Bojujeme za pohodu bydlení

Zpátky
Bojujeme za pohodu bydlení

Líšeň mi leží na srdci jako celek. Nerozlišuji mezi starou a novou zástavbou. V posledních několika letech je stavební úřad zavalen žádostmi různých developerů o výstavbu. Nedivím se. Líšeň je krásná. Ale aby zůstala krásnou i nadále, nemůžeme pouze slepě přihlížet ekonomickým zájmům developerů, ale musíme hledat, jak výstavbu usměrňovat ve prospěch starousedlíků.

Developeři plně používají stávající územní plán, který platí od roku 1994. Podle tohoto dokumentu je možné téměř na všech volných plochách v Líšni stavět. Po mnoha letech bude konečně Územní plán města Brna aktualizován. V Líšni však zůstává mnoho problematických stavebních parcel. Proto jsem se rozhodl vyzvat spoluobčany k aktivitě a podal jsem námitky k nově vznikajícímu dokumentu. Za podporu děkuji všem 4434 občanům, kteří svým podpisem dali najevo, že jim Líšeň není lhostejná. 

Dalším nástrojem obrany proti neřízené výstavbě jsou regulační plány a územní studie. Po šesti letech se podařilo vybojovat regulační plán pro Kostelíček. Nyní dokončujeme územní studii Habří. Regulační plány a územní studie jsou jedinými nástroji, jak zabránit developerům v nesmyslně zahuštěné výstavbě nebo výstavbě vysokých budov. 

Ve středu 23. 9. 2020 v sále líšeňské radnice, Jírova 2, proběhne prezentace návrhu územní studie „Líšeň – Habří.“ Mým cílem je v této lokalitě udržet pouze výstavbu rodinných domů a zachovat vysokou kvalitu bydlení. 

Odborníci Vám na setkání představí aktuální zastavěnost pozemků, dopravní obslužnost a trasy technické infrastruktury, ze kterých vycházeli při tvorbě nové uzemní studie.

Těším se na diskuzi s Vámi.

Břetislav Štefan, starosta

Související články

Technicko-ekonomické posouzení budov městské části Líšeň 18. 6. 2024 Bydlení II. místostarostka Život v Líšni
Sídliště protkne nová cyklostezka 3. 6. 2024 Bydlení Samospráva I. místostarosta Doprava
top Autocentrum Renault Opportunity, Brno-Líšeň, ul.Sedláčkova 29. 5. 2024 Doprava Bydlení I. místostarosta Život v Líšni
Průzkum ptactva v Brně-Líšni v hnízdní sezóně 2023 28. 2. 2024 Životní prostředí Starosta
Silvestrovský pochod. 42. ročník s 836 účastníky 19. 2. 2024 Kultura Starosta Život v Líšni
Nadějní studenti architektury představí moderní koncepty bydlení pro seniory v Líšni 8. 1. 2024 Bydlení Starosta Senioři Dům pro seniory
Studie nového domu pro seniory na ulici Poláčkova 8. 1. 2024 Starosta Reportáže a videa o Líšni
1 2 3 4 5 6 8
Poslední úprava: 1. 6. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů