Kam kráčíš, Brno? 2023 - co mění tvář našeho města (pořádáme veřejné představení)

Zpátky

Akce "Kam kráčíš, Brno? 2023" nás zavedla do světa plného nových vizí a projektů, které formují budoucnost našeho milovaného města. Jedním z aktivních účastníků této inspirativní události byla i městská část Líšeň, představující nápad propojení generací skrze inovativní bydlení pro seniory.

Líšeň věnuje značnou pozornost budoucnosti a plánuje vytvoření bydlení pro seniory, které spojuje generace v solidárním společenství. Tento nápad, který představuje revoluční přístup k bydlení, byl detailně představen veřejnosti na diskuzním setkání v hvězdárně v Brně na Kraví hoře, a to 25. září, pro líšňáky pořádáme veřejné představení 16. října od 17 hodin v sále radnice Jírova 2.

"Kam kráčíš, Brno? 2023" řešilo plánovanou výstavbu nových bytových domů v Brně. Tato výstavba se zaměřuje na širokou skupinu obyvatel, nikoliv jen na nejbohatší vrstvy společnosti. Zlepšení dopravní situace a proměny opomíjených lokalit jsou dalšími cíli tohoto ambiciózního projektu. Díky zeleným a vodním plochám budou tyto lokality příjemným místem pro volnočasové aktivity a odpočinek.

Podrobnosti o tom, kde konkrétně vyrostou nové byty, silnice a parky, a jaký dopad budou mít nové inovativní projekty na obyvatele Brna, byly podrobně diskutovány na přednášce v rámci akce "Kam kráčíš, Brno? 2023". Tato přednáška byla věnována projektům, které jsou klíčovou součástí strategického plánu města Brna, známého jako Strategie #brno2050 a kde jsem měl možnost representovat Líšeň a její projekt. Projekty se soustředí na bydlení, dopravu, životní prostředí a architektonickou tvář města.

Pokud jste nestihli účast na Hvězdárně, tak se na Vás budu těšit v naší městské části 16. října, od 17 hodin na radnici, kde budeme sdílet více detailů o našem projektu.

Břetislav Štefan, Váš starosta

Související články

Boží muka v parku na ulici Trnkova 15. 7. 2024 Kultura Život v Líšni Reportáže a videa o Líšni
Technicko-ekonomické posouzení budov městské části Líšeň 18. 6. 2024 Bydlení II. místostarostka Život v Líšni
Knihovna v Líšni se přes léto uzavře, projde kompletní modernizací 3. 6. 2024 Kultura Život v Líšni
Běh pro Julii v Líšeňské rokli 3. 6. 2024 Život v Líšni Sport Reportáže a videa o Líšni
top Autocentrum Renault Opportunity, Brno-Líšeň, ul.Sedláčkova 29. 5. 2024 Doprava Bydlení I. místostarosta Život v Líšni
ZŠ Horníkova - 30. let - Retro den 20. 5. 2024 ZŠ Horníkova Život v Líšni Základní školy
1 2 3 4 6 11 16 21
Poslední úprava: 4. 10. 2023.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů