Děti ukazují cestu a my bychom jim měli naslouchat

Zpátky

7.11.2023 jsme v sále radnice uspořádali první líšeňské žákovské zastupitelstvo. Setkání to bylo více než úspěšné. Zúčastnilo se 20 mladých vizionářů ze 4 základních škol, kteří s sebou vzali nekonečnou dávku kreativity a dobré nálady.

Každá škola byla reprezentovaná školním parlamentem, který si připravil tři nápady, co by v Líšni chtěl zlepšit. Navzájem si žáci představili těchto 12 nápadů: více knihovniček, letní kino, olympijský den, Lampionový průvod, workoutové hřiště, více stromů v Rokli, hezčí podchody, vajglovníky, nový chodník na ulici Zaoralova, osvěta kouření, nové povrchy na dětských hřištích a nové prvky do Rokle.

5 skupin po 4 žácích z každé školy vybralo 5 nejzajímavějších nápadů a z nich si pak každá škola vybrala jeden, který do příště rozpracuje.  ZŠ Horníkova se bude věnovat nápadům na vylepšení Rokle, ZŠ Masarova bude řešit olympijský den, ZŠ Novolíšeňská připraví plán na vylepšení podchodů a ZŠ Holzova se zamyslí nad workoutovým hřištěm. Už teď se těším, až se sejdeme 25.1.2024 a uvidíme, jak daleko se nápady posunuly.

Na závěr žákovského zastupitelstva jsem děti provedla po radnici, kde byla většina z nich poprvé a pak dlouho odpovídala na jejich dotazy, jak to na radnici funguje.

Z našeho prvního školního zastupitelstva jsem byla já i paní učitelky nadšené. Byl to náš společný nápad, ale nevěděly jsme, jak to dopadne. Jak moc se žáci budou zapojovat, jak budou před ostatními obhajovat svůj názor, jak jím půjde mluvení na mikrofon, jestli vůbec budou mít nějaké nápady, a hlavně jak se s ostatními 19ti kolegy domluví. Všechny naše obavy se ale ukázaly jako liché. Mladá generace nám jednoduše předvedla, že se o ně nemusíme bát.

 

Mgr. Alena Stejskalová

II.místostarostka

 

skola_1

skola_2

Související články

Technicko-ekonomické posouzení budov městské části Líšeň 18. 6. 2024 Bydlení II. místostarostka Život v Líšni
Pojďme společně posunout vzájemnou komunikaci ještě o kousek dál 8. 4. 2024 Propagace Líšně II. místostarostka Život v Líšni
Oslava 40. narozenin MŠ Neklež 19. 3. 2024 II. místostarostka Reportáže a videa o Líšni
V Líšni zasedalo studentské zastupitelstvo 13. 11. 2023 II. místostarostka Základní školy Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 5 7 9
Poslední úprava: 18. 12. 2023.
Kontakt: Nikola Peňásová, , tel.: 544424815

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů