Bojujeme za pohodu bydlení

Zpátky
Bojujeme za pohodu bydlení

Líšeň mi leží na srdci jako celek. Nerozlišuji mezi starou a novou zástavbou. V posledních několika letech je stavební úřad zavalen žádostmi různých developerů o výstavbu. Nedivím se. Líšeň je krásná. Ale aby zůstala krásnou i nadále, nemůžeme pouze slepě přihlížet ekonomickým zájmům developerů, ale musíme hledat, jak výstavbu usměrňovat ve prospěch starousedlíků.

Developeři plně používají stávající územní plán, který platí od roku 1994. Podle tohoto dokumentu je možné téměř na všech volných plochách v Líšni stavět. Po mnoha letech bude konečně Územní plán města Brna aktualizován. V Líšni však zůstává mnoho problematických stavebních parcel. Proto jsem se rozhodl vyzvat spoluobčany k aktivitě a podal jsem námitky k nově vznikajícímu dokumentu. Za podporu děkuji všem 4434 občanům, kteří svým podpisem dali najevo, že jim Líšeň není lhostejná. 

Dalším nástrojem obrany proti neřízené výstavbě jsou regulační plány a územní studie. Po šesti letech se podařilo vybojovat regulační plán pro Kostelíček. Nyní dokončujeme územní studii Habří. Regulační plány a územní studie jsou jedinými nástroji, jak zabránit developerům v nesmyslně zahuštěné výstavbě nebo výstavbě vysokých budov. 

Ve středu 23. 9. 2020 v sále líšeňské radnice, Jírova 2, proběhne prezentace návrhu územní studie „Líšeň – Habří.“ Mým cílem je v této lokalitě udržet pouze výstavbu rodinných domů a zachovat vysokou kvalitu bydlení. 

Odborníci Vám na setkání představí aktuální zastavěnost pozemků, dopravní obslužnost a trasy technické infrastruktury, ze kterých vycházeli při tvorbě nové uzemní studie.

Těším se na diskuzi s Vámi.

Břetislav Štefan, starosta

Související články

top Zrušení pošty - Ondráčkova 24. 4. 2023 Starosta Rada Úřad
top Slavnostní otevření Kavárny 31. 3. 2023 Starosta Život v Líšni Rokle
Plodná veřejná diskuze k parku Houbalova 27. 2. 2023 Starosta Život v Líšni Veřejný prostor a údržba Park Houbalova
Životní podmínky 2023 - výběrové šetření v domácnostech od 4.2.-18.6.2023 Stáhnout soubor 30. 1. 2023 Bydlení
Park Houbalova – přijďte nám poradit, jak má park vypadat 2. 1. 2023 Starosta Park Houbalova
Teplárny Brno: Jak na rozúčtování nákladů za teplo? Nájemníci musí táhnout za jeden provaz 12. 12. 2022 Bydlení Život v Líšni
Park Houbalova - park podle Vašich představ 12. 9. 2022 Starosta Park Houbalova
Fakta o výstavbě mezi ulicemi Zikova - Elplova 29. 8. 2022 Bydlení Starosta Stavební řízení Životní prostředí
1 2 3 4 5 6
Poslední úprava: 1. 6. 2020.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů