Den seniorů a Rok Révy

Zpátky
Den seniorů a Rok Révy

Před rokem, ku příležitosti oslav Dne seniorů, byla na Kotlance slavnostně otevřena Klubovna pro seniory a Senior point. Tento den se stal pro Révu pomyslnou startovací čarou.

Po prvním roce fungování projektu Réva v naší městské části jsme uspořádali ke Dni seniorů  Taneční zábavu na Dělňáku. Oslavu stylovou, k poslechu a tanci zahrála Cimbálová kapela Réva,  na zdraví jsme si připili moravským vínem Vinařství Réva Rakvice a večer svými úsměvy rozzářily děti z Národopisného souboru Líšňáček.  

Své první narozeniny také Réva oslavila na Kotlance, a to přednáškou paní prof. MUDr. Hany Matějovské Kubešové, přednostky geriatrie FN Brno a pana PhDr. Lukáše Karneta, který nás provedl historií brněnských sídlišť, včetně líšeňského. Odpolednem nás provázely líšeňské písničky a plkačky v podání Národopisného souboru Stará Líšeň a Líšňáček.

Vrcholem slavnostního odpoledne se stal křest naší první brožury Příběhy líšeňských pamětníků, která vznikla z mezigenerační besedy, kde členové Klubu seniorů Brno – Líšeň vyprávěli příběhy svých životů studentům Gymnázia Integra. Senioři hovořili o válce, šachovém a leteckém mistrovství, pěvecké dráze nebo místní historii a folkloru. Tyto příběhy byly zpracovány a za podpory vedení městské části vydány. Brožuru za účasti všech partnerů a přátel Révy slavnostně pokřtil pan starosta Mgr. Břetislav Štefan s paní zastupitelkou Mgr. Ing. Eliškou Vondráčkovou. Brožurku je možné si zakoupit na recepci Kulturního centra za 20,- Kč. 

První rok fungování projektu je také příležitostí ohlédnout se zpět. Cílem Révy je nabídka smysluplných a dostupných volnočasových aktivit pro seniory.  Nabízíme více než 10  pravidelných měsíčních akcí různého zaměření – kondiční, vzdělávací, zábavné, klubové a uspořádali stejný počet jednorázových akcí.  V rámci komunitního života Réva přivítala svých prvních 6 dobrovolníků. Zapojili jsme se do 7 celoměstských i celostátních kampaní či akcí a účastnili se 2 konferencí.

Navázali jsme partnerství s více než 20 organizacemi a získali několik sponzorských darů. Z Klubovny pro seniory jsme vytvořili prostor, který Vám zdarma propůjčíme pro realizaci Vašich koníčků. V říjnu jsme založili nový Seniorský klub Réva, který rád uvitá nové členy.

Nejkrásnějším a nejdůležitějším dárkem k prvním narozeninám Révy je, milí senioři, Vaše přízeň, Vaše přání, které můžeme splnit a Vaše přítomnost na akcích Révy.

Těšíme se na Vás na Kotlance.

Kulturní centrum Líšeň, Silvie Dražanová, koordinátorka projektu Réva 

 

 

 

Související články

Setkání a gratulace líšeňským jubilantům v roce 2022 6. 4. 2022 I. místostarostka Život v Líšni Senioři
Právo pro seniory I. 16. 3. 2022 Senioři
Čtvrtletník pro brněnské seniory Senior Žurnál 15. 2. 2022 Senioři
Novoroční koncert - skvělý dárek k Vánocům pro držitele Senior pasu 13. 12. 2021 Kultura Senioři
Pozvánka na kurzy pro seniory - Právní minimum 2. 9. 2021 Senioři
Seniorská obálka - I.C.E. karta 19. 5. 2021 Senioři Aktuality
Setkání Líšeňských jubilantů 2021 28. 3. 2021 I. místostarostka Senioři
Program Klubu seniorů na 1. čtvrtletí 2021 6. 1. 2021 Senioři
1 2 3 4 5 6 8

Seznam reakcí na článek

Nikdo dosud nevložil žádný příspěvek. Buďte první.

Zde prosím uveďte Vaše kontaktní údaje a text reakce na článek. Děkujeme.
Poslední úprava: 14. 11. 2016.
Kontakt: Libuše Axmannová, , tel.: 544424825

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů