Únorové aktuality II. místostarosty

Zpátky
Únorové aktuality II. místostarosty

Vážení spoluobčané, milí Líšňáci, zima převzala vládu nad krajinou a na nějaký čas vše pokryl i sníh, což jistě ocenili zejména naši nejmenší. Na radnici jsme se tedy v lednu kromě zimní údržby věnovali hlavně přípravě projektů na tento rok.

Na zimní údržbu klademe velký důraz a jsme v permanentním kontaktu s úklidovými firmami, jejichž kontakty jsem zde zveřejnil v minulém čísle a najdete je i na webu radnice. Jsem rád, že minimálně do poloviny ledna (uzávěrka novin) vše probíhalo obstojně, i když vždy je možné se zlepšovat, zejména co se týká údržby chodníků. Dále jsme ještě více rozšířili nabídku žlutých nádob se směsí písku a soli, které najdete na více jak deseti místech, především strmých kopcích v Líšni, a můžete použít v případě nouze, např. při náledí.

Připravujeme poslední fázi renovace parku na Trnkově – retenci, závlahu a dosadbu zeleně

Zastupitelstvo města Brna schválilo žádost městské části o dotaci z EU fondů a spoluúčast města na vybudování retenční nádrže u základní umělecké školy a závlahového systému. Zadrženou dešťovku bychom chtěli využít na zavlažování části parku přiléhající k dětskému hřišti, kde by díky ní mohl vzniknout intenzivně sečený pobytový trávník. Takový trávník na rozdíl od běžného vyžaduje v letním období pravidelnou zálivku. Následovat bude vysetí trávy a dosadba dalších rostlin a stromů podle projektu. Okolo školy bude dostavěn chodník a příjezdová cesta. Celý projekt retence a závlahy by měl stát do 1,1 mil. Kč, ale díky dotacím a příspěvku města zaplatí MČ pouze 7,5% výsledné částky.

Prořez stromů provádíme pod odborným vedením

V únoru a březnu bude probíhat pravidelný prořez keřů. Abychom se vyhnuli jakýmkoliv necitlivým zásahům do zeleně a mohli si na jaře užívat co nejvíce rozkvetlé porosty, svěřili jsme dohled nad řezem našemu zahradnímu architektovi a dendrologovi, panu Ing. Foralovi, který vše odborně vysvětluje v samostatném článku. Pokud máte vlastní návrhy či připomínky k řezu keřů, můžete se obrátit na něj nebo na referenta veřejného prostoru, pana RNDr. Babáčka.

Martin Příborský, II. místostarosta

Související články

Městská část Brno-Líšeň nabízí k pronájmu prostory pro provoz kavárny (včetně venkovní zahrádky) v objektu Klajdovská 28 (Dělňák) 18. 5. 2022 II. místostarosta Rekonstrukce zahrady Dělňáku
top Nová zahrada Dělňáku se v půli května otevře lidem 12. 5. 2022 II. místostarosta Rekonstrukce zahrady Dělňáku
Adventní darování krve u sv. Anny, dne 6.–17.12.2021 2. 12. 2021 Zdravotnictví II. místostarosta
Informace z očkovacího centra Brno Slatina 15. 11. 2021 Zdravotnictví II. místostarosta
Daruj krev u sv. Anny, zachraň život , dne 1.–12.11. 2021 29. 10. 2021 II. místostarosta Zdravotnictví
Začíná druhá etapa rekonstrukce zahrady Dělňáku 12. 7. 2021 II. místostarosta Rekonstrukce zahrady Dělňáku
Vybudujeme nová parkovací místa v sídlišti 28. 6. 2021 Doprava II. místostarosta Parkovací dům Vlkova
Parkovací dům Vlkova – pozvánka na debatu 28. 6. 2021 Doprava II. místostarosta Parkovací dům Vlkova
1 2 3 4 5
Poslední úprava: 6. 2. 2021.
Kontakt: Tomáš Hložánek,

Zašlete nám dotaz k této stránce nebo informace pro její doplnění:
Položky označené* jsou povinné.
Více o zpracování osobních údajů