Únorové aktuality II. místostarosty

Zpátky
Únorové aktuality II. místostarosty

Vážení spoluobčané, milí Líšňáci, zima převzala vládu nad krajinou a na nějaký čas vše pokryl i sníh, což jistě ocenili zejména naši nejmenší. Na radnici jsme se tedy v lednu kromě zimní údržby věnovali hlavně přípravě projektů na tento rok.

Na zimní údržbu klademe velký důraz a jsme v permanentním kontaktu s úklidovými firmami, jejichž kontakty jsem zde zveřejnil v minulém čísle a najdete je i na webu radnice. Jsem rád, že minimálně do poloviny ledna (uzávěrka novin) vše probíhalo obstojně, i když vždy je možné se zlepšovat, zejména co se týká údržby chodníků. Dále jsme ještě více rozšířili nabídku žlutých nádob se směsí písku a soli, které najdete na více jak deseti místech, především strmých kopcích v Líšni, a můžete použít v případě nouze, např. při náledí.

Připravujeme poslední fázi renovace parku na Trnkově – retenci, závlahu a dosadbu zeleně

Zastupitelstvo města Brna schválilo žádost městské části o dotaci z EU fondů a spoluúčast města na vybudování retenční nádrže u základní umělecké školy a závlahového systému. Zadrženou dešťovku bychom chtěli využít na zavlažování části parku přiléhající k dětskému hřišti, kde by díky ní mohl vzniknout intenzivně sečený pobytový trávník. Takový trávník na rozdíl od běžného vyžaduje v letním období pravidelnou zálivku. Následovat bude vysetí trávy a dosadba dalších rostlin a stromů podle projektu. Okolo školy bude dostavěn chodník a příjezdová cesta. Celý projekt retence a závlahy by měl stát do 1,1 mil. Kč, ale díky dotacím a příspěvku města zaplatí MČ pouze 7,5% výsledné částky.

Prořez stromů provádíme pod odborným vedením

V únoru a březnu bude probíhat pravidelný prořez keřů. Abychom se vyhnuli jakýmkoliv necitlivým zásahům do zeleně a mohli si na jaře užívat co nejvíce rozkvetlé porosty, svěřili jsme dohled nad řezem našemu zahradnímu architektovi a dendrologovi, panu Ing. Foralovi, který vše odborně vysvětluje v samostatném článku. Pokud máte vlastní návrhy či připomínky k řezu keřů, můžete se obrátit na něj nebo na referenta veřejného prostoru, pana RNDr. Babáčka.

Martin Příborský, II. místostarosta

Související články

Aktuality II. místostarosty 31. 10. 2022 Propagace Líšně II. místostarosta Život v Líšni
Aktuality II. místostarosty 12. 9. 2022 II. místostarosta
Debata o náměstí Karla IV. - územní studie  30. 8. 2022 II. místostarosta Náměstí Karla IV.
Aktuality II. místostarosty 27. 6. 2022 II. místostarosta
Městská část Brno-Líšeň nabízí k pronájmu prostory pro provoz kavárny (včetně venkovní zahrádky) v objektu Klajdovská 28 (Dělňák) 18. 5. 2022 Rekonstrukce zahrady Dělňáku II. místostarosta
Nová zahrada Dělňáku se v půli května otevře lidem 12. 5. 2022 II. místostarosta Rekonstrukce zahrady Dělňáku
1 2 3 4 5 6
Poslední úprava: 6. 2. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů