují naše kroužky. V pondělí bude tělocvična patřit basketbalistům, kteří se ve vybíjené utkají s účastníky míčových a pohybových her, úterý patří horozávodům, ve středu se bude bojovat v badmintonu, ve čtvrtek ve volejbale a poslední den turnaje to budou dva oblíbené sporty a to fotbalu a florbalu. Tyto turnaje jsou určeny pouze účastníkům našich sportů, ale je možné je přijít podpořit jako divák.

Akademie
Jelikož nám již Vánoce klepou na dveře, ve školách probíhají besídky, v troubě se dopéká poslední cukroví, není na škodu trošku zvolnit a užít si vánoční pohodu s prvním ročníkem Vánoční akademie, která proběhne v pondělí a v úterý 19. a 20. prosince, kde se předvedou kroužky, které nejsou sportovní. Na co se můžete těšit? Vystoupení našeho dramaťáku, tanečků, hudebních kroužků s koledami či Oratoře s jejím programem.  Na konci obou akademií se rozloučíme společnou fotografií se zapálenou prskavkou a koledou. Prskavky si přineste s sebou!

KLUB RODIČŮ A DĚTÍ

Dopolední klub maminek

V naší nabídce aktivit, pro vás milé maminky, máme od září Dopolední klub maminek, který probíhá každý čtvrtek od 9.30 do 11.30 a nabízí program pro maminky na mateřské či rodičovské dovolené a jejich dětem.

A co jsme už podnikly?

·         VÝLET DO MARIÁNSKÉHO ÚDOLÍ, abychom si užili krásný podzimní slunečný den. Během cesty jsme pozorovali veverku, sojku, zkoušeli z bublifuku vyfukovat bubliny a u rybníka jsme nakrmili kačenky. Společné dopoledne se nám pěkně vydařilo.

·         BESEDA S KRISTÝNOU BRADÁČOVOU na téma šátkování, nošení miminek a dětí – maminky si vyzkoušely správné vázání šátků a nošení miminek, k dispozici bylo několik druhů šátků a nosiček, dle momentálních trendů.

·         NÁVŠTĚVA LESNÍ ŠKOLKY ZEMĚKVÍTEK – Ilona Zlomková, která lesní mateřskou školku otevřela, nás přivítala v zázemí školky teplým čajem, popovídala o své práci a pro naše nejmenší účastníky měla připravený program.

·         UŽÍVÁME SI PODZIM – Helenka Krupičková nás zasvětila do tajů háčkování, děti si vyrobily ježka s bodlinami z kolíčků na prádlo…

A co nás čeká v prosinci:

  8. 12. – budeme se hýbat – Cvičení FITMAMI s Šárkou Jaškovou

15. 12. – zdobíme společně perníčky

22. 12. – vánoční posezení s ochutnávkou cukroví, povídání o slavení Vánoc

Rády mezi sebou přivítáme i další maminky s dětmi. Pokud máte zájem, přihlaste se na mail [obfuscate_1_|103|92|110|107|97|109|97|40|102|105|110|101|98|103|117|97|58|110|91|103|97|106|99|110|46|93|117]. Jednorázový vstup 50 Kč.

15. 12. ČTVRTKOVÁNÍ – FIMO KORÁLE

Oratoř
7. 12. proběhne Mikulášská Oratoř. I když Mikuláš chodí rozdávat dětem dárky v pondělí, uvidíme, jestli myslel i na děti z Oratoře a zda pro ně něco zanechal. Ale děti se budou muset snažit, aby nějakou tu odměnu získaly. 
20. 12. se s dětmi z Oratoře zapojíme do saleskové předvánoční akademie, kde zahrají divadlo s vánočním příběhem. 
22. 12. sejdeme se s dětmi u stromečku, zazpíváme koledy, ochutnáme vlastnoručně vyrobené cukroví, rozdáme si dárky a necháme se unášet vánoční atmosférou.

KLUB VeSPOD
2. 12. startuje v klubu cyklus přednášek a workshopů. První přednášku prezentuje vedoucí Lukáš (Šotek) Pospíšil a tématem bude jeho cesta na sever do Norska, kde po nemalých peripetiích nakonec našel sezónní práci v jablečném sadu. Vše bude doprovázeno autentickými fotografiemi.
20. 12. se klubáci zapojí do přípravy a organizace předvánoční saleskové akademie.
22. 12. se v klubu VeSPOD všichni sejdeme u stromečku, abychom si rozdali dárky, ochutnali svépomocně napečené cukroví a zazpíváme si koledy.

Tábory 2017připravujeme na léto. Od 1. 1. 2017 bude možné se na naše příměstské a pobytové tábory přihlašovat na www.salesko.cz

 

SaVIO- salesiánské vzdělávací informační okruhy
- cyklus besed, přednášek, vzdělávacích programů pro širokou veřejnost

Smysl a krása předělů času a svátků kolem nich
PřednášíThMgr. Milan Klapetek

salesko 4V Bibli je psáno, že Bůh stvořil nebeská tělesa, aby byla na znamení časů, dnů a let. Náš čas tedy neplyne „jenom tak“, nýbrž má strukturu, předěly, úseky, fáze a doby. Je dobré to vzít na vědomí, protože i v tom je kus božího řádu, který bychom měli respektovat. Mnoho oněch předělů bylo a je spojeno se slavnostmi a svátky, které význam oněch mezníků vyjadřují a oslavují. A právě o tom si před Vánocemi něco povíme.  
Kdy: úterý 13. 12. 19.00
Kde: klub VeSPOD

 

Minigalerie Salesko "Fotografie z archívu"

Od 1. listopadu do konce prosince zveme na výstavu fotografií herce Pavla Zatloukala.
Retrospektivní výstava z větší části vychází z práce divadla „Husa na provázku“ a z jejich zájezdových představení.

Související články

Salesko začalo nový školní rok s novými kroužky 3. 10. 2022 Spolky a sdružení Salesko
Salesiánské středisko mládeže - DDM Brno - Líšeň 1. 8. 2022 Salesko
Únorové novinky ze Saleska 6. 2. 2021 Salesko
Salesko: lednové novinky 6. 1. 2021 Školství Salesko
Salesko: Jsme tu pro vás i v době covidu 1. 12. 2020 Salesko Školství
Čtvrtstoletí Saleska v Líšni 1. 10. 2020 Život v Líšni Salesko
Salesko bavilo a slavilo 1. 10. 2020 Život v Líšni Salesko
SALESKO - Stalo se .... , program na duben 2019 13. 3. 2019 Salesko
1 2

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 14. 11. 2016.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů