Bojujeme za pohodu bydlení

Zpátky
Bojujeme za pohodu bydlení

Líšeň mi leží na srdci jako celek. Nerozlišuji mezi starou a novou zástavbou. V posledních několika letech je stavební úřad zavalen žádostmi různých developerů o výstavbu. Nedivím se. Líšeň je krásná. Ale aby zůstala krásnou i nadále, nemůžeme pouze slepě přihlížet ekonomickým zájmům developerů, ale musíme hledat, jak výstavbu usměrňovat ve prospěch starousedlíků.

Developeři plně používají stávající územní plán, který platí od roku 1994. Podle tohoto dokumentu je možné téměř na všech volných plochách v Líšni stavět. Po mnoha letech bude konečně Územní plán města Brna aktualizován. V Líšni však zůstává mnoho problematických stavebních parcel. Proto jsem se rozhodl vyzvat spoluobčany k aktivitě a podal jsem námitky k nově vznikajícímu dokumentu. Za podporu děkuji všem 4434 občanům, kteří svým podpisem dali najevo, že jim Líšeň není lhostejná. 

Dalším nástrojem obrany proti neřízené výstavbě jsou regulační plány a územní studie. Po šesti letech se podařilo vybojovat regulační plán pro Kostelíček. Nyní dokončujeme územní studii Habří. Regulační plány a územní studie jsou jedinými nástroji, jak zabránit developerům v nesmyslně zahuštěné výstavbě nebo výstavbě vysokých budov. 

Ve středu 23. 9. 2020 v sále líšeňské radnice, Jírova 2, proběhne prezentace návrhu územní studie „Líšeň – Habří.“ Mým cílem je v této lokalitě udržet pouze výstavbu rodinných domů a zachovat vysokou kvalitu bydlení. 

Odborníci Vám na setkání představí aktuální zastavěnost pozemků, dopravní obslužnost a trasy technické infrastruktury, ze kterých vycházeli při tvorbě nové uzemní studie.

Těším se na diskuzi s Vámi.

Břetislav Štefan, starosta

Související články

top Průzkum ptactva v Brně-Líšni v hnízdní sezóně 2023 28. 2. 2024 Životní prostředí Starosta
Silvestrovský pochod. 42. ročník s 836 účastníky 19. 2. 2024 Kultura Starosta Život v Líšni
Životní podmínky 2024 - výběrové šetření v domácnostech 29. 1. 2024 Bydlení Život v Líšni Aktuality
Nadějní studenti architektury představí moderní koncepty bydlení pro seniory v Líšni 8. 1. 2024 Bydlení Starosta Senioři Dům pro seniory
Studie nového domu pro seniory na ulici Poláčkova 8. 1. 2024 Starosta Reportáže a videa o Líšni
Investice a efektivní finanční plán: Klíčové prvky pro rozvoj Líšně 3. 1. 2024 Starosta Investice
Projekt Parku Houbalova byl oceněn jako chytré řešení 19. 12. 2023 Život v Líšni Starosta Park Houbalova Reportáže a videa o Líšni
Jsem rád, že nade mnou Líšňáci ještě nezlomili hůl, říká starosta Břetislav Štefan 13. 12. 2023 Starosta Život v Líšni O Líšni LN-Zprávy z radnice
1 2 3 4 5 6 8
Poslední úprava: 1. 6. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů