Výzvy a dobré skutky

Zpátky
Výzvy a dobré skutky

Přestože se v polovině října opět zavřely dveře škol, neznamenalo to konec všech aktivit na ZŠ Holzova.

Zpočátku bylo nutné soustředit se zejména na nastavení pravidel distanční výuky a zvyknout si na učení na dálku s platformou Microsoft Teams. Po krátké době ale jak žáci, tak učitelé cítili potřebu věnovat se společně i jiným činnostem. Velký dík patří členům Žákovské rady, kteří se každý týden scházeli (a doposud scházejí) na online schůzkách a stali se cennými prostředníky mezi žáky, učiteli a vedením školy. Nejenže poskytovali všem důležitou zpětnou vazbu, ale stali se iniciátory řady aktivit.

Pro listopadové dny Žákovská rada vyhlašovala různé výzvy, mezi něž zařadila například pomoc či překvapení pro rodiče, věnování času prarodičům, chvíle protahovacího cvičení nebo tancování při poslechu oblíbené písničky. Aby děti na chvíli opustily počítače a vyrazily ven, uspořádala Žákovská rada fotografickou soutěž s názvem Obrázky všedního dne. Milovníci fotografování posílali do soutěže svá díla, v nichž zachytili například neopakovatelné okamžiky strávené na procházkách v přírodě či chvíle se svými mazlíčky.  Vítězové čtyř kategorií byli oceněni věcnými cenami a všechny soutěžní snímky budou vystaveny v prostorách školy.

Jelikož prosinec je dobou konání dobrých skutků, rozhodli jsme se zapojit se do projektu Ježíškova vnoučata.  Díky výtěžku ze školních jarmarků a prodeji školních novin jsme splnili přání Domovu pro seniory „Skalka“ v Chebu, p. o. a zakoupili jsme dvoje žebřiny, na nichž už obyvatelé domova začali cvičit.

Věříme, že se přání budou v roce 2021 plnit nám všem a nastávající dny budou přinášet pouze příjemné zprávy.

Mgr. Irena Dvořáková Pisková

Související články

Prosinec s projektem Tradiční venkovní hry 6. 2. 2021 Základní školy ZŠ Holzova
Poslední úprava: 3. 1. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů