Den Země – Voda nad zlato

Zpátky

Voda je základním předpokladem života na Zemi, ale je tak zranitelná! Staráme se o ni dobře? Jak s vodou hospodařit, aby se jí dařilo? To se dozvíte 27. dubna na oslavě Dne Země na Kraví hoře, kterou pro malé i velké připravuje Lipka spolu s dvacítkou dalších organizací. Vydejte se s námi za vodou!

Od 10. hodiny dopolední vás zveme do parku na Kraví hoře za poznáním i zábavou. Na svahu najdete více než dvacet stanovišť, které dětem i dospělým nabídnou tipy, jak šetřit vodou doma i ve svém okolí, ale také hravé úkoly vyzkoušíme si zasakování vody do různých materiálů, prozkoumáme, jak se vodní toky vlní krajinou i to, jak se voda čistí. Společně se zamyslíme, co může každý z nás udělat, aby byl vody dostatek. A na závěr si každý vyrobí svoji semínkovou bombu!

Pro dospělé návštěvníky je naplánována řada přednášek o významu vodních nádrží v krajině, zadržování dešťové vody ve městě i o důležitosti vodních prvků v zahradách. Přednášky proběhnou v sálu hvězdárny na Kraví hoře i v areálu Nadačního fondu Lerchova, kde rovněž nainstalujeme pítko pro ptáčky.

Součástí akce bude i EKOtrh, který tradičně nabídne ekologické a lokální výrobky, stejně jako stánky s nejrůznějším občerstvením. Abychom předešli produkci zbytečného odpadu, vezměte si s sebou kelímek na pití i vlastní příbor.

 Na podiu, které bude součástí areálu, poběží po celý den kulturní program. Zahájí jej v 10.30 žonglérské představení divadla Kufr určené především dětem. Těšit se můžete také na koncert brněnského písničkáře Ivo Cicvárka, originální texty kapely Broug, veselou show kapely Bombarďák, která nás zaručeně roztančí a na závěr naše uši i duši pohladí koncert kapely Půljablkoň.

Bližší informace i podrobný program najdete na naší internetové stránce http://www.lipka.cz/denzeme, kde se můžete také podívat, jak Den Země proběhl v uplynulých letech.  Prožijte největší svátek Země spolu s námi!

Amálka Čípková

Záštitu nad letošním ročníkem převzali hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Den země 2019

Související články

DO TANCE? JEDINĚ S RADOSTÍ! 16. 5. 2022 Spolky a sdružení LN-Kultura LN-Spolky a sdružení
Naši Senioři strávili víkend s Angličany 18. 3. 2019 LN-Spolky a sdružení
Líšeňské ostatky a podpora radnice - postoj autorky koncepce maškarní části ostatků 13. 3. 2019 LN-Spolky a sdružení
Tradiční čištění Říčky v Mariánském údolí - 13.4.2019 13. 3. 2019 LN-Spolky a sdružení
Joda Cup má za sebou pátý turnaj 13. 3. 2019 LN-Spolky a sdružení
ZŠ a MŠ Brno Horníkova - Dvacítka uspokojila i náročné 13. 3. 2019 LN-Spolky a sdružení
Běžci CRAFT Brněnského půlmaratonu | desítky opět podpoří děti s postižením zraku 13. 3. 2019 LN-Spolky a sdružení
Úklid lesa, Jarmark - lesní mateřské školky 13. 3. 2019 LN-Spolky a sdružení
1 2 3 4 10 19 28 37

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 13. 3. 2019.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů